Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 16.02.2023
  • 0

  Мед – ароматний, смачний, корисний і тому дуже затребуваний продукт. Його із задоволенням вживають ласуни, прихильники ЗСЖ і навіть ті, хто стежить за вагою або відновлюється після важких захворювань. У зв’язку з цим кількість пасічників з року в рік зростає. Багато хто вирішує самостійно тримати бджіл, щоб отримувати корисний натуральний смаколик. Чимало тих, хто не перший рік займається бджільництвом, починають нарощувати обсяги, збільшуючи кількість бджолиних родин, щоб мати можливість продавати більше меду, воску, пилку та інших бджолопродуктів.

  Для ефективного утримання бджолиних сімей потрібно правильно підбирати вулики та вірно розраховувати їх кількість.

  Пару слів про вулики

  Вулик можна, без перебільшення, назвати головним і найбільш важливим атрибутом пасіки. Це свого роду «будиночок», в якому живуть бджоли. Від того, наскільки комфортним він буде, безпосередньо залежить самопочуття та стан комах, а значить,  ефективність виробництва ними меду.

  Втім, при виборі та покупці вуликів потрібно брати до уваги не тільки їх зручність для бджіл, але й те, наскільки легко та безпроблемно виріб обслуговуватиметься. Сучасний вибір вуликів (як і інших товарів для пасічників) воістину вражає. У продажу є моделі різних розмірів та конструкцій, зроблені з різноманітних матеріалів. Щоб не заплутатися, потрібно хоча б у загальних рисах розібратися з їх класифікацією та відмінностями між собою.

  На сайті інтернет-магазину CraftOil представлений прекрасний вибір еко-вуликів з ППУ, а також медогонок, насосів для викачування меду, кремовалок, столів для розпечатування рамок та інших товарів, які допомагають обслуговувати пасіку і полегшують працю пасічників. Компанія дає 2 роки гарантію на фірмові вироби, пропонуючи використовувати в бджільництві обладнання преміальної якості.

  Види вуликів

  Вулик на пасіку

  Вулики класифікуються за матеріалом виробництва та за конструкцією. Найбільш популярними і часто використовуваними є дерев’яні та пінополіуретанові вироби. Останнім часом моделі з ППУ стають все більш затребуваними, оскільки вони мають кілька беззаперечних переваг перед традиційними еко-вуликами з деревини:

  • Легкість (вулики потрібно періодично переміщувати й переносити);
  • Екологічність (не токсичні, не шкідливі для комах);
  • Довгий термін служби (бджоли їх не гризуть);
  • Простота догляду (легко миються, не покриваються пліснявою);
  • Комфортність (висока теплоізоляція);

  CraftOil пропонує хороший вибір ППУ-вуликів для пасік з різною чисельністю бджолиних сімейств. Щоб більше дізнатися про пінополіуретанові вулики, а також зробити замовлення, зв’яжіться з нашими консультантами по телефону або через месенджери (як Вам зручно).

  Що до дерев’яних виробів, вони як і раніше нерідко використовуються на пасіці, хоча і не є оптимальними в плані зручності обслуговування. Такі моделі робляться з не надто важких порід деревини і фарбуються емалями або фасадними барвниками.

  Класифікація вуликів по конструкції

  Вулики

  Виходячи з конструктивних особливостей, виділяють наступні типи «бджолиних будиночків»:

  • Горизонтальні (розраховані не більше, ніж на 14 рамок);
  • Вертикальні (допускають збільшення обсягу за рахунок кріплення додаткових корпусів);

  У кожного підвиду є свої переваги та недоліки. Пристрої горизонтального типу дуже зручні та прості в обслуговуванні, до того ж, для їх огляду не потрібен підйом магазинів. Правда, такі вироби, як правило, мають значну вагу, так що переміщувати їх не дуже легко. Якщо використовувати для горизонтальних вуликів запасні соти, не обійтися без спеціальної шафи для їх зберігання.

  Вертикальні вулики хороші тим, що дають можливість викачати мед, не відкриваючи гніздо. Велика кількість бджолярів люблять їх за те, що там набагато рідше (і менше) з’являється вогкість, комахи краще зимують і швидше пробуджуються з приходом весни. Деякі навіть помічають, що бджоли в таких «будиночках» краще розмножуються і пасіка швидше розширюється. До того ж, вертикальні вулики легко та зручно обслуговувати. До недоліків таких виробів можна віднести велику вагу, необхідність в обширній кормовій базі, а також відсутність можливості установки додаткових льотків (інакше буде протяг). Оскільки у вертикальних вуликах є фланці, самостійно їх зробити не так вже й просто.

  В цілому, все більше бджолярів приходять до висновку, що надійніше (і нерідко простіше) купити вулики, ніж робити їх власноруч. Особливо, якщо з’являється необхідність не в 1 або 2, а в декількох десятках виробів.

  Компанія CraftOil пропонує різноманітні ППУ-вулики для пасік, займається гарантійним і післягарантійним обслуговуванням і надає підтримку в збірці, установці та обслуговуванні вуликів.

  Також на сайті українського бренду представлені маслопреса холодного віджиму олії з різною потужністю (20 т., 30 т., 50 т. та ін.) для виробництва корисних сиродавлених олій. Купивши таке обладнання, ви отримуєте можливість самостійно робити найсвіжішу, ароматну, корисну і смачну конопляну олію, лляну олію, соняшникову олію та інші корисні олії.

  Поділитися

  Особливості самостійного виготовлення соняшникової олії: чому домашні олії корисніші за магазинні?

  Олії для шерсті собак: ТОП-3 найкорисніших рослинних жира

  Прокоментувати “Як вибирати вулики для пасіки: основні види вуликів”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок