Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 10.08.2022
  • 3

  Використання холодного пресу на виробництві:

  • Перед виготовленням олії горіхи або насіння поміщають в окремі металеві подрібнювачі та, як правило, обдають парою з метою виготовлення більшого обсягу продукту.
  • Подрібнену підготовлену сировину поміщають під шнекову залізну пресову установку.

  У вище описаного методу є свої мінуси – зіткнення сировини з залізом, в процесі якого відбувається процес окиснення олії та зміна її кольору на темніший. Якщо горіхи або насіння нагрівати, то цінність олії (корисні якості) знижується. Також до мінусів цього способу відносять невеликий обсяг олії, що виходить.

  Використання гарячого віджиму на виробництві – це спосіб отримати нерафіновану олію з приємним ароматом

  Процес приготування нерафінованої олії схожий на попередній процес, але замість підігріву парою, насіння/горіхи нагрівають до високих температур (з цієї причини масло сильно пахне смаженим насінням).

  • Великим плюсом цього способу є отримання великої кількості олії.
  • Мінусом ж є втрата практично всіх його корисних якостей.

  Хімічний метод отримання олії з виробництва (екстрагування)

  Більше 90% мастил на магазинних полицях отримані цим способом.

  · Як правило, початкова сировина, що використовується для приготування продукту в цьому випадку – це макуха (залишки сировини, отримані після гарячого віджиму). Його засипають у резервуар з гексаном та виконують обробку парою, яка дозволяє отримати більший обсяг продукту. Гексан отримують шляхом екстракції з бензину, видобутого з нафти.

  · Цю суміш відправляють у центрифугу, та додають фосфат, щоб розпочався процес приготування олії.

  · Під час екстракції суміш ділиться на дві складові: масляний розчин у бензині та залишок твердий без жиру.

  · Після екстрагування гексан виходить у вигляді пари та відбувається його відновлення, а “масло” обробляють далі з метою видалення з нього фосфатидів.

  · Потім його очищають додатково содою (кальцинованою/каустичною). Очищене масло має світлий колір, світле, невелику в’язкість та більше може окислюватися.

  · Процес відновлення кольору. Масло підігрівають та обробляють відбілюючими реактивами. Жири в ході видалення кольору окислюються, оскільки разом із домішками виводяться натуральні антиоксиданти та багато корисних складових.

  Серйозною перевагою цього є отримання значного обсягу продукту (вихід становить практично 99%).

  Недоліки:

  – багаторазове нагрівання;

  – постійний зіткнення із залізом та хімічними реактивами, внаслідок чого виходить світла прозора олія, що не має аромату, вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин;

  – можливі сліди хімікатів у маслі.

  Такий продукт отримав назву рафінованої дезодорованої олії.

  МИ ГОТОВИМО ОЛІЇ В ДУБОВОМУ ПРЕСІ ХОЛОДНИМ МЕТОДОМ!

  Покрокова інструкція приготування нашої живої олії:

  1. Вибираємо горіхи та насіння високої якості.

  2. Висипаємо сировину в дубовий прес та запускаємо процес віджиму. При цьому сировина не стикається із залізом, оскільки конструкція преса виконана з дерева. Ми не нагріваємо сировину під час приготування. Тому в нашій олії максимально збережені всі корисні речовини та мікроелементи.

  3. Наливаємо свіжоприготовлену олію в тару зі скла, закупорюємо її натуральними пробками, після чого відправляємо вам. Ми не зберігаємо залишки олії, а робимо віджим виключно в день відправки.

  Недолік цього способу – складний та трудомісткий ручний процес, тривалий цикл віджиму та невеликий вихід продукту.

  Перевагою є отримання натуральної, смачної, «живої» сиродавленої олії, яка максимально зберігає свої корисні якості. У цій свіжій олії немає ні натяку на домішки, оскільки ця олія приготована таким способом, щоб у своєму складі зберігає виключно всі поживні речовини та мікроелементи.

  Поділитися

  ТЕРМІНИ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ОЛІЙ ХОЛОДНОГО ВІДЖИМУ ДЛЯ МАКСИМАЛЬНОГО ЗБЕРЕЖЕННЯ ЇХНІХ КОРИСНИХ ЯКОСТЕЙ

  РЕЦЕПТ САЛАТУ БАКЛАЖАНІВ З ЧАСНИКОМ, ЗАПРАВЛЕНОГО МАСЛОМ З КУНЖУТУ

  3 коментарів “Методи приготування олій рослинних

  • Ірина Олександрівна

   Досить цікава та пізнавальна стаття, тепер я розумію, що буду замовляти олію саме у вас.
   Корисна не будь-яка, а саме правильно приготована олія

  • Олександр

   Дякую за корисну інформацію. Я вважаю, що олії які продається в магазинах, виробники цієї продукції націлені тільки на об’ємах продаж. Користі в цих оліях не дуже багато. Не зрозуміло чому так важко робити корисну продукцію для людей?

   • Антон

    Та навіть на смак і по аромату дуже відрізняється магазинний продукт і крафтова, справжня олія. Звісно, що в магазинних оліях користі зовсім мінімум, не те, що в сиродавлених оліях, які зберігиють усі цінні якості, що були у зернах чи насінні. з яких вони зроблені

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок