Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 30.12.2022
  • 0

  Про цінніть рослинних жирів людству відомо не одну сотню років. Сиродавлені олії корисні не тільки в якості доповнення до раціону, але й для оздоровлення, загального зміцнення організму, а також для різних косметичних цілей. Ефірні олії хоч і не застосовуються в кулінарії (за рідким винятком), але володіють не меншою цінністю, ніж базові.

  Однією з найбільш корисних та активно використовуваних вважається олія чайного дерева – помірно густа, в’язка субстанція світло-жовтого, іноді зеленуватого відтінку зі специфічним ароматом, який трохи схожий на хвойний.

  Речовина розчиняється в етанолі та інших жирах рослинного походження. Олію чайного дерева вкрай складно розмішати з гліцерином і неможливо перемішати з водою.

  Корисна олія чайного дерева

  Історія олії чайного дерева

  Незважаючи на назву, олія чайного дерева не має жодного відношення до чаю або чайних кущів. Даний рослинний жир отримується методом холодної дистиляції з рослини під назвою Мелалеука. Її більше 1000 років використовують у лікувальних і навіть будівельних цілях.

  Відомо, що австралійські племена робили хатини, вкриваючи їх мелалеуковими гілками. Колоністи, які прибули на континент, теж не залишили цю рослину без уваги. Вони використовували квіти Мелалеуки як щітки для чищення пляшок, глечиків та інших подібних ємкостей. Але основною сферою використання мелалеукових листків та гілок була і  лишається фітотерапія.

  У косметології та домашній медицині олія чайного дерева застосовується в поєднанні з базовими оліями. В якості основи (бази) підходить будь-який рослинний жир: лляна олія, горіхова олія, олія обліпихи, оливова олія і так далі. Щоб досягти максимального результату, найкраще використовувати олію холодного віджиму, оскільки в ній міститься найбільше вітамінів, мінералів та біологічно активних сполук.

  CraftOil виготовляє корисні олії холодного віджиму на дерев’яному маслопресі. Ні вихідна сировина, ні готова продукція не нагрівається вище 40 градусів за Цельсієм. Більш того, масляниста субстанція не контактує з металом, а значить, не окислюється, зберігаючи багатий вітамінно-мінеральний склад. Купити рижієву олію, олію чорного кмину, гарбузову олію, горіхову олію та інші корисні олії в один клік легко і просто на сайті CraftOil.

  Продукція CraftOil

  Також бренд пропонує маслопреса холодного віджиму для різних обсягів виготовлення рослинних жирів. В інтернет-магазині можна купити маслопрес на 20 тонн, 30 тонн або 50 тонн з капролоновими чи дерев’яними бочками різного об’єму. Консультанти CraftOil із задоволенням дадуть відповідь на всі питання і проконсультують по оліям та маслопресам холодного віджиму олії.   

  Легенда про Мелалеуку

  В австралійському фольклорі існує гарний переказ про появу Мелалеуки і про те, як люди навчилися робити з неї олію.

  Згідно з легендою, колись жила на континенті принцеса на ім’я Елемані. Одного разу вона, залишивши свою сім’ю і навіть коханого, вирушила подорожувати по узбережжю Нового Південного Уельсу. На жаль, дівчина заблукала та не могла повернутися додому. Тоді, продовжуючи блукати, вона стала розмовляти з богами про землю. Боги пошкодували принцесу і дали їй чарівні насіння рослини, яка пізніше отримала назву Мелалеука. За допомогою птахів Елемані розсипала насіння по дорозі, а коли з них виросли великі, красиві кущі, їх кора в місячному світлі стала освітлювати дорогу і, таким чином, допомогла принцесі знайти шлях додому.

  Боги також повідомили принцесі, що сік цієї рослини буде захищати людей від хвороб і продовжувати їм життя. Кілька століть потому, австралійські аборигени зрозуміли, що олія, отримана з рослини, зберігається довше та має більш високу концентрацію цінних речовин, ніж сік із листя.

  Використання олії чайного дерева

  Корисна олія чайного дерева може використовуватися по-різному. Найчастіше вона застосовується одним з наступних способів:

  • Арома-сеанси;
  • Полоскання;
  • Інгаляції;
  • Компреси;
  • Ванни;
  • Маски;
  • Масажі;
  • Розтирання;

  Внутрішній прийом цього продукту не рекомендований медиками, оскільки в ньому дуже висока концентрація біологічно-активних речовин.

  Олія чайного дерева має великий спектр позитивного впливу на людський організм:

  • Сприяє загоєнню ран і придушення запалень (особливо, бактеріальних  чи інфекційних);
  • Знеболює зовнішні пошкодження епідермісу;
  • Відбілює зуби, не пошкоджуючи зубну емаль;
  • Зміцнює ясна та запобігає їх кровоточивості;
  • Прискорює одужання при захворюванні на грип, застуду або ГРЗ;
  • Усуває лупу;
  • Підсушує шкіру, нормалізує вироблення шкірного жиру (себуму);
  • Розгладжує шкіру, роблячи глибокі зморшки менш помітними та практично усуваючи дрібні шкірні складки;
  • Покращує роботу імунної системи організму;

  У субстанції, отриманій із Мелалеуки, багато речовин під назвою монотерпени. Вони активізують природний захист організму від бактерій і грибків, а також пригнічують активність патогенних мікроорганізмів.

  В олії чайного дерева міститься не один або два, а відразу три унікальних компоненти: вірідіфлорен, в-терпінеол і L-тернінеол. Вони обумовлюють позитивний вплив продукту на шкіру.

  Особливості застосування олії чайного дерева

  Для лікування прищів, локальних запалень або пошкоджень шкіри можна використовувати олію  чайного дерева в чистому вигляді, точково наносячи його на «проблемні» зони обличчя або тіла.

  Для знезаражувального, підсушуючого та розгладжуючого ефекту досить додавати 3-4 краплі ефіру в косметичну маску, повторюючи процедуру 2-3 рази в тиждень.

  Для підтягуючого масажу досить додати 5-6 крапель олії чайного дерева в разову порцію крему чи базової олії, яка буде використовуватися для сеансу. Олійний мікс підходить для апаратної, ручної та комбінованої техніки.

  Щоб дбайливо відбілити зуби та вилікувати кровоточивість ясен (а заодно і стоматит), досить додавати 2 краплі ефіру до лляної олії та кожен день натщесерце полоскати ротову порожнину (тримати кілька хвилин, не випльовуючи і не ковтаючи). Купити корисну лляну олію в один клік можна на сайті CraftOil.

  CraftOil – інтернет-магазин корисних олій, пресів для віджиму олій, а також інших товарів для бадьорості, довголіття, здоров’я та краси.

  Поділитися

  Корисний молочно-медовий коктейль з олією чорного кмину

  Спаржа із сухарями та олією розторопші

  Прокоментувати “Чим корисна олія чайного дерева ”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок