Мед – популярний продукт з унікальними цілющими властивостями. Перші згадки про нього, як про лікарський засіб, зустрічаються в рукописах древніх шумерів. Люди протягом багатьох століть використовують його для приготування їжі, а також в лікарських і косметичних цілях.
Мало хто знає, що існує більше 300 сортів бджолиного продукту, кожен з яких має власний відтінок і особливий хімічний склад. Одним і ті ж корисні компоненти в різних видах меду знаходяться в різному співвідношенні. Якщо знати про особливості кожного медового сорту, можна зрозуміти, який продукт купити. Замовити корисні товари для оздоровлення та зміцнення організму можна на сайті CraftOil.
ТОП-6 найкорисніших видів меду

З усього медового різноманіття можна виділити 6 найбільш популярних, затребуваних, а заодно і найкорисніших видів меду:
1. Гречаний мед
Субстанція отримується, коли бджоли збирають нектар гречки. Характерні риси цього меду – темний, насичений коричневий відтінок та специфічний, терпкий смак. Речовина особливо корисна при застуді, грипі та для профілактики проблем шлунково-кишкового тракту. Вважається, що регулярне вживання гречаного меду допомагає позбутися від авітамінозу, сприяє затягуванню шлункових виразок, а також прискорює відновлення організму після тривалих, виснажливих хвороб.
У гречаному меді багато заліза, тому його рекомендовано вживати тим, хто хворіє на недокрів’я і часто відчуває слабкість, запаморочення та потемніння в очах.
2. Липовий мед
Це один з найбільш популярних медових сортів. Про його користь згадував у своїх трактатах древній лікар Авіценна. За його словами, липовий мед може допомогти в лікуванні епілепсії, позбавити від головних болів, ревматизму та ниркових недугів. Перероблений бджолами липовий нектар – справжня «скарбниця корисностей». У ньому міститься сірка, калій, мідь, кальцій, фосфор, цинк, йод та інші компоненти.
Мед з липи корисний для лікування грипу і застуди, а також для профілактики нетравлення шлунка, поганого апетиту, виразки та інших проблем шлунково-кишкової системи. Регулярне вживання даної речовини позитивно позначається на метаболізмі і допомагає стабілізувати рівень глюкози в крові.
3. Каштановий мед
Через гіркуватий присмак цей продукт подобається далеко не всім. Проте, це один з найбільш корисних продуктів. У ньому багато кальцію, марганцю, калію та інших компонентів. Субстанція, отримана з нектару каштанових квіток, має найзвичайно потужні протигрибкові та антибактеріальні властивості. Не так давно вчені встановили, що каштановий мед пригнічує активність бактерій золотистого стафілококку, а також вбиває кишкову паличку.
Медові компреси прибирають набряклість і ефективно зволожують шкіру, а внутрішній прийом протягом 3 і більше місяців зменшує прояви варикозного розширення вен.
4. Акацієвий мед
Акація – один з кращих медоносів. Її квіти мають солодкуватий, ніжний аромат та приваблюють бджіл, немов магнітом. Акацієвий мед має світло-жовтий відтінок та приємний, не різкий солодкий смак. Мед, отриманий з переробленого нектару квіток цього дерева, корисний тим, хто страждає від мігрені, ниркових хвороб, а також безсоння. Він позитивно впливає на настрій та допомагає позбутися від занепаду сил і апатії.
На відміну від інших сортів меду, акацієвий практично ніколи не викликає алергії, ним можна ласувати (і лікуватися) навіть алергікам. Даний продукт знижує рівень цукру в крові і корисний в невеликих кількостях діабетикам (незалежно від типу діабету, на який хворіє людина).
5. Буркуновий мед
Як випливає з назви, цей сорт меду отримують з переробленого нектару квіток буркуну. Садівники винищують його, вважаючи бур’яном. Проте, продукт з його нектару вважається одним з найбільш корисних. У цій речовині багато аскорбінової кислоти, калію, заліза, міді та інших компонентів. Він незамінний для лікування гнійних та запальних процесів на шкірі, а також корисний тим, хто має проблеми зі щитовидною залозою. Вважається, що регулярне вживання буркунового меду в їжу покращує роботу серцево-судинної системи та зменшує скачки артеріального тиску. Причому, медок однаково корисний і гіпертонікам, і гіпотонікам.
Не так давно стало відомо, що буркуновий мед зменшує активність хвороботворних бактерій, стійких до дії більшості популярних антибіотиків. Щоденне вживання його в їжу прискорює відновлення клітин печінки (виступає гепатопротектором).
6. Мануковий мед (з чайного дерева)
Про цей сорт меду знають менше, ніж про акацієвий чи липовий бджолиний продукт. Проте, він не поступається іншим медовим сортам по корисності та навіть по смаковим якостям. Квітки мануки або чайного дерева мають сильний, специфічний аромат, але коли бджоли переробляють нектар з них, виходить субстанція з ніжним смаком і тонким квітковим ароматом. У складі цього меду надзвичайно багато речовини під назвою «метилгліоксаль», яке знищує бактерії в людському організмі.
Мед чайного дерева – один з кращих продуктів для зовнішнього застосування, він має яскраво виражені бактерицидні та регенеруючі властивості, прискорює загоєння порізів, тріщин, саден, гнійників та інших проблем шкірного покриву.

В інтернет-магазині CraftOil хороший вибір корисних продуктів: рослинних олій та інших товарів для здоров’я, краси і гарного настрою. Купити корисні олії та продукти в один клік можна через сайт CraftOil.
Лариса
Про мед із чайного дерева не знала, проте, це цікаво. А от акацієвий дійсно дуже корисний. До речі, він майже не засахарюється
Анна Авдіївна
Акацієвий мед дуже і дуже ароматний. А ще він майже не засахарюється !!