Підпишіться на оновлення




    • Рецепти
    • 04.04.2023
    • 3

    Великдень – одне з головних християнських свят. Його із задоволенням відзначають не лише глибоко віруючі, а й ті, хто не дуже суворо дотримується релігійних канонів. Слово «паска» походить від єврейського «песах», що означає «визволення» або «минання». Це світлий, радісний день, що знаменує воскресіння Ісуса Христа. Однією з головних великодніх традицій є випікання пасок – здобних солодких виробів з родзинками, курагою, горіхами, цукатами та іншими продуктами.

    Існують не десятки чи сотні, а тисячі рецептів цих смаколиків. Практично кожна господиня може похвалитися своїм «фірмовим» способом приготування святкової випічки. Проте, спробувати новий, цікавий варіант прагнуть, якщо не всі, то більшість.

    Паски на гірчичній оліїі мають приємний, апетитний золотистий відтінок, довго не черствіють і крім відмінного смаку наділені чималою користю для організму.

    Пасхальний куліч на гірчичній олії

    Сиродавлена олія гірчична, отримана технологією холодного пресування, має всі цінні  компоненти, що є в гірчичному насінні. Вона сприяє засвоєнню вітаміну D, підвищує опірність організму стресу і негативним зовнішнім факторам. Гірчична олія – один із ключових продуктів індійської кухні. Індуси вірили, що якщо регулярно її вживати, то можна позбутися від більшості недугів.

    Гірчична олія

    CraftOil пропонує якісні, натуральні олії холодного віджиму. В інтернет-магазині можна замовити сиродавлену гірчичну олію, олію розторопші, олію чорного кмину, конопляну олію та інші корисні жири. Всі продукти робляться на дерев’яному маслопресі з використанням бочок з капролона або з ясена. Кожна пляшечка крафтової олії CraftOil – це концентрат користі рослинних зерен, насіння або горіхів.

    Інгредієнти

    Для корисної та смачної паски на гірчичній олії треба:

    • 400 грам цукру;
    • 1 кіло борошна пшеничного (бажано вищого сорту);
    • 60 грам пресованих дріжджів (або 1 пакетик сухих);
    • ½ ч. л. кухонної солі;
    • 250 грам вершкового масла;
    • 50 грам гірчичної олії холодного віджиму;
    • 350 грам молока (не менше 2,5% жирності);
    • 5 яєць;
    • 3 грами ваніліну (1 пакетик);

    Для начинки:

    • 200 грам родзинок;
    • 100 грам коньяку;

    Для прикрашання (помадка):

    • 3 яєчних білка;
    • 300 грам цукру;
    • ½ ч. л. лимонного соку (свіжовичавленого);
    • 2 грами кондитерської присипки (харчового великоднього декору);

    Покрокове приготування

    Спочатку робиться опара: молоко нагрівається на мінімальному вогні, в ньому розчиняються дріжджі, додається пара столових ложок цукру. Все розмішується, накривається рушником і залишається на 15-20 хвилин в теплому місці.

    Тим часом яйця розіляються на жовтки і білки. Білки збиваються з дрібкою солі, а жовтки – з цукровим піском.

    Вершкове масло розтоплюється на водяній бані або в мікрохвильовій печі, з’єднується з гірчичною олією та розмішується.

    У молочно-дріжджовий мікс всипається половина борошна і перемішується до тих пір, поки грудочки не розчиняться. Далі послідовно (при постійному вимішуванні) додаються збиті білки, жовтки і суміш масел. Виходить маса, яка по консистенції трохи щільніша за тісто для оладок. Вона накривається рушником і залишається «підходити» на 30-40 хвилин.

    Наостанок невеликими порціями додається інші півкіло борошна та ванілін.

    Ізюм бажано приготувати заздалегідь. Він миється, заливається на 5 хвилин окропом, проціджується й заливається коньяком, як мінімум, на 1 годину (чим довше, тим краще).

    У готове тісто для паски всипаються вимочені родзинки та все перемішується. Форми для випікання (попередньо змащені зсередини) заповнюються не більше, ніж наполовину. Заготовки поміщаються на 40-50 хвилин в духовку, розігріту до 200 градусів. Далі газ вимикається, але випічка не виймається («доходить») ще десь 15-20 хвилин.

    У цей час готується помадка: збиваються білки, цукор і лимонна кислота до отримання щільної, білої маси. Нею змащуються готові паски і залишаються при кімнатній температурі, щоб помадка підсохла. Зверху вони посипаються кондитерською присипкою або товченими горіхами.

    Примітки:

    Родзинки не обов’язково вимочувати в коньяку, але це надає їм більш яскравого смаку. Крім них можна додати в паски товчені волоські горіхи і дрібно порізану курагу.

    Оптимально готувати паски на сиродавленій гірчичній олії. Купити її можна в інтернет-магазині CraftOil.

    Поділитися

    Гранатова олія: що це таке і як використовується?

    Як працюють маслопреси, призначені для холодного віджиму олії

    3 коментарів “Рецепт паски на гірчичній олії

    • Алевтина Максимівна

      Паски виглядають смачними, хочу спробувати цей рецепт. Подзвонила консультантам CraftOil, сказали, що у день замовлення відразу НП відправляють, купила олію і сьогодні вже забиратиму з НП. дякую за оперативність, завдяки цьому встигну спробувати такий рецепт пасок як раз у Чистий Четверг, когли зазвичай печу їх

      • Кіра Боговська

        Та й я вирішила цей рецепт спробувати, бо наче б то робити його не складно, а гірчична олія вдома завжди є, я полюбляю її додавати у салати, а ще заправляю нею гречану кашу із грибами, виходить дуууже смачно! Та й корисна ж ця олія, тому купую регулярно у CraftOil

    • Олександра Анатоліївна

      Я на цьому сайті натрапляла на рецепт кексиків із гірчичною олією, тоді замовила ту олію і зробила, вийшло так смачно, що діти змели все за вечір. Тож тепер вже замовіла більшу пляшку гірчичної олії CraftOil і паски неодмінно зроблю

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок