Рослина розторопші за своїм зовнішнім виглядом нагадує непримітний бур’ян. Багато хто навіть не здогадується, якими корисними якостями вона володіє. У вигляді рослини її застосовувати незручно, до всього ж виникає багато питань щодо дозування та концентрації настоянок та відварів із цієї рослини. Зовсім інша справа – це олія з розторопші, корисні якості якої ані на крапельку не менше.
Розторопша приносить організму людину користь чи шкоду?
Багато хто чув про унікальні здібності цієї рослини, які проявляються в лікуванні печінки (відновленні її клітин – гепатоцитів). Багато ліків та біологічно активних добавок створені на основі розторопші. В олії цієї рослини присутня речовина силімарин, яка зменшує шкоду алкоголю та інших некорисних отрут, що проникають в організм та згубно діють на печінку. Однак цей продукт має й інші корисні якості.
Яку користь приносить олія розторопші для організму людини?
Отже, вона допомагає у лікуванні серцево-судинної системи (позитивно впливає на серцеві м’язи), нормалізує метаболізм, усуває “поганий” холестерин, допомагає крові нормально згортатися. Цю олію використовують із профілактичною метою для попередження інсультів, а також для нормальної роботи шлунку (при виразках, гастритах, колітах). Олія готує шлунок до прийому їжі, захищаючи та обволікаючи його стінки від подразнення. Використовується також для лікування геморою (зовнішні компреси, мікро клізми). Олію використовують для обробки ректальних супозиторіїв при геморої (свічок для введення у пряму кишку) для м’якого введення. Олія допомагає в лікуванні шкіри (при акне, вугровій висипці, псоріазі, грибкових ураженнях) за рахунок її антибактеріальних та протизапальних властивостей. Її застосовують у догляді за волоссям, оскільки вона перешкоджає їх випадінню. Активно застосовують олію розторопші для лікування ожиріння, оскільки вона є джерелом цінних та корисних жирів, що знижують апетит, очищують організм, налагоджують перистальтику (роботу), кишечника та прискорюють процеси обміну в організмі. Нею лікують ясна та зуби, тому що вона усуває запалення, наліт та повертає зубам природну білизну.
Досить відносним можна вважати шкоду, заподіяну олією розторопші. Варто розуміти, що добавка може призвести до алергії. Бажано обережно її використовувати тим, хто має алергію на ромашку, амброзію або інші рослини. При перевищенні дози, що рекомендується, розторопша може викликати підвищений метеоризм (здуття в животі), порушення в роботі травного тракту, а також спровокувати появу рідких калових мас.
Методи використання
При зовнішньому застосуванні розторопшу використовують у вигляді компресів, розтирання в чистому вигляді до повного вбирання (втирають у шкіру). Залишки збирають на серветку. При проблемах із яснами чи зубами олію вранці розсмоктують та випльовують. У цих ситуаціях перевищити дозування або завдати шкоди практично неможливо. При вживанні необхідно дотримуватися рекомендованих вказівок.
Методи зберігання олії розторопші
Олію розторопші зберігають у холодному місці, щоб максимально зберегти її корисні властивості (при підвищенні температури олія може їх втратити). Як правило, її п’ють за півгодини до їжі 3 рази на добу по 1 чайній ложці. Не можна випити за один прийом усі 3 чайні ложки олії, оскільки користь від її застосування буде помітна лише при регулярному прийомі у вказаному дозуванні.
Перед прийомом важливо переконатися у якості продукту. Не купуйте олію, термін придатності якої закінчується.
Алена
Для мене це масло розторопші корисне та універсальний засіб, який може використовуватися як дієтична добавка. Олія містить велику кількість важливих кислот, антиоксидантів, вітамінів та каротиноїдів. Підходить для холодних закусок, а також можна приймати окремо. Поживний еліксир благотворно впливає на роботу печінки, нормалізує обмін речовин і процес травлення, прискорює виведення жовчі та забезпечує антиоксидантний захист. Моя улюблена та корисна олія розторопші. Олія також покращує стан шкірного покриву та волосся, забезпечуючи ефективне застосування.