Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 15.03.2023
  • 0

  Про користь ефірних олій для людського організму відомо з давніх часів. У трактатах давньогрецьких лікарів є згадки про те, що за допомогою ароматних рослинних жирів можна вгамувати біль, поліпшити самопочуття, підняти настрій або навпаки заспокоїти пацієнта. Наприклад, базиліковий, чебрецевий і майорановий ефіри знімають судинний спазм, зменшують головний біль і допомагають нормалізувати артеріальний тиск. Грейпфрутова та лимонна сиродавлені олії  пригнічують відчуття голоду, а олія чайного дерева, як і гвоздичний ефір, мають антисептичну і протизапальну дію.

  Ефірні олії

  Як діють ефірні олії?

  Існує 2 основних способи впливу ефірних рослинних жирів на людське тіло:

  • Повітряний;
  • Контактний;

  При вдиханні летючої речовини через ніс вона впливає на рецептори, що знаходяться в носоглотці. Ті, у свою чергу, передають до мозкк сигнал, свого роду «команду», яка може змінити самопочуття та психоемоційний стан.

  Більш яскраво виражений ефект проявляється при нанесенні ефіру на шкіру. Він вбирається крізь пори і впливає безпосередньо на людське тіло.

  Природно, корисними вважаються тільки якісні ефіри, зроблені з ретельно відібраної сировини при строгому дотриманні технології.

  Як ефірні, так і базові рослинні олії холодного віджиму являють собою натуральні, «живі» продукти, що сприяють відновленню здоров’я, краси і бадьорості.

  Українська компанія CraftOil більше 5 років робить сиродавлені олії на дерев’яному вертикальному маслопресі. В асортименті інтернет-магазину є конопляна олія, кунжутна олія (з насіння чорного і білого сезаму), гарбузова олія, олія чорного кмину та інші корисні жири рослинного походження. Щоб більше дізнатися про технологію холодного віджиму, вибрати і замовити олію, напишіть або зателефонуйте нашим консультантам. Вони завжди на зв’язку і з задоволенням дадуть відповідь на всі питання, а також допоможуть оформити покупку.

  Корисні олії на маслопресі

  Як робляться ефірні олії?

  Технологія холодного віджиму використовується для виробництва цитрусових ефірів: лимонної олії, грейпфрутової олії, мандаринової олії та ін. Аналогічним способом віджимається велика кількість базових жирів, наприклад, олія авокадо, олія жожоба, лляна олія, оливова олія, рижієва олія  і так далі.

  Оскільки ні вихідна сировина, ні кінцевий продукт не піддається термічній обробці, в сиродавлених оліях удається зберегти всі вітаміни, мінерали, жирні кислоти, мікроелементи та інші цінні речовини. По суті, це «живі»  крафтові продукти, які є джерелами користі для організму.

  Цитрусові олії виробляються зі шкірки екзотичних фруктів. Саме в ній сконцентровані всі ароматичні речовини. У давнину люди вручну вичавлювали рідину зі свіжої, подрібненої  апельсинової або лимонної шкірки, отримуючи ароматний ефір. Сьогодні для отримання сиродавлених олій  використовуються преса, в яких можна відрегулювати зусилля і зробити потрібний обсяг продукту, не докладаючи особливих зусиль.

  Компанія CraftOil використовує для отримання сиродавлених олій дерев’яний маслопрес і бочки з ясена або капролона. Ні вихідна сировина, ні рослинні жири не контактують з металом, а значить, не окислюються, зберігаючи оригінальний аромат та смак.

  Для отримання ефірних олій у малих обсягах існують спеціальні комбайни. Для приготування лаймового, мандаринового або грейпфрутового ефіру потрібно дрібно порізати цитрусову шкірку і змішати її з невеликою кількістю води. У промислових масштабах віджиманню піддаються всі фрукти цілком, далі ефірну емульсію відокремлюють від соку за допомогою спеціальної центрифуги. Аналогічного ефекту можна домогтися відстоюванням, але на це піде набагато більше часу, ніж на центрифугування.

  Багато сучасних виробників цитрусових соків додатково роблять ефірні олії, використовуючи метод холодного віджиму. Виходить практично безвідходне виробництво, вигідне фабрикам і заводам, але не кінцевим споживачам. Справа в тому, що плоди для вичавлення соку вирощуються з використанням пестицидів, інсектицидів, хімічних добрив та інших подібних речовин. При дозріванні лимонів, апельсинів або мандарин вони концентруються в їх шкірці та потім потрапляють в ефіри. Такі ароматичні олії швидше шкідливі, ніж корисні для людини.

  Деякі роблять ефірні жири шляхом дистиляції макухи, що залишається після отримання соку. У ній міститься до 30% ароматичних компонентів. Далі отриманий ефір роводиться з дистильованою олією. На виході отримується не дуже корисний продукт, який небажано використовувати для ароматерапевтичних, лікувальних або косметичних цілей.

  Найкращі ефірні і базові рослинні олії – це ті, що робляться методикою холодного пресування. Купити корисні олії в 1 клік можна в брендовому інтернет-магазині CraftOil

  Поділитися

  Тосканський суп із квасолею та конопляною олією

  Особливості виготовлення дерев’яних бочок

  Прокоментувати “Способи отримання ефірних олій. Чому холодне пресування краще?”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок