
Про використання рослинних олій в кулінарії відомо практично всім. Кукурудзяна, соняшникова, оливкова та інші олії потрібні для смаження і запікання, також їх додають в різні види тіста і у салати. Словом, без олій готування їжі стане тією ще проблемою.
Крім приготування їжі гарбузова олія, олія абрикосових кісточок, макова, кунжутна і інші корисні олії застосовуються в натуропатії, фітотерапії та косметології, вони позбавляють від багатьох проблем зі здоров’ям, покращують самопочуття, настрій і допомагають стати більш привабливими. Так що користь органічних олій у повсякденності складно перебільшити.
7 найбільш корисних органічних олій
Існує багато різноманітних рослинних олій. Щоб зрозуміти, які з них заслуговують першочергової уваги, варто розглянути ТОП-7 продуктів, найбільш цінних для людського організму.
1. Кунжутна олія

Маслянистий продукт, отриманий з кунжутного насіння, багатий на вітаміни A, C, B, E і D. Вітамін С або аскорбінову кислоту ще називають «вітаміном імунітету». Без вітаміну D людська шкіра перестане бути еластичною, а кістки – міцними. Вітамін Е або токоферол відповідає за гостроту зору, а також за стан шкірних покривів тіла. Він виступає найпотужнішим антиоксидантом, що запобігає старінню епідермісу і навіть зупиняє розвиток ракових захворювань (в основному, це стосується раку шкіри).
Користь кунжутної олії для організму полягає в наступному:
- Нормалізація холестеринового обміну (усунення холестеринових бляшок на стінках судин);
- Зміцнення серцевого м’яза (і профілактика аритмії);
- Виведення шлаків і токсинів;
- Поліпшення пам’яті;
- Легкий заспокійливий ефект без побічних проявів у вигляді уповільнення чи загальмованості реакцій (при боротьбі зі стресом);
- Профілактика гіпертонії (нормалізація артеріального тиску);
- Стабілізація оптимального рівня статевих гормонів (за деякими даними, кунжутна олія вважається афродизіаком, що підвищує статевий потяг у чоловіків);
- Сприяє зниженню апетиту (як результат, нормалізується вага);
Також масляниста субстанція з насіння кунжуту стає справжньою “паличкою-виручалочкою” для жінок в період вагітності, оскільки олія допомагає впоратися з токсикозом і гестозом (токсикоз на пізніх термінах виношування), а також позбавляє від запорів (та служить профілактикою геморою).
Щоденний прийом 10 мл. кунжутної олії корисний в якості профілактики онко-захворювань і розвитку злоякісних пухлин. Причому, не обов’язково пити продукт в чистому вигляді, його можна додавати до каш, заправляти салати і так далі.
2. Лляна олія
Лляна олія – корисний продукт, який активно використовується не тільки в оздоровчих, але і в косметичних цілях. У його складі є альфа-лінолева кислота, що знижує рівень холестерину і підвищує пружність шкіри. Також в продукті є Омега-3 (жирна кислота), яка пригнічує запальні процеси, зміцнює серцевий м’яз, а також захищає мозок від вікових ознак старіння (склерозу, неуважності та ін.). Для вегетаріанців, лляна олія може стати чи не єдиним джерелом жирних кислот (крім риб’ячого жиру, який можуть вживати не всі через його високу алергенність).
Олія із лляного насіння має наступні цінні властивості:
- Покращує травлення (за рахунок високого вмісту клітковини);
- Знижує запалення у кишківнику (прибирає синдром запаленого кишківника, який супроводжується частими болями, різями і метеоризмом);
- Є профілактикою раку (завдяки лігнанам – специфічним фенольним сполукам, що мають антиоксидантні властивості);
- Сприяє виведенню токсинів та очищенню організму;
- Підвищує еластичність шкіри та перешкоджає її зайвій сухості;
- Запобігає ламкості волосся та появі посічених кінчиків;
Лляну олію можна використовувати, як інгредієнт косметичних масок, у якості масажної олії, але найкраще приймати її внутрішньо. Можна пити продукт у чистому вигляді, або додавати його до страв.
3. Оливкова олія

Оливкова олія – одна з найбільш відомих рослинних олій. Її активно вживають у їжу, використовують у фітокосметології та натуропатії. Про користь цього продукту чули навіть ті, хто не відносить себе до любителів рослинних олій.
Дана субстанція багата на вітамін Е (токоферол), який покращує роботу органів зору, зволожує епідерміс та допомагає організму ефективно засвоювати вітамін А, який уповільнює процеси старіння в організмі. Стародавні греки вважали оливкову олію даром богів і найціннішим продуктом на землі. І треба сказати, вони були недалекі від істини.
Олія з оливкових плодів має цілий список цінних якостей:
- Покращує травлення (має жовчогінну та легку проносну дію);
- Виступає профілактикою хвороб серцево-судинної системи (інфаркту, інсульту, атеросклерозу);
- Є профілактикою раку (олеїнова кислота пригнічує розвиток ракових клітин);
- Сприяє очищенню організму від токсинів і шлаків;
- Знижує апетит (і допомагає схуднути);
- Підвищує еластичність шкіри і робить волосся блискучим та шовковистим (завдяки жирним кислотам);
Для вагітних вживання оливкової олії в їжу чи в якості окремого (лікарського) продукту особливо цінне. Вона сприяє правильному формуванню мозку плода і допомагає впоратися з нападами нудоти (найчастішим із симптомів токсикозу). Оскільки ця рослинна олія підвищує еластичність судин, вони легше справляються з підвищеним навантаженням на жіночий організм під час виношування малюка.
Оливкова олія – універсальний продукт. Його можна додавати в домашню косметику (маски і навіть креми), заправляти салати, готувати на його основі маринади і так далі. Існує маса м’ясних та овочевих рецептів корисної їжі з даною олією.
4. Конопляна олія
Олія з конопляного насіння багата на Омега-3 і Омега-6 – унікальні жирні кислоти з широким спектром благотворного впливу на людський організм. Продукт є відмінним антиоксидантом, який виступає профілактикою раку та уповільнює процеси старіння організму.
Конопляна олія має наступні корисні властивості:
- Зігріваючий ефект (дуже добре підходить для масажу);
- Протизапальний і легкий болезаспокійливий вплив (особливо ефективно діє при м’язовому болю);
- Зменшення симптомів бронхіту та інших запальних захворювань верхніх і середніх дихальних шляхів (полегшення дихання, зняття набряклості, зволоження слизової);
- Виступає профілактикою остеопорозу, артриту та інших хвороб опорно-рухового апарату (завдяки високому вмісту кальцію в зручній для засвоєння організмом формі);
- Підвищує лактацію (за деякими даними, також покращує смак грудного молока, що підвищує апетит у немовляти);
- Нормалізує вироблення статевих гормонів (особливо корисно жінкам, оскільки при регулярному вживанні зменшує перепади настрою, болі внизу живота та інші прояви ПМС);
Конопляну олію можна вживати в чистому вигляді, а також додавати в різні перші чи другі страви.
5. Гарбузова олія
Гарбузова олія – справжнє “джерело корисностей”, якщо приймати її регулярно, поліпшується стан шкіри і волосся, посилюються захисні властивості організму, а також знижується вага. Продукт допомагає при гастриті, застоях жовчі, хворобах серця та інших захворюваннях. Олія гарбузового насіння наділена цілим списком цінних якостей:
- Зменшує вміст холестерину в крові (завдяки пальмітиновій кислоті);
- Запобігає появі злоякісних утворень (за рахунок вмісту великої кількості фітостеролів);
- Виступає антиоксидантом (за рахунок вмісту фітостеролів);
- Попереджає недокрів’я та занепад сил (через вміст токоферолів);
- Уповільнення старіння (за це “відповідальні” каротиноїди);
Гарбузова олія багата на цинк, який нормалізує вироблення гормону інсуліну (який відповідає за рівень глюкози в крові). В олії також багато заліза, фосфору, кальцію і магнію – речовин, які беруть участь в більшості обмінних процесів організму.
Цікаво, що олія з гарбузового насіння – ефективний протиалергічний засіб. Щоб зменшити прояви сезонної алергії, досить приймати по 1 чайній ложці продукту тричі на день. Алергічний риніт (нежить) лікується закапуванням 2 крапель субстанції в кожну ніздрю 2 рази на добу.
6. Олія чорного кмину
Про користь олії чорного кмину було відомо ще в Стародавньому Єгипті. Речовина багата на жирні кислоти Омега-3, Омега-6 і Омега-9, вітаміни В, С, D і Е, а також кальцій, залізо і фосфор.
Одна з основних діючих речовин даної олії – тимохінон. Вона має антиоксидантний ефект, знижує вміст цукру в крові, має жарознижувальний та антимікробний ефект.
Олія з насіння чорного кмину наділена такими цінними властивостями:
- Нормалізує обмінні процеси (за рахунок поліпшення травлення);
- Знижує рівень холестерину в крові;
- Підвищує захисні сили організму;
- Покращує роботу мозку, зменшує прояви склерозу;
- Оптимізує кислотність шлункового соку;
Зовнішнє застосування олії чорного кмину дає антибактеріальний, ранозагоювальний і протигрибковий ефект. Ним корисно змащувати опіки і виразки для зменшення болю і прискорення загоєння та регенерації тканин.
Вважається, що олія чорного кмину ефективно бореться з аутоімунними захворюваннями і має потужну противірусну дію.
7. Гірчична олія
У XVIII столітті гірчична олія була улюбленим делікатесом Катерини II, вона спеціально привозилася з Англії до Російської імперії та цінувалася нарівні з коштовностями. Даний продукт багатий на вітаміни А, D, Е, В3 і В6, а також ліноленову і лінолеву кислоти.
Гірчична олія – корисний продукт, що має багато цінних якостей для людського організму:
- Запобігання розвитку атеросклерозу (за рахунок розсмоктування холестеринових бляшок на стінках судин);
- Зменшення в’язкості крові (профілактика утворення тромбів);
- Оптимізація травних процесів;
- Підтримка нормального гормонального балансу;
- Зміцнення імунітету;
Як і інші олії, її можна застосовувати внутрішньо та зовнішньо (для компресів і розтирань). Олією з насіння гірчиці варто заправляти салати, а також додавати до маринадів і соусів до м’яса та овочей.
Регулярне використання органічних рослинних олій дає чималу користь для здоров’я. У магазині CraftOil представлений хороший асортимент корисних олій холодного віджиму. Конопляна, гарбузова, макова та інші олії холодного віджиму, створені за унікальною технологією без зіткнення з залізом, зберігають максимум корисних якостей та мають бездоганно чистий смак без додаткових домішок.
Вікторія
Раніше я користувалась тільки соняшниковою олією та іноді оливковою. Зараз додаю і інші олії це і корисно і смачно. До того ж, більшість корисних олій виготовляють із сировини, що вирощують в Україні. Взагалі олії це невідємна частина приготування корисних страв.
Дієтичні баклажани з корисною оливовою олією CraftOil
[…] корисні властивості оливової олії – це профілактика появи пухлин, насичення організму […]