Підпишіться на оновлення




    • Олії
    • 02.11.2022
    • 3

    Про конопляну олію знають і чули навіть ті, хто не відносить себе до прихильників ЗСЖ, здорового харчування або нетрадиційної медицини. Цим продуктом вже багато років поспіль захоплюються дієтологи, косметологи, а також імениті шеф-кухарі.

    Субстанція, отримана з конопляного насіння, заслужено вважається справжнім «джерелом» вітамінів, мінералів і унікальних органічних сполук. Словом, користь олії з коноплі для організму складно перебільшити.

    Олія конопляна

    Хімічний склад і користь конопляної олії

    Органічний жир, що одержуєьбся з конопляного насіння методом холодного віджиму, зберігає всі цінні якості вихідної сировини. У складі олії є більше 4 сотень органічних сполук, а також вітаміни і мінерали:

    • Вітаміни A, B, E, D, K, В1, В2, В6;
    • Мінерали залізо, кальцій, фосфор, марганець, цинк та ін.;
    • Жирні кислоти лінолева (50-60%), альфа-лінолева (16-20%), олеїнова (11-14%);
    • Фосфоліпіди;
    • Стерин;
    • Бактерицидні речовини;

    Корисна олія з конопляного насіння активно використовується в кулінарії, фітотерапії, натуропатії, домашній косметології та навіть в аювердичних практиках. Оскільки субстанція не має яскраво вираженого (різкого та сильного) запаху, вона нерідко виступає основою для ефірних арома-композицій.

    Продукт позитивно впливає на людський організм:

    • Використовується при лікуванні атеросклерозу, а також для зміцнення серця та підвищення гнучкості судин;
    • Виступає допоміжним засобом при терапії онко-захворювань, прискорює відновлення після хіміотерапії;
    • Лікує недокрів’я (активізує процеси вироблення червоних та білих кров’яних тілець);
    • Застосовується для лікування виразки шлунка, гастриту, гастродуоденіту, холециститу та інших проблем шлунково-кишкового тракту, також вважається ефективним гепатопротектором (засобом, що відновлює печінкові клітини);
    • Прискорює виведення мокротиння з дихальних шляхів, корисно при запаленні легенів, бронхіті і трахеїті;
    • Покращує якість грудного молока у жінок в період лактації;
    • При регулярному застосуванні на ніч дає легкий заспокійливий ефект, виступає допоміжним засобом при терапії неврозів і депресивного занепаду сил;
    • Є профілактикою хвороб передміхурової залози у чоловіків і навіть трохи підвищує рухливість сперматозоїдів (збільшує шанси на зачаття);

    Конопляну олію використовують зовнішньо для загоєння наслідків опіків, глибоких порізів і рваних ран, які тривалий час не затягуються. Щоденний масаж з нею сприяє розсмоктуванню рубців і гальмує зростання колоїдної тканини.

    У косметології олія використовується для зволоження шкіри і поліпшення її відтінку, а також для оздоровлення шкіри голови.

    Особливості прийому і застосування олії з конопляного насіння

    Експозиція всесвітньо відомого музею «Hash Marihuana&Hemp Museum» містить свідчення того, що корисна олія конопляного насіння використовується людьми в оздоровчих і лікувальних цілях вже кілька сотень років.

    При виснаженні

    Людям, які перенесли важкі, тривалі захворювання (в тому числі, ракові), рекомендовано пити по 1 столовій ложці олії 3 рази на добу (перед прийомом їжі). Це прискорить відновлення організму і допоможе позбутися виснаження.

    При онкології

    Олія виступає допоміжним засобом для лікування ракових хвороб. Щоб уповільнити розвиток ракових клітин і підтримати організм, наситивши його вітамінами та мінералами, потрібно пити продукт наступним чином:

    • 1-3 день випивати натщесерце по 1 чайній ложці олії;
    • 4-6 дні пити по 2 чайних ложки олії натщесерце;
    • 7-30 дні приймати по 3 чайні ложки олії вранці (натщесерце);
    • 31-й і наступні дні поступово зменшувати дозу (за аналогією з нарощуванням прийнятого обсягу) до 1 чайної ложки;

    Після такого курсу рекомендовано зробити місячну перерву і відновити терапію.

    Для загального зміцнення організму

    Щоб поліпшити захисні сили організму, зміцнити його та зробити менш схильним до бактеріальних і вірусних хвороб, потрібно приймати конопляну олію вранці всередину по 1 столовій ложці, натщесерце (за 40 хвилин до сніданку) протягом 1 місяця. Річний курс становить 4 місяці (інтервал між курсами – по 2 місяці).

    Для зменшення симптомів глаукоми

    Для нейтралізації так званого симптому «сухого ока» потрібно постійно приймати корисну олію конопляного насіння по 2 чайні ложки в день (бажано до їжі). Також корисно додавати рослинний жир до салатів або соусів.

    В ароматерапії

    Конопляна олія використовується в якості основи для ефірної композиції. Мікс складається з розрахунку 10 мл. олії конопляного насіння і 5 крапель ефіру. Така суміш використовується для прийняття ванн, поширення запаху в приміщеннях за допомогою аромаламп, а також при виробництві ароматизованих свічок.

    Для зволоження і живлення шкіри

    Приблизно пів чайної ложки субстанції наноситься на суху, очищену шкіру обличчя м’якими, поплескуючими (але не втираючими та не давлячими) рухами. Через 20 хвилин надлишки промокаються ватним диском або косметичною безворсовою серветкою. Курс становить 1 місяць. Після 1-2 місяців його варто повторити.

    Для зміцнення волосся і нігтів

    Відомо, що краса безпосередньо залежить від здоров’я. Щоб волосся було блискучим, не сіклося і не сплутувалось, а нігті швидко росли та не слоілісь, слід протягом місяця вранці (за півгодини до їжі) випивати по 2 столові ложки сиродавленної конопляної олії.

    Для лікування опіків

    На «проблемну» зону роблять (щодня) компреси з суміші рослинного жиру з насіння конопель і сирого яєчного білка (в співвідношенні 1:1).

    Для усунення неврозів і при терапії депресивних станів

    Продукт приймається по 1 столовій ложці 2 рази на добу (вранці і ввечері). Бажано пити олію  натщесерце, але якщо це неможливо, можна запивати її теплою водою (але не чаєм чи кавою).

    Для усунення мозолів

    Конопляна олія змішується з крохмалем (кукурудзяним або картопляним) в рівних частинах, потім маса наноситься на мозоль і зверху клеїться пластир. Бажано робити це з вечора, а прибирати засіб вранці, обполіскуючи ноги ледве теплою водою і змащуючи пом’якшувальною кремом.

    При радикуліті

    Щоб нейтралізувати біль і зменшити негативні прояви радикуліту, слід 1 столову ложку олії втерти в поперек і утеплити дану зону тіла (наприклад, спеціальним лікувальним вовняним поясом або хусткою).

    Конопляна олія CraftOil

    Найбільш корисна олія конопляного насіння холодного віджиму. CraftOil виробляє рослинні жири за унікальною технологією. Товари виготовляються маленькими партіями і відразу ж відправляються замовникам. Замовити конопляну олію, гарбузову олію, макову олію, олію чорного кмину та інші корисні продукти можна через сайт CraftOil.

    Поділитися

    Пшоняні кекси з олією обліпихи

    Гриби, тушковані з оливовою олією

    3 коментарів “Як правильно приймати конопляну олію

    • Ірина Ш.

      Олія з насіння конопель дуже швидко проникає в пори і легко вбирається шкірою, заповнюючи природний рівень зволоженості, який постійно знижується. Це пов’язано як із віковими змінами у шкірі, так і з впливом сонячних променів або просто недостатнім її харчуванням.
      Конопляна олія дуже легко і швидко проникає в шкіру і волосся і стає відмінним джерелом омега-6 жирних кислот, ще відомою як гамма-ліноленова кислота. Це першочерговий компонент, що відповідає за зростання волосся, що стимулює їх розвиток і харчування. Більш того, цей інгредієнт конопляної олії бере участь у виробленні кератину у волоссі, що робить бороду густішою, щільнішою, сильною і набагато здоровішою зовні.

    • Ангеліна

      Навіть не думала, що в конопляної олії так багато варіацій застосування. Мабуть теперь замовлю та спробую. Почну з додавання в косметику

    • Анна Анатоліївна

      Знаю, що олія з конопляного насіння чудово підходить тем, хто має проблеми зі шлунком. Особисто мені вона допомогла вилікувати тяжкість у шлунку та печії

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок