Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 06.04.2023
  • 0

  Мед – один із найкорисніших продуктів, відомих людству. Ним із задоволенням ласують солодкоїжки, його додають у випічку, роблять напої, а ще використовують в лікарських і косметичних цілях. У солодкій, густій масі містяться унікальні біологічно активні сполуки, які запускають регенераційні процеси в людському тілі. Словом, мед корисно вживати тим, хто відновлюється після важких хвороб, бореться з недугами або просто бажає поліпшити самопочуття.

  Незважаючи на велику кількість високих технологій, люди поки не навчилися створювати продукт, який міг би замінити мед. При цьому, затребуваність акацієвого, липового, гречаного та інших видів меду невпинно зростає. Більшість пасічників розширюють пасіки, щоб мати можливість збирати продукт не тільки для себе, але і на продаж. Якщо з пари-трійки вуликів реально своїми силами дістати корисний бджолопродукт, то при великій пасіці без медогонки не обійтися.

  Викачування меду на пасіці

  Пристрій для викачування меду можна купити або зробити самостійно. Використання медогонки помітно полегшує працю пасічника, дозволяючи швидко і без особливих зусиль отримати ароматний, солодкий нектар, створений працьовитими комахами.

  Медогонка від CraftOil

  CraftOil пропонує високоякісні автоматичні медогонки хордіального, радіального та  комбінованого зразка. В інтернет-магазині є моделі різної потужності під різноманітні обсяги викачування меду. Обладнання виконано з нержавіючої сталі та має кілька режимів роботи (під різні касети). Щоб вибрати і купити медогонку, варто зв’язатися по телефону або в месенджері з консультантами CraftOil. Вони допоможуть визначитися з оптимально підходящим пристроєм і приймуть замовлення. 

  Говорячи по правді, медогонка – не дешевий агрегат. І тому багато бортників перш, ніж зважитися на покупку такого пристрою, пробують замінити його чимось саморобним або викачати мед вручну. Це цілком можливо, просто доведеться витратити багато часу і сил.

  Як викачати мед без медогонки?

  Викачка меду вручну

  Для отримання солодкої, густої субстанції з сот знадобиться виконати наступне:

  • Соти, заповнені медом, акуратно виймаються з вулика, потім розрізаються на частини і поміщаються в підходящу ємність (наприклад, у відро або таз із нержавіючої сталі);
  • За допомогою толкушки соти давляться до отримання однорідної маси (схожої на пюре);
  • Отримана речовина поміщається в марлю і віджимається вручну;

  Це досить довгий і трудомісткий процес, що вимагає від бджоляра чимало сил. Коли мед витік, його треба перелити в одну або кілька емностей для зберігання. При відносно невеликому обсязі розливати бджолиний нектар в бутилі або щось ще можна вручну. Якщо солодкої маси багато, знадобиться спеціальний насос для перекачування. В процесі роботи він не спінює продукт, тому в меді не утворюються повітряні бульбашки.

  В асортименті CraftOil є багато різних корисних товарів для пасічників: насоси для перекачування меду, кремовалки з декристалізаторами, а також фільтри-відстійники, напівавтоматичні столи для розпечатування рамок та ін. Також компанія продає якісні, довговічні еко-вулики, зроблені з ППУ – інертного, безпечного матеріалу.

  Щоб мед був максимально чистим (без воску і перги), бажано проціджувати його двічі. При використанні медогонок в цьому немає необхідності, оскільки вони витягують з сот продукт без додаткових домішок. Що особливо важливо, такі пристрої не пошкоджують соти і можуть одночасно вилучати нектар з декількох рамок.

  Мед потрібно зберігати в керамічному, скляному чи алюмінієвому посуді. Використовувати залізну тару не можна, оскільки вона окисляє продукт, погіршуючи його смак, аромат і помітно зменшуючи корисні властивості. Оптимальними умовами для утримання бджолиного нектару вважаються температура +10 градусів за Цельсієм і вологість не вище 60%. Тримати мед (та інші бджолині продукти) в холодильнику не варто, оскільки там занадто велика вологість.

  Соти можна зберігати в пластиковій тарі при температурі не більше +22 градусів за Цельсієм. Якщо в приміщенні, де вони знаходяться, буде тепліше, соти почнуть руйнуватися.

  При правильних умовах зберігання мед, віск, перга, пилок та інші продукти бджільництва довгий час зберігають корисні властивості і цінний вітамінно-мінеральний склад. Оригінальне обладнання CraftOil полегшує працю пасічників і дозволяє швидко і легко отримувати бджолопродукти в потрібному обсязі.

  Поділитися

  Збірка саморобного маслопресса. Як зробити прес для холодного віджиму олії та підключити до нього гідравлічний насос?

  Олії для татуювань

  Прокоментувати “Відкачування меду без спеціального пристрою. Чому медогонка краще?”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок