Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 12.04.2023
  • 1

  Популярність і затребуваність рослинних олій із року в рік зростає. Це пояснюється тим, що вони традиційно використовуються в кулінарії, домашній косметології, а ще у фітотерапії та натуропатії. Цілком логічно, що все більше й більше людей приходять до необхідності самостійного виготовлення жирів із рослинної сировини. Тим більше, що для цього не потрібні спеціальні умови або кваліфікація. Як і більшість інших органічних продуктів, сиродавлені олії цілком реально виготовляти в домашніх умовах, використовуючи ретельно відібрані зерна, горіхи або насіння, а також спеціальне обладнання – преса для олій холодного віджиму.

  Прес для віджиму олії

  Дерев’яні маслопреса холодного віджиму: історія і сучасність

  Маслопреса холодного віджиму олії – перше в історії людства обладнання, яке отримало всесвітню популярність (і затребуваність). У різних частинах планети люди тисячоліттями віджимали жири з різних рослин, зерен, плодів, горіхів та ін.. І скрізь для цього використовувалися пристрої з приблизно однаковою конструкцією.

  Маслоробством займалися нарівні з виготовленням вин, заготівлею овочів і фруктів, а також іншими сферами народного господарства. Коли людство встало на шлях технічного прогресу, преса для олій холодного віджиму стали вдосконалюватися, їх продуктивність підвищувалася, а використання – полегшувалося.

  Сучасними маслопресами холодного віджиму олії можна користуватися в промислових і домашніх умовах. Такий агрегат цілком реально поставити в гаражі, підвалі (не сирому) або іншому подібному місці. З його допомогою можливо робити горіхову, конопляну, лляну та інші сиродавлені олії. Причому, для використання даного обладнання не знадобиться велика фізична сила або особливі знання.

  CraftOil більше 5 років виготовляє і продає оригінальні маслопреса холодного віджиму олій із зусиллям в 20 тонн, 30 тонн, а також 50 тонн, 75 тонн. В асортименті української компанії є моделі різної потужності, призначені для різного обсягу виробництва масел. Разом з пресами продаються бочки з дерева (з ясена), а також із капролона. Фірмове обладнання має 1 рік гарантії від виробника. Також CraftOil пропонує гарантійне та післягарантійне обслуговування й допомогу на всіх етапах використання пресів.

  Дерев'яний прес

  Переваги дерев’яного преса для олії холодного віджиму

  Незважаючи на велике різноманіття обладнання для масловиробництва, апарати з дерева залишаються на піку популярності. Такий стан речей легко пояснити їх перевагами. Зокрема:

  • Тільки дерев’яні преса для олій холодного віджиму дозволяють отримувати органічні рослинні жири. Деревина не окислюється і ніяк не впливає на якість, смак і аромат жирів з рослинної продукції;
  • Преса з дерева не нагріваються в процесі роботи, а значить, ні зерна, горіхи й насіння, ні олії з них не проходять термічну обробку. Таким чином, в них вдається зберегти всі цінні, поживні, вітамінні елементи і жирні кислоти, що містяться у вихідній сировині;

  Слабкою стороною ручних моделей є низька продуктивність. ККД таких апаратів рідко перевищує 20%, але це успішно вирішує установка гідравлічного насоса. Він створює велике зусилля при віджиманні олії та дозволяє отримувати бажаний обсяг жиру з насіння або зерен будь-якої щільності. Всупереч поширеній думці, на дерев’яному пресі для олій холодного віджиму можна робити навіть кокосову олію та олію чорного кмину. Вони виготовляються з дуже твердої, складної в обробці, продукції, яка цілком «під силу» якісним сучасним пресам.

  Рослинні жири вбираються в деревину, таким чином, відбувається заоліфування. Але і це не є проблемою, оскільки для виготовлення різних олій оптимально мати кілька дерев’яних форм. Як правило, вони робляться з дуба або ясена. Останній має меншу вагу, але по щільності деревини нітрохи не поступається «королю дерев» – дубу. При регулярному очищенні дерев’яні прес-бочки для віджиму олії не дають жиру прогоркати й не псують смак, аромат і корисність сиродавлених олій. Деревина була і залишається екологічно чистим, безпечним матеріалом, який корисний в харчовій сфері та інших областях сучасного господарства.

  В інтернет-магазині CraftOil можна в 1 клік замовити бочку з деревини ясена об’ємом 3 літри. Якісний виріб прослужить довго і дозволить отримувати смачні, корисні олії холодного віджиму в будинку або в цеху.

  Поділитися

  Яку олію використовувати при вагітності від розтяжок

  Дерев’яна бочка: історія появи та особливості виготовлення

  Один коментар до “Дерев’яний маслопрес холодного віджиму олії: чому найкраще використовувати саме його?

  • Максим Олексійович

   Деревина – єкологічний, традиційний матеріал, що використовується у побуті. Нею користувались ще наші предки, тож вважаю, що дерев’яний прес-бочонок – то найкраще для віджиму олії. Я купив ясеневий бочонок у CraftOil і дуже задоволений якістю

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок