Гладка, чиста шкіра без дефектів і волосся – мрія практично всіх дівчат і жінок. Існує багато способів боротьби з небажаною рослинністю: фотоепіляція, електроепіляція, ваксинг, шугарінг і банальне гоління. На жаль, жоден метод не прибирає волоски безповоротно. Згодом вони відростають, і їх знову треба видаляти. За допомогою натуральних рослинних жирів можна трохи сповільнити даний процес, а заодно поліпшити стан шкірного покриву. Існують спеціальні олії після епіляції для уповільнення росту волосся і догляду за тілом. Як правило, вони входять до складу косметики після епіляції, але набагато ефективніше використовувати рослинні жири в чистому вигляді.
Вплив ефірних олій на волосся на тілі
Ефірні олії – ефективні «помічники» у видаленні волосків, вони благотворно впливають на епідерміс і дозволяють шкірі довше залишатися гладкою і безволосою. Ефіри позитивно впливають відразу в 2 напрямках:
- Пригнічують життєдіяльність волосяних цибулин, стоншуючи волоски біля коріння і сповільнюючи їх зростання;
- Розм’якшують верхній шкірний шар, допомагаючи легше прибрати рослинність (волосся не обламуються, а вириваються разом з корінням);

Ефірні олії підбираються, виходячи з типу і особливостей шкіри. Їх можна застосовувати скрізь, навіть на обличчі та на ніжній зоні бікіні. Вони однаково ефективні на чоловічому і жіночому епідермісі. Кращими ефірами для уповільнення росту волосся і поліпшення стану шкіри є:
- Олія чайного дерева;
- Олія м’яти;
- Олія меліси;
Вони наділені дезінфікуючими і заспокійливими властивостями, зменшують запалення і ефект «кропив’янки» після видалення рослинності, а також запобігають інфікуванню, нагноєнню та іншим неприємностям, що іноді трапляються при епіляції.
Мурашина олія та олія дурману пригнічують розвиток (і життєдіяльність) волосяних фолікул, в результаті чого, волоски на тілі стають більш рідкими, тонкими, світлими і ростуть повільніше.
Базові олії для шкіри
Не менш корисними для епідермісу вважаються базові рослинні олії. Вони зволожують, живлять, підтягують, а ще знімають запалення і сприяють розм’якшенню епідермісу. У поєднанні з ефірами такі жири дуже ефективно борються з неприємними побічними явищами після видалення волосків і відмінно доглядають за шкірою.
Найчастіше в якості основи застосовуються:
- Кокосова олія;
- Оливкова олія;
- Олія волоського горіха;
Якщо про корисний вплив кокосового і оливкового продуктів добре відомо, то про олію волоського горіха прийнято думати більше, як про салатну заправку.
Користь олії волоського горіха для шкіри

Крім жирних Омега-кислот, а також вітамінів з мінералами олія волоського горіха багата на йод, який згубно впливає на структуру шкірних волосків і при регулярному зовнішньому використанні навіть провокує омертвіння волосяних фолікул.
Примітно, що якщо додавати корисну горіхову олію в салати, або інші страви, ніякого негативного впливу не спостерігається, навіть навпаки: шевелюра стає густішою і шовковистою. Витончення і освітлення волосків відбувається тільки при нанесенні речовини на шкіру. У Стародавньому Єгипті багаті жінки видаляли небажану рослинність (в тому числі, й над верхньою губою) за допомогою пов’язок, просочених олією волоського горіха. Що до бідних представниць прекрасної статі, їм доводилося замінювати корисний рослинний продукт котячою сечею, правда, такі примочки нерідко викликали роздратування шкіри і вкрай неприємно пахли.
Корисною вважається тільки якісна сиродавлена олія волоського горіха, зроблена з молодих горіхових плодів технологією холодного пресування (на пресі для холодного віджиму олії). У ній зберігаються всі цінні компоненти (і навіть йод, який є дуже летючим), що містяться в цільних горішках.
CraftOil робить і продає крафтові сиродавлені олії, зроблені методом холодного пресування. Для виробництва використовується тільки краща органічна рослинна сировина, прес-бочонки з капролона або ясена, а також маслопреса холодного віджиму олій. В асортименті компанії є багато смачних, ароматних олій: олія волоського горіха, олія розторопші, олія конопель та інші.
CraftOil пропонує сушилки для промислового або домашнього використання. В інтернет-магазині є різноманітні сушилки для овочів і фруктів, що зроблені з нержавіючої сталі й мають багато режимів роботи. Вони дозволять заготовити овочеву, фруктову і ягідну сушку, зробити пастилу (в тому числі, безцукрову), домашні макарони, ковбаси та ін.
Консультанти CraftOil завжди готові розповісти про особливості використання сушилок для фруктів і овочів, а також прийняти замовлення на сушилку або крафтову олію холодного віджиму.
Використання олій для боротьби з небажаною рослинністю
Щоб поліпшити стан шкірного покриву та сповільнити появу непотрібних волосків, слід змішувати по 3-4 краплі ефіру з порцією базової олії (в середньому, 1 столова ложка) і наносити даний мікс на проепільовані зони.
Також можна додавати трохи ефірів або рослинних базових жирів у доглядову косметику, що використовується після ванни й душу або в щоденному догляді.
Жири рослинного походження дбайливо, ніжно, але дуже ефективно доглядають за епідермісом і допомагають усунути більшість шкірних проблем.
Олена О.
Я давно лляною оліїє замінила крем для тіла і навіть обличчя нею змащую. Дуже допомагає від сухості шкіри. Але щодо олій, які б сповільнювали ріст волосся – це для мене новинка. Мабуть спробую! Замовлю олію волоського горіха і нею буду змащувати голені після епіляції