Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 03.05.2023
  • 7

  Більшість тих, хто працює у сфері харчових продуктів, починали з того, що робили щось вдома. Як правило, спочатку щось готується для себе, родичів і/або друзів. З часом з’являється ідея виробляти продукти, напівфабрикати або готову їжу на продаж. Багато хто починає з того, що пропонуює свої товари через соціальні мережі, потім організовує власний сайт. Він стає одночасно інтернет-магазином і «візиткою».

  Виробництво крафтових рослинних олій

  Одним із цікавих, перспективних і багатообіцяючих напрямків є виробництво крафтових рослинних олій. По-перше, «живі», натуральні продукти користуються незмінно високим попитом у широкого кола споживачів. По-друге, для відкриття власної маслянки потрібно тільки обладнання і трохи місця, де воно буде стояти. Особливі знання, кваліфікація або велика фізична сила в даній справі не знадобляться. Простіше кажучи, робити сиродавлену олію чорного кмину, олію гарбузового насіння або олію волоських горіхів (як і багато інших рослинних жирів) може кожен бажаючий.

  Отримання олії

  Отже, для старту власної справи з виробництва олій холодного віджиму, потрібно:

  • Зареєструвати компанію (стати приватним підприємцем);
  • Купити маслопрес холодного віджиму олії та кілька прес-бочонків для олій холодного віджиму;
  • Облаштувати місце, де відбуватиметься  «таїнство отримання живих продуктів»;

  Крім того, знадобляться ємності для фасування і зберігання олій і, звичайно, брендові етикетки із зазначенням назви товару, його виробника, дати виготовлення та ін.

  Приміщенням для масловиробництва може служити вільна кімната, гараж і навіть підвал за умови, що там не сиро. Для роботи маслопреса холодного віджиму олії не потрібен спеціальний температурний режим або інші специфічні умови.

  Вибирати прес для олій холодного віджиму потрібно, виходячи з планованих обсягів виробництва з невеликим запасом потужності. Споживчий інтерес до «живих», натуральних рослинних жирів  стрімко зростає. Отже, якщо купити агрегат мінімальної потужності, цілком може виявитися, що через рік або два він просто не справлятиметься із заданими обсягами продукції. В цьому випадку, покупці будуть змушені чекати (що не дуже добре для торгівлі), а частина з них взагалі може відмовитися від покупки олії.

  До пресу потрібно придбати кілька бочок відповідного обсягу (для кожного виду олії). У продажу є дерев’яні та капролонові вироби. Останні більш практичні, оскільки вони не заоліфуються і не потребують чищення після кожного сеансу віджиму жиру.

  CraftOil виробляє і продає різні моделі оригінальних маслопресів холодного віджиму олій з потужністю в 20 т., 30 т., 50 т. і 75 т., а також маслостанції і бочонки з ясена і капролона об’ємом від 0,5 до 5,5 л. Компанія дає 1 рік гарантію на своє обладнання і виконує його гарантійне та післягарантійне обслуговування. І, звичайно, всі клієнти CraftOil можуть розраховувати на високий сервіс обслуговування і підтримку на всіх етапах використання маслопресів. Консультанти завжди готові розповісти про метод холодного віджимання або допомогти з підбором преса по телефону або через мессенджери.

  Щоб зрозуміти, наскільки ароматні, смачні і корисні сиродавлені олії можна робити на такій апаратурі, досить вибрати і купити одну з брендових олій: олію розторопші, олію чорного кмину або олію конопляну, лляну олію та ін.

  Конопляна та кунжутна олії

  Як продавати олії холодного віджиму?

  Найпростіше починати продаж крафтових продуктів з невеликого асортименту: двох або трьох товарних позицій і пари варіацій обсягу або фасування. Якщо говорити про олії холодного віджиму, досить налагодити виготовлення декількох видів і розливати їх у пляшечки по 100 або 200 мл., поступово збільшуючи різноманітність товарів і варіантів їх обсягу.

  Щоб розширювати ринок збуту, потрібно підвищувати впізнаваність бренду. Це звучить складно, але насправді не передбачає нічого екстраординарного. Корисно брати участь у продуктових виставках і ярмарках, а також поставити свою продукцію на популярних маркетплейсах: «Розетка», «Пром» та ін.

  Не потрібно боятися пропонувати співпрацю іншим бізнесменам, так чи інакше задіяним у харчовій сфері. Наприклад, домовитися про постачання олій у кафе (якщо в його меню є страви ПХ, це чудово) або спробувати продавати свої олії не тільки за допомогою світової павутини, але і в невеликих гастрономах.

  Наступним етапом розвитку бізнесу стане продаж олій через великі супермаркети на кшталт «Сільпо» або «АТБ», але вони пред’являють суворі (і специфічні) вимоги до своїх постачальників. Щоб співпрацювати з ними, власнику бізнесу знадобиться пройти аудит і щось змінити у виробництві, щоб відповідати всім зав’яленим критеріям.

  Виробництво олій холодного віджиму цікаво тим, що відкриває масу перспектив для розвитку. А ще поставка всім зацікавленим по-справжньому корисних і смачних продуктів дарує позитивні емоції, оскільки кожен клієнт, який отримав крафтову олію, напевно залишиться задоволеним.

  Поділитися

  Капустяний салат з листям шипшини та олією розторопші

  Медогонка Грановського: ключові особливості та переваги

  7 коментарів “Вигідно і корисно: як перетворити виробництво олій на прибутковий бізнес?

  • Віталія

   Ну прям дуже цікава і корисна інформація. Я почала вже над цією справою замислюватися. Не так все і складно, як я раніше думала. Повністю все розписано з чого і як починати саме такий бізнес.

  • Денис Денисович

   Започатковуючи свою власну справу, потрібно пам’ятати, що перевірені часом варіанти ведення бізнесу, такі як виробництво рослинної олії, будуть приносити дохід більш гарантовано ніж нові, оскільки в цьому випадку, доведеться бути першопрохідцем і завойовувати ринок з самого початку, а щодо перевірених ідей бізнесу, то тут вже все освоєно і прораховано, отже набагато легше буде вийти на запланований рівень прибутковості.

  • Ірина

   Купую постійно, дуже задоволена якісттю, рекомендую!

  • Ніколь

   Давно , хтіла займатися чимось чікавим і корисним. Мені дуже подобаєця і є бажання почати свою справу .

  • Святослав

   А це дійсно ідея! Аж замислився щодо того чому б як мінімум собі не виготовляти…

  • Ангеліна

   Сиродавлені рослинні олії містять корисні вітаміни, незамінні жирні кислоти, природні антиоксиданти, фосфатиди, токофероли. Оскільки вони не піддаються жодній обробці, в них зберігаються всі цілющі властивості, властиві виду сировини.
   Дякую що займаєтесь такою корисною справою)))

  • Катя

   Готова бізнес-ідея! Я думала це набагато складніше, а виявляється – можливо, тим паче потрібно підтримувати економіку країни і для себе відкривати нові можливості!

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок