Вулик – головний і, без перебільшення, основний атрибут пасіки. Це «будиночок» для бджіл, від умов проживання яких чималою мірою залежить їх продуктивність і навіть якість меду. Можна робити вулики самостійно (як в минулому робила більшість бджолярів) або придбати готові вироби з дерева чи пінополіуретану. Тим, хто добре знайомий з молотком і рубанком, не боїться роботи руками, не складе особливих труднощів самостійно виготовити «будинок» для бджолиних сімейств. Правда, це актуально для не багаточисленних пасік. Якщо потрібен десяток або більше вуликів, швидше, простіше і в усіх сенсах ефективніше їх купити.

Як вибрати вулик для бджіл?
Сучасний асортимент товарів для пасічників здатний вразити навіть найвибагливішого покупця. У продажу є вулики різних моделей і конструкцій, розраховані на різноманітну кількість комах.
Перше, на що варто звернути увагу при підборі вулика – його конструкція. У продажу є вертикальні або горизонтальні моделі різної місткості. Другий аспект вибору «бджолиного будиночка» – матеріал, з якого він зроблений. Найчастіше у продажу є вироби з дерева і пінополіуретану. Причому, останні поступово витісняють дерев’яні моделі.
Еко-вулики з пінополіуретану, скорочено званого ППУ, мають кілька вагомих переваг в порівнянні з «будиночками» з дерева:
- Легкість (навіть великогабаритні вироби відносно не складно переміщати);
- Простота догляду (ППУ-вулики просто очищати і мити, вони не пліснявіють і не відсирівають);
- Довгий термін використання (бджоли не гризуть даний матеріал);
- Комфортність для комах (ППУ має прекрасні теплоізоляційні якості, взимку в такому вулику комахам тепліше, ніж у дерев’яному);
І дерево, і пінополіуретан є екологічними, безпечними матеріалами, які традиційно використовуються для виготовлення вуликів. Дерев’яні вироби, як правило, вирористовуюьть ті, хто не відносить себе до новаторів і не поспішає відмовлятися від звичок.
Українська компанія CraftOil пропонує великий вибір ППУ-вуликів і рамок, а також корпусів до них. Фахівці CraftOil завжди готові допомогти з вибором, а також проконсультувати по збірці і установці вуликів. В інтернет-магазині українського бренду є багато корисних товарів для пасічників: кремовалки з декристалізаторами, напівавтоматичні столи для розпечатування рамок, фільтри-відстійники, а також медогонки радіального, хордіального і комбінованого типу.
Компанія продає виключно якісне обладнання і дає на нього гарантію 2 роки. Щоб більше дізнатися про еко-вулики з ППУ або зробити замовлення, напишіть чи зателефонуйте консультантам, які завжди на зв’язку в месенджерах і по телефону.
Елементи вулика
Основою будь-якого вулика виступає його корпус. Добре, якщо він має подвійні стінки, оскільки в такому «будиночку» комахам більш комфортно, ніж у вулику з тонкими, одинарними перегородками. Усередині вулика розташовується гніздування комах.
На передній стінці вироба кріпляться льотки, через які комахи потрапляють у вулик і вилітають з нього. Як правило, спереду є 2 отвори: довга щілина в нижній частині і круглий отвір вгорі. Верхній отвір грає подвійну роль, виступаючи одночасно і «дверима» для бджіл, і вентиляційним вікном для вулика.
До основного модуля вулика кріпляться такі деталі:
- Дно, на яке падають відходи і мертві комахи. Вулик повинен трохи підніматися над землею, тоді його дноище знаходиться на підставці, яка дозволяє зручно і швидко очищати виріб від усього непотрібного. Іноді низ кріпиться до корпусу, але це ускладнює обслуговування вулика;
- Рамки, на які бджоли кріплять пергу і мед. Вони мають прямокутну форму і підвішуються всередині вулика;
- Пролітні дощечки, що встановлюються під щілинами льотків;
- Дах, що захищає виріб від опадів і сонячних променів (під ним нерідко облаштовується підкришник, що поліпшує циркуляцію повітря всередині «бджолиного будиночка»);
- Магазин – частина корпусу, призначена для розміщення твердого меду (підчас активного медоноса бджолярі ставлять додаткові магазини);
- Розділова решітка, завдяки якій матка не потрапляє в іншу половину вулика;
- Діафрагма – тоненька дощечка для поділу рамок з розплодом;

Якісним вважається вулик без щілин, зазорів та інших отворів, не передбачених його конструкцією. Дерев’яні моделі з часом деформуються і навіть тріскаються (від вологи, перепадів температури і сонячного світла), в той час, як ППУ-вулики зберігають первозданний вигляд і залишаються максимально комфортними для комах.
Бажаючи більше дізнатися про еко-вулики з пінополіуретану, вибрати моделі для своєї пасіки, або зробити замовлення, напишіть чи зателефонуйте консультантам CraftOil. Українська компанія пропонує оригінальні, якісні, довговічні вулики та інші товари для пасіки і займається їх гарантійним і післягарантійним обслуговуванням.
Також в інтернет-магазині українського виробника представлений хороший вибір корисних олій холодного віджиму, зроблених з рослинної сировини преміум-якості. В інтернет-магазині можна в один клік замовити конопляну олію, гарбузову олію, лляну олію, олію розторопші, олію чорного кмину та інші крафтові олії для кулінарних і косметичних цілей.