Підпишіться на оновлення




    • Олії
    • 14.09.2022
    • 1

    Ефірні олії можуть, якщо не все, то багато чого. Вони допомагають налагодити травлення, стабілізують тиск і рівень глюкози в крові, підвищують еластичність шкіри і так далі. Однією з важливих властивостей корисних олій холодного віджиму є підвищення опірності організму простудним захворюванням.

    Олії для імунітету

    Олії від застуди та для зміцнення імунітету

    З приходом осені особливо важливо зміцнити імунітет та звести до мінімуму ймовірність захворіти на грип чи застуду. Ефективними помічниками в цьому стануть наступні олії:

    • Олія чебрецю (фармацевтична назва чебрець звичайний);
    • Олія  кардамону;
    • Олія герані;
    • Олія розторопші;

    Зміцнити дихальні органи та прискорити їх відновлення після трахеїту, бронхіту або запалення легенів допоможе евкаліптова олія, а також олія чайного дерева. Їх можна використовувати в сеансах ароматерапії, при інгаляціях, а також приймати внутрішньо

    Олія чебрецю

    З 5 різновидів чебрецю, що використовуються для виробництва ефірної олії, найбільш корисним для зміцнення імунної системи організму вважається Thymus vulgaris ct linalool (він має найбільш м’який, ніжний аромат). На думку німецьких вчених, олію з цього сорту чебрецю можна застосовувати регулярно (протягом холодного сезону року).

    Найпростіший спосіб внутрішнього прийому даної олії – додавання 2-3 крапель в чай. Субстанція зміцнює імунітет, прискорює одужання при грипі, а заодно виступає відмінною профілактикою анемії, мігрені та безсоння. 

    Олію чебрецю небажано (без попередньої консультації з лікарем) приймати вагітним жінкам, а також людям із серцевою недостатністю та артеріальною гіпертензією.

    Щоб посилити загальнозміцнюючий ефект, олію чебрецю можна змішати з іншими корисними оліями:

    • Олією м’яти;
    • Кедровою олією;
    • Олією ромашки;
    • Кипарисовою олією;
    • Олією імбиру;
    • Олією бергамота;
    • Олією кардамону;

    Кардамон (фармацевтична назва Elettaria cardamomum) давно відомий благотворним впливом на шлунково-кишкову систему. Як відомо, від здоров’я кишківника безпосередньо залежить імунітет організму, так що користь ефірної олії кардамону для профілактики простудних хвороб складно перебільшити.

    Найкраще приймати субстанцію разом з медом. Для цього в 1 чайну ложку рідкого (або розтопленого) бджолиного продукту треба додати 1-2 краплі олії, розмішати і з’їсти, запиваючи чаєм або теплою водою.

    Мед теж має загальнозміцнюючий ефект, так що його суміш з олією кардамону – справжня «паличка-виручалочка» для профілактики грипу та ГРЗ.

    Олія герані

    Герань рожева (фармацевтична назва Pelargonium roseum) – одна з найбільш корисних рослин для зміцнення імунітету. У її складі більше 120 терпеноїдів — специфічних біоактивних речовин, що мають антисептичну, дезинфікуючу, спазмолітичну та відхаркувальну дію. Субстанцію можна (і потрібно) використовувати для ароматерапії, також ефективно наносити кілька крапель олії на крила носа або грудну клітку.

    Інгаляції з гераневою олією полегшують біль в горлі та прискорюють одужання від ангіни та інших запальних захворювань верхніх дихальних шляхів.

    Олія розторопші

    Олія розторопші – дуже цінна, корисна ефірна олія з широким спектром позитивного впливу на людський організм. Одна з її цінних властивостей – зміцнення імунної системи та зменшення ймовірності захворювання на грип або ГРЗ.

    У складі олії розторопші є вітаміни А і Е, які в комплексі є прекрасним протизапальним засобом. Вітамін D в цьому продукті регулює роботу щитовидної залози і нормалізує мікрофлору кишківника (яка, в свою чергу, «відповідальна» за імунітет). Також в ефірній олії розторопші містяться хлорофіли – речовини, що активізують обмінні процеси на клітинному рівні і сприяють усуненню патогенних мікроорганізмів.

    Для профілактики застуди та грипу, а також для загального зміцнення організму олію розторопші слід приймати внутрішньо по 1 чайній ложці 1-2 (можна і 3) рази на день. Не обов’язково пити її в чистому вигляді, відмінною ідеєю буде додавання продукту до салатів або других страв.

    Олія розторопші в поєднанні з олією чайного дерева виступає прекрасним натуральним ліками при хворобах верхніх дихальних шляхів. При нежиті та отиті досить двічі на день закопувати в ніс або вуха по 2 краплі олійної суміші (з 2,5 мл олії чайного дерева та 50 мл олії розторопші). Також можна цим міксом розтирати зону шиї та грудну клітку.

    Після пари місяців постійного внутрішнього прийому олії розторопші бажано зробити на 2 тижні перерву, а потім відновити використання натуральної, корисної рослинної олії для профілактики простудних хвороб.

    Олія розторопші має приємний аромат, який трохи схожий на запах екзотичного фрукта маракуйя. Можна використовувати цей продукт для аромасеансів, оскільки вдихання олійних мікрочастинок покращує стан слизової носа (зволожує шкіру) та перешкоджає розвитку бактерій у верхніх дихальних шляхах.

    Ефірні олії давно й успішно використовуються для загального зміцнення організму, вони позитивно впливають на загальне самопочуття і виступають прекрасною профілактикою багатьох захворювань. На сайті CraftOil великий вибір якісних органічних олій холодного віджиму.

    Поділитися

    Рецепт консервованих помідорів з оливковою олією

    Рецепт булочок із гарбузовою олією

    Один коментар до “ТОП олій для здоров’я та зміцнення імунітету

    • Валентина

      Неодмінно куплю масло розторопші і спробую.

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок