Підпишіться на оновлення




    • Олії
    • 27.04.2023
    • 9

    Бджільництво – не просто хобі та спосіб отримання меду, воску та інших корисних продуктів, а справжнісіньке мистецтво. Бортник повинен створити для роїв оптимальні умови і піклуватися про них, щоб комахи могли зібрати максимум нектару і переробити його в ароматний, солодкий смаколик.

    Якщо не у всьому, то багато в чому успішність пасіки залежить від якості і правильності вибору вуликів. «Будиночки для бджіл» можна зробити самостійно або купити. Треба сказати, що асортимент сучасних магазинів (та електронних торгових майданчиків) такий великий, що у виготовленні вуликів своїми руками просто немає необхідності. У продажу можна знайти відносно недорогі, але цілком якісні, довговічні вироби різних видів. Справа за малим: вибрати вулики підходящої конструкції і розрахувати, скільки їх необхідно.

    Вулики і рамки

    Основні критерії вибору вуликів для бджіл

    Факторів, які потрібно враховувати при виборі «бджолиних будиночків», не так вже й багато. Збираючись замовити або купити вулик, потрібно брати до уваги:

    • Габарити виробу і кількість рамок, на яке він розрахований;
    • Особливості клімату тієї місцевості, де розташована пасіка (у кожного матеріалу свої теплоізоляційні якості);
    • Матеріал виготовлення;

    Від розмірів рамок безпосередньо залежить продуктивність роботи комах. Бортники найчастіше використовують рамки типу Дадан з габаритами 47х30 см. Їх основна перевага – універсальність. Тобто, ці рамки можна поставити практично в будь-який вулик, вони є у продажу в більшості магазинів для бджолярів. Для багатокорпусних моделей переважно застосовуються вузькі дадановські рамки розмірами 47х23 см. Правда, для них складніше відшукати бджолокомплекти. Вибираючи «бджолиний будиночок», потрібно, перш за все, визначитися з кількістю рамок. Для горизонтально розташованого вулика («лежака») знадобиться від 20 до 24 рамок, в той час, як для вертикального вистачить і 12.

    Вибираючи вулик, потрібно враховувати кліматичні особливості регіону, в якому знаходиться пасіка. Для місць, де нерідко трапляються ранні заморозки, а з настанням осені швидко холоднішає, найкраще використовувати 2-стінні моделі з теплоізоляцією. У місцях, де  не дуже сприятливі умови погоди, оптимально ставити легкі, компактні вулики, які можна просто та швидко переміщати.

    Традиційним матеріалом для виготовлення вуликів є деревина. Правда, останнім часом дерев’яні вироби поступово витісняються пластиковими і пінополіуретановими. Останні мають кілька вагомих переваг у порівнянні з пластмасою і деревом:

    • Довговічність. ППУ не чутливий до перепадів температури, вологості або сонячного світла. На відміну від деревини, він не деформується, не покривається пліснявою і не псується при тривалому перебуванні під відкритим небом;
    • Мала вага. Еко-вулики з ППУ легше дерев’яних виробів того ж розміру (і тієї ж місткості);
    • Комфортність. Пінополіуретан наділений більш високими теплоізоляційними якостями, в такому «будиночку» комахам легше зимувати, вони швидше пробуджуються навесні;

    До всього іншого, бджоли не гризуть ППУ (на відміну від пластику), так що термін служби таких виробів обчислюється не декількома сезонами, а десятиліттями.

    CraftOil пропонує якісні, надійні, довговічні еко-вулики з ППУ різних моделей і конструкцій. Також в інтернет-магазині української компанії представлений хороший вибір товарів для бортників: медогонки, кремовалки з декристаллизаторами, фільтри-відстійники, насоси для викачування меду й інша апаратура, що полегшує працю бджолярів. 

    Поради щодо вибору вулика

    Вибір вуликів за кількістю рамок

    Бджолярі «зі стажем» рекомендують при виборі «будинків для роїв» враховувати наступне:

    • Простота переміщення і обслуговування (чим конструктивно простіше вироби, тим простіше з ними працювати);
    • Тривалість медозбору в місцевості, де знаходиться пасіка (якщо бджолосезон короткий, немає сенсу купувати еко-вулики, розраховані на велику кількість рамок);
    • Порода бджіл (від неї безпосередньо залежить швидкість розширення пасіки);

    Найкраще брати вулики, які комплектуються однаковими елементами, це спрощує і здешевлює зміст роїв. Вибираючи «будиночки для бджіл», бортники співвідносять їх ціну і якість. Серед еко-виробів з ППУ чимало бюджетних варіантів, придатних для пасік різної чисельності. Якщо зіставити їх термін служби з ціною, виявляється, що вигідніше купувати саме довговічні ППУ-вулики, а не звичні «будиночки» з дерева. Щоб більше дізнатися про еко-вулики або вибрати відповідні вироби, зв’яжіться з консультантами CraftOil.

    Поділитися

    Крафтові олії холодного віджиму: бізнес-ідея для дівчат

    Користь лавандової олії для організму

    9 коментарів “Як вибрати вулик відповідного розміру і конструкції?

    • Олександра А.

      Колись мій чоловік робив вулики сам, то була дуже клопітка праця, а зараз стільки різних моделей є, що навіть не знаємо, яку обрати. Купили пару вуликів з ППУ CraftOil на цей сезон, перевіримо, чи дійсно вони практичні. Але, що дуже легкі і буде зручно носити їх – це вже зрозуміли.

      • Юлія

        Була давня мрія займатись бджільництвом, нарешті вона здійсниться, передивилась в інтернеті дуже багато моделей і зупинилася саме на цих, дуже зручні та легкі, рекомендую

    • Валерій

      Зараз так багато різних вуликів є у продажу, що навіть я – бджоляр зі стажем – плутаюсь, який обрати, тож ця стаття корисна, трохи допоможе розібратись

      • Віталій

        Мені взагалі цікава тема Бджільництва так, як я вирішив в цьому році все ж зайнятися таким видом заробітка. Багато інформації вивчав на просторах інтернету, в книгах тощо., але саме цінна інформація була сама в цій статті. Замовив саме у Craftoil еко-вулики і залишився дуже задоволений. Всім раджу саме цю компанію.

    • Микита

      З дитинства мріяла мати свої вулики. Такі вулики будуть стояти в саду і доповнювати красу і смачний мед буде. Такі вулики будуть довго служити .

    • Степан

      Доречі, це дуже важливий момент, на який не всі бджоляри нажаль зважають. Дякую за статтю

    • Денис Денисович

      Для першої пасіки найкраще придбати однорівневий вулик із дванадцятьма рамками. Там із комфортом зможе розміститися одна бджолина родина. Моделі в CraftOil якраз підходять і для першої пасіки і вже для досвідчених професіоналів.

    • Лідія

      Крута стаття)))
      Дякую що розвиваєте не тільки своє виробництво а і даєте хороші поради!

    • Марина

      Я тільки думала що подарувати чоловікові на день народження? Прочитала статтю, згадала як він мріяв про вулик, цей подарунок точно сподобається, пішла оформлювати замовлення, дякую за ідею

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок