Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 25.01.2023
  • 1

  Кількість шанувальників рослинних жирів з кожним роком зростає. Одні з їх допомогою втілюють кулінарні ідеї, надаючи буденним стравам особливий смак і аромат, інші замінюють оліями домашню косметику та навіть деякі ліки. З часом більшість активних маслоспоживачів приходять до висновку, що найкраща продукція – це та, яка зроблена самостійно.

  Для виготовлення кунжутної олії, лляної олії, гарбузової олії та ін. потрібен маслопрес холодного віджиму. Справа за малим: визначитися з моделлю відповідної потужності (і вартості) та зрозуміти, як працює пристрій (і які олії він може робити).

  Прес 30 т.

  Що потрібно для домашнього маслопресса

  Представники старшого покоління пам’ятають, що раніше в господарських магазинах продавалися механічні пристосування (на зразок пресів) для віджиму соку. З їх допомогою непогано виходило робити виноградний, яблучний, сливовий, грушевий та інші соки. Він створював тиск до 12 атмосфер, якого з головою вистачало на обробку ягід, фруктів і навіть деяких овочів.

  Теоретично, якщо постаратися, можна переробити такий агрегат під маслопрес. Для цього доведеться замінити його обойму більш потужною (і продуктивною). Все ж, для видавлювання маслянистого продукту з насіння льону або ядер волоського горіха потрібен набагато більший тиск, ніж спочатку давала механічна соковижималка.

  Також для преса потрібен бочонок без дна, який можна придбати чи власноруч. В інтернет-магазині CraftOil є хороший вибір бочок різного об’єму (від 0,5 л. до 5,5 л.) з капролона і дерева.

  Прес-круг для тиснення обов’язково повинен бути зроблений з твердих порід деревини (бука, ясена, дуба). Метал для цієї деталі не підходить, оскільки при взаємодії з ним олії будуть набувати неприємного «залізного» присмаку (в результаті реакції окислення).

  Ще один обов’язковий елемент – обдирні вальці для лущення та очищення сировини перед давкою олії. Вальці конструктивно являють собою пару валиків, що приводяться в дію шестернями, закріпленими на металевих стояках. До них же прикріплені верхній і нижній ковші разом з рукояттю обертання (її ще називають перекидним важелем). Аналогів таких деталей в соковижималках або іншій побутовій техніці немає, їх доведеться робити за кресленнями, які можна знайти в інтернеті. Правда, наскільки якісним вийде прес і чи буде він досить ефективним, сказати складно, все залежить від використовуваних матеріалів, а також досвіду й майстерності того, хто візьметься за створення маслопреса холодного віджиму. В цілому, більш надійно (і ефективно) придбати готовий, якісний прес для віджиму олії.

  Маслопреса CraftOil

  Український виробник CraftOil пропонує не тільки прекрасний вибір сиродавлених рослинних олій, але і преса для олії холодного віджиму різної потужності. В інтернет-магазині CraftOil є маслопреса на 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн, 75 тонн, а також маслостанція.

  Прес 20 тон CraftIOil

  Оригінальне обладнання обслуговується сертифікованими фахівцями компанії, вони готові відповісти на будь-які питання, що стосуються вибору, покупки, установки та подальшого використання пресів для віджиму олії, по телефону або в листуванні. CraftOil дає гарантію 2 роки на товари, а також здійснює гарантійне й післягарантійне обслуговування.

  Які олії можна робити на маслопресі холодного віджиму?

  Маслопрес холодного віджиму олії підходить для виробництва більшості сиродавлених продуктів. На ньому можна робити рисовий, гарбузовий, горіховий та інші рослинні жири, а також олії з насіння дині, кавунів, льону, конопель та ін..

  Існує думка, що міні-прес для холодного віджиму олії не впорається з авокадо. На ділі це залежить від конкретної моделі (точніше, від її потужності). До того ж, авокадо – не місцевий плід, так що купити його в кількості, достатній для вироблення олії, досить складно (і не дешево). На полицях магазинів і супермаркетів майже завжди є пара десятків авокадових плодів, але мало що з цього настільки якісне, що підійде для віджиму.

  Перш, ніж робити той чи інший рослинний продукт, має сенс його спробувати, наприклад, купивши невелику баночку олії у виробника. В інтернет-магазині CraftOil можна в 1 клік замовити:

  Всі вони виготовлені на дерев’яному вертикальному маслопресі унікальним методом, що не передбачає контакту з металом. У кожній баночці олії 100% натуральний, смачний, ароматний і дуже корисний продукт, який нікого не залишить байдужим.

  Поділитися

  Риба, запечена з картоплею та оливовою олією

  Радіальна медогонка: історія появи та основні переваги агрегату

  Один коментар до “Як зробити маслопрес холодного віджиму і чим він корисний

  • Валентин

   Ні, мабуть самостійно робити таке обладнання не варто. Хто сказав, що креслення, які я знайду в інтернеті, будуть стовідсотково вірними?? Це ризик. Я вже краще зберу гроші та куплю маслопрес CraftOil, тим більше, що компанія дає гарантію на нього 2 роки

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок