Пройшовши курс лікування антибіотиками, мало хто може похвалитись хорошим самопочуттям. Нетравлення шлунка, діарея, нудота, гіркота в роті, загальна слабкість і підвищена стомлюваність – одні з найбільш частих симптомів, з якими стикаються люди, які вимушено вживали бактерицидні та бактеріостатичні препарати.
Багато хто помиляється, вважаючи БАДи «порятунком» після ліків, але насправді вони теж надмірно навантажують видільну систему, і без того постраждалу від вживання фармацевтичних засобів.
Відновлення після них – не швидкий і досить складний процес, в якому чималу роль відіграє правильне, повноцінне, збалансоване харчування і вживання того, що підтримає печінку і нирки.
Особливості харчування для відновлення після прийому антибіотиків
Порушення роботи органів ШКТ, що спостерігаються практично у всіх, хто приймав антибіотики, вимагають особливого раціону.
Зокрема, діарея призводить до зневоднення, а значить, для поповнення нестачі рідини необхідно багато пити. Навіть при відсутності спраги слід час від часу випивати трохи свіжовидавленого соку, чаю (можна злегка підсолодженого) або мінеральної води. Від магазинних газованих напоїв краще тимчасово відмовитися.
Фармпрепарати досить агресивні і при попаданні в шлунок пошкоджують його слизову, приводячи до гастриту і гастродуоденіту, а у людей з виразкою шлунка викликаючи її сильне загострення. Після курсу антибіотиків варто тимчасово перейти на м’яку, не гостру і не жирну їжу: супи-пюре, смузі, каші, тушковані, відварені або запечені овочі.
Особливо корисна вівсяна крупа і запарене в окропі насіння льону. Вони виділяють слиз, що обволікає стінки шлунка і сприяє їх швидкому загоєнню.
До всього іншого, легка, дієтична їжа не перевантажує ШКТ, допомагаючи мікрофлорі кишківника відновитися в найкоротші терміни.
Бажано звести до мінімуму вживання цукру та здоби. Поки в тонкому і товстому відділах кишківника відсутні корисні бактерії, глюкоза може спровокувати надмірне розмноження дріжджових грибів, а глютен призведе до запалення його стінок, що супроводжуються різким болем, різями і частим здуттям живота.
Щоб якомога швидше відновити кишкову мікробіоту, слід вживати продукти, багаті на клітковину. Вона не тільки допомагає очистити організм від калових мас і перешкоджає закрепам, а й виступає живильним середовищем для корисних бактерій, «винищених» антибіотиками.
Користь розторопші для відновлення після курсу ліків
Один з ефективних натуральних засобів для відновлення печінки, нирок і жовчного міхура – шрот або борошно розторопші плямистої. Це знежирений продукт, багатий на клітковину і силімарин – унікальний флавоноїд, який зміцнює клітинні оболонки печінкових клітин (гепатоцитів) і прискорює їх поділ. Крім того, він має антиоксидантний ефект, захищаючи організм людини від негативного впливу вільних радикалів, що утворюються після переробки антибіотиків.
Борошно або шрот розторопші варто вживати щодня по 2-3 чайних ложки в день хвилин за 15-20 до прийому їжі. В середньому, курс становить 1-1, 5, іноді до 2 місяців. Це натуральний засіб, тому позитивний ефект є накопичувальним і відчувається не відразу.
Також корисно внутрішньо застосовувати олію розторопші, додаючи її в їжу або випиваючи по 1 чайній ложці за півгодини до сніданку і вечері. У ній немає клітковини, зате набагато більше силімарину, ніж у шроті й зернах даної рослини.
Шрот, зерна та олія розторопші ТМ CraftOil – натуральні продукти для відновлення після курсу антибіотиків
Компанія CraftOil представляє хороший вибір органічних, 100-відсотково натуральних крафтових продуктів: зерен, горіхів, борошна і сирих олій. У нашому каталозі завжди доступні для замовлення екологічно чисті зерна розторопші плямистої, знежирене борошно з їх макухи й сира олія, вироблена строго в день оформлення покупки.
Також в Крафт Оіл можна в пару кліків знайти зерна льону (золотого і кудряша), лляне борошно та олію, яка відрізняється ніжним смаком і легким, ледь помітним ароматом.
Щоб дізнатися більше про наші товари та/або оформити замовлення, просто залиште запит на веб-сайті.





Віктор Іванович Сапонін
Читаю цю статтю і думаю, що не лише після антибіотиків, після будь-яких ліків треба відновлюватись. Я он пив ліки від артриту, а ще кальцій у вигляді таблеток приймав, то потім нирки боліли так, що думав, і їх доведеться лікувати. Наступного разу, як доведеться щось із аптечного приймати, матиму на увазі такий варіант відновлення, бо це ж не шкідливо і без побічних явищ. Як то кажуть, натуральне є натуральне