Набряклість під очима – досить поширене явище. Недостатній або поганий сон, надмірне вживання рідини, проблеми з видільною системою та навіть стрес нерідко провокують припухлості над верхніми та нижніми повіками.
Незважаючи на існування маси протинабрякових косметичних та народних засобів, далеко не всі вони виявляються по-справжньому ефективними. У боротьбі з неестетичними «мішками» на обличчі можуть допомогти корисні олії рослинного походження: бергамотова, гвоздична, олія чорного кмину та інші.

Чому олії від набряків під очима ефективніші багатьох косметичних засобів?
Переважна більшість косметичних кремів, гелів, сироваток та інших засобів містять консерванти, стабілізатори, ароматизатори та інші (зовсім не корисні) компоненти. З одного боку, «хімічні» домішки часто викликають алергію, з іншого боку, вміст активних діючих речовин у фабричній косметиці найчастіше мізерно малий.
У той же час, олії – це стовідсотково натуральні продукти з дуже високою концентрацією цінних компонентів. Вони можуть похвалитися великим списком корисних якостей, так що впливають на шкіру комплексно. Наприклад, олія чорного кмину, гвоздична олія, а також олія бергамоту мають схожий вплив на шкіру. Крім зняття набряклості вони допомагають загоювати поверхневі мікроранки та тріщини, прибирають свербіж, лущення та інші неприємності.
Протинабрякова косметика, як правило, вузьконаправлена. Не існує гелю або маски для обличчя, що одночасно прибирала б набряки, звужувала б пори та розгладжувала б зморшки. Найчастіше дія фабричних засобів націлена на вирішення якоїсь однієї проблеми. Олії м’яти, ромашки і лимону не тільки ефективно прибирають набряки, але й мають в’яжучу дію, тобто, звужують пори і прибирають надмірну сальність шкіри обличчя.
Як використовувати ефірні олії для зняття набряків під очима?
Визначившись з ефірною олією (і переконавшись, що на неї немає алергії), потрібно розбавити її олією-носієм. Це необхідно, щоб у верхній шар епідермісу не потрапило занадто багато активних діючих речовин (інакше можна домогтися протилежного ефекту).
Оліями-носіями найчастіше виступають:
- Олія авокадо;
- Маслинова олія;
- Кокосова олія;
Щоб приготувати домашню олійну суміш для усунення «мішків» під очима, потрібно 12 крапель олії-носія розмішати з 1 краплею обраної ефірної олії. Такі мікси не тільки абсолютно безпечні, але й дуже корисні, а ще вони не викликають звикання. Можна використовувати чудо-засіб протягом тижня, місяця або декількох, словом, так довго, як в цьому буде необхідність.
Правда, якщо набряки під очима з’являються вранці протягом довготривалого періоду часу, потрібно дізнатися першопричину та боротися з нею, бо олійні протирання дають лише місцевий позитивний ефект.
Корисні олії допомагають в загальному оздоровленні та зміцненні організму, а також в лікуванні багатьох хвороб, тому, знайшовши причину появи набряків, можна підібрати продукт для натуральної терапії.
Олійні процедури
Щоб позбутися від «мішків» у зоні навколо очей, потрібно наносити олійну суміш на шкіру. Правда робити це слід дуже акуратно та ніжно, уникаючи верхнього і нижнього повіків. Випадково потрапляння речовини в око, звичайно, не зашкодить, але викличе почервоніння, печіння, сльозоточивість та інші дрібні неприємності.
Для профілактики появи та усунення набряків, потрібно щодня робити наступне:
- Змочити ватний тампон в невеликій кількості заздалегідь приготованого олійного міксу;
- Нанести його на вилиці та надбрівні дуги акуратними, промокальними рухами;
- Дати увібратися протягом 3-4 хвилин, надлишки прибрати чистою тканинною серветкою;
Не можна наносити олію на повіки, оскільки їх шкіра занадто тонка й ніжна. Навіть, якщо очі набрякли, оліями обробляється епідерміс навколо них. Не повинно бути ніяких трущих або здавлюючих маніпуляцій, інакше на обличчі цілком можуть з’явитись гематоми.
Олійні процедури найкраще робити вранці, за півгодини до виходу на вулицю. Як варіант, можна проводити сеанси увечері, але обов’язково не пізніше, ніж за 2 години до сну (таке ж правило діє для нанесення нічного крему).
Олія чорного кмину для нейтралізації «мішків» під очима

Одним з ефективних та найбільш універсальних масляних продуктів, що використовується в косметології, є олія чорного кмину. Вона може похвалитися великим списком позитивних якостей, тому активно застосовується як антивіковий, протисеборейний, антизапальний, протинабряковий та навіть омолоджуючий засіб.
Чорний кмин або «Римський коріандр» багатий на ненасичені та насичені жирні кислоти, а також вітаміни А і Е, які беруть участь у регенераційних процесах шкірного покриву. Оскільки в рослині багато сірки і фосфору, вона наділена надзвичайно потужним протизапальним ефектом.
Олія чорного кмину має ті ж цінні якості, що й свіжа рослина. CraftOil виробляє рослинні олії за особливою технологією, без дотику до заліза. Завдяки цьому, вони мають чистий смак і повний «комплект» корисних якостей, властивих вихідній сировині.
Для усунення «мішків» під очима потрібно вранці і ввечері (через півгодини після пробудження і за 2 години до сну) наносити олію чорного кмину на зону навколо очей, а через 3-4 хвилини надлишки прибирати чистою тканинною серветкою чи косметичним рушником. Найзручніше крапельку речовини розтерти між подушечками вказівних або середніх пальців рук, а потім ними м’яко торкатися шкіри. Як варіант, можна використовувати ватний тампон, але тоді витрати корисної олії на 1 процедуру будуть більші. На відміну від інших, даний продукт не потрібно розбавляти олією-носієм, а застосовувати для боротьби з «мішками» в чистому вигляді.
В інтернет-магазині CraftOil є відмінний вибір олій холодного віджиму та інших корисних продуктів, які використовуються в косметології, фітотерапії та кулінарії. Тут можна купити олію для різних цілей: приготування здорової їжі, схуднення, поліпшення кольору шкіри, зміцнення волосся і так далі.
Ада В.
Мало яка косметика є дієвою при набряках. Я пробувала протирати очі льодом, заваркю чаю. Це допомагає, але не дуже. Мабуть, замовлю олію чорного кмину та спробую