Підпишіться на оновлення




    • Олії
    • 17.10.2022
    • 1

    Кунжутна олія – корисний продукт, який застосовується у різноманітних сферах життя. Рослинна субстанція йде в хід для приготування їжі і домашньої косметики, а також для лікування, зміцнення та загального оздоровлення організму. Цікаво, що кунжутна олія була одним з перших рослинних жирів, який люди навчилися добувати.

    Кунжутна олія CraftOil

    Цікаве про кунжут і кунжутну олію: добірка маловідомих фактів

    Користь кунжутної олії ні у кого не викликає сумнівів. Проте, мало кому відомі цікаві факти про цей продукт і про саме насіння кунжуту:

    • Казка про Алі-Бабу

    У популярній «Казці про Алі-бабу та 40 розбійників» є вираз «Сім-Сім», який вважається  інтерпретацією слова «Сезам» (Sesame). Араби вважали це слово магічним заклинанням, оскільки кунжут у них був майже чарівною рослиною. Вираз «Сім-сім, відчинись!» означав відкриття насіннєвої коробочки кунжуту, з якої, при цьому насіння розлітається по сторонах.

    Арабською мовою рослина, з насіння якої роблять кунжутну олію, зветься «Сезам», так що маслянистий продукт з неї, відповідно, звуть сезамовою олією.

    • Найстаріший продукт у світі

    Корисну кунжутну олію люди навчилися добувати близько 7000 років тому, якщо не раніше. У давньоассирійському міфі про створення світу сказано, що боги відпили цілющий напій з кунжуту і потім, отримавши прилив сил, створили землю, людей і все, що нас оточує. 

    • Батьківщина кунжутної олії

    Імовірно, вперше олію з насіння кунжуту навчилися робити (і стали вживати) в Африці. Справа в тому, що кунжут – дуже витривала рослина, яка може довгий час обходитися без вологи. В диких умовах вона нерідко росте на кордоні пустель і прилеглих напівпустельних територій.

    • Олія для римських воїнів

    У старовинних документах часів Великої Римської імперії згадується, що легіонери, збираючись на бій, обов’язково змішували кунжутну олію з медом та з’їдали цю суміш ввечері перед боєм. Вони були впевнені, що це зробить їх, якщо не безсмертними, то надзвичайно витривалими та фантастично сильними.

    • Безсмертя древніх вавилонян

    У Стародавньому Вавилоні вважали, що кунжут – символ безсмертя, так що олія, видавлена з нього, була чимось на зразок казкового еліксиру (аналогом старослов’янської «життєдайної води»). Правда, вживати її для здоров’я і довголіття дозволялося лише правителям та їх наближеним. Решта мала задовольнятися додаванням рослинного продукту в їжу або потай від усіх потроху пили олію, сподіваючись на вічну молодість.

    • Японська дієта

    Одна з найпопулярніших східних дієт грунтується на особливому, низькокалорійному раціоні харчування і обов’язковому щоденному вживанні корисної кунжутної олії. Вона є чудовим джерелом кальцію, а також інших цінних мінералів.

    • Засіб для засмаги

    Кунжутна олія холодного віджиму з легкістю може замінити крем для засмаги, а також засіб від сонячних опіків. Вона зволожує шкіру, прибирає дрібні зморшки, запобігає висушуванню через купання у водоймі, а ще прекрасно захищає її від шкідливого впливу ультрафіолету. Досить нанести олійку на шкіру масажними рухами за 20 хвилин до походу на пляж.

    Смачна і корисна олія в кулінарії

    У корейській та в’єтнамській кухні є безліч рецептів маринадів до м’яса з олією кунжутного насіння. Цим корисним продуктом також заправляють салати з овочів.

    Японці із задоволенням додають цю олію у страви з морепродуктів, використовують її для легкого обсмажування овочів. У кухні цієї країни існують страви під назвою «Темпура». Майже у всіх їх рецептах, так чи інакше, задіяна кунжутна олія.

    Тайці та жителі Піднебесної (Китаю) вважають, що кунжутна олія додає «родзинку» майже в будь-яку їжу, вони придумали безліч складних, багатокомпонентних соусів для перших і других страв. З кунжутною олією також робляться заправки і підливи.

    Індійці, на відміну від представників інших національностей, вважають, що олія з насіння кунжуту найкраще підходить для десертів. Вони заправляють даним продуктом салати з фруктів і ягід, а також додають до десертів і в тісто для солодкої випічки. Рідше в індійських стравах зустрічаються соуси для салатів, що включають, серед інших компонентів, і цей рослинний жир.

    Жителі Сходу з неодмінно додають кунжутну олію до плову. Особливо смачним він виходить, якщо рослинний жир з кунжутного насіння змішати з соєвим соусом і спеціями, а вже потім вливати цей мікс в страву, що готується.

    Кунжутна олія в аюверді

    В Індійському вченні про здоров’я і довголіття – аюверді, активно задіяна корисна олія кунжутного насіння. Зокрема, одна з аювердічних практик, що зветься «Гайдуша», заснована на тому, щоб вранці (натщесерце) полоскати цим продуктом горло і ротову порожнину. Особливо корисні такі маніпуляції городянам, організми яких сильно забруднені токсинами і шлаками. Олійне полоскання попутно зміцнює ясна, зменшує їх короточивість і м’яко відбілює зуби (прибирає наліт і допомагає відходу зубних каменів).

    Ще одна аювердична практика рекомендує змазування олією слизової носа перед виходом на вулицю для профілактики захворювання вірусними ЛОР-інфекціями. 

    Найцінніша і найкорисніша кунжутна олія холодного віджиму – продукт, що одержується без нагрівання насіння або кінцевого продукту (маслянистої субстанції). У цього рослинного жиру низька температура точки димлення – всього 177 градусів Цельсія.

    Чим більше олія нагрівається, тим менше корисних компонентів в ній залишається. Продукт, який досяг температурного піку (після якого він починає диміти), не придатний для вживання всередину і, звичайно, не сприятиме оздоровленню або зміцненню організму.

    Олії CraftOil

    CraftOil виготовляє сиродавлені олії за особливою технологією за допомогою дубового пресу. Рослинні жири відразу після віджиму розливаються в скляну тару і герметично закупорюються, в них зберігаються всі корисні якості, властиві вихідній сировині. На сайті інтернет-магазину можна швидко та зручно замовити якісну, корисну олію та інші продукти.

    Поділитися

    Пряний салат із пекінською капустою та рижієвою олією

    Бананово-яблучні кекси з рижієвою олією

    Один коментар до “Цікаві та маловідомі факти про кунжутну олію

    • Ірина

      Дійсно цікаві факти. Я не знала про “Сезам” і про те, що ця олія може замінити крем від засмаги!!! Але теперь влітку спробую!

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок