Рослинні олії давно використовуються в медицині, косметології і, звичайно, в кулінарії. Кожен рослинний жир по-своєму корисний для людського організму. Наприклад, гірчична олія знижує в’язкість крові, запобігає атеросклерозу, а також покращує перетравлення їжі.

Історія гірчичної олії
Три століття тому олія, яку робили з насіння кращих сортів гірчиці, була делікатесом і спеціально поставлялася з Великобританії до столу Катерини II, яка вважала продукт божественно смачним і вживала його практично кожного дня. Вона навіть заснувала місто Сарепта, заселивши його німцями, що володіли технологією переробки гірчичного насіння на олію. На початку XIX століття німцеві К. Нейцу вдалося вивести новий сорт гірчиці, що ідеально підходить для виробництва олії. Рослина згодом отримала назву Сарептской гірчиці, тому що в цьому місті вперше з неї був виготовлений маслянистий продукт.
Гірчиця – популярна пряність, завдяки якій страви з м’яса, риби та овочей набувають вишуканого, пікантного смаку та гострих ноток. Батьківщина рослини – Схід Китаю. В Європі вона з’явилася випадково, і якийсь час вважалася бур’яном, випадково «прибувшим» з Азії разом льоном та просом. Деякі історики вважають, що гірчичне насіння використовувалося в кулінарії ще за часів Античної Греції.
Найбільш корисна олія, отримана з гірчичного насіння методом холодного віджиму. CraftOil виготовляє корисні сиродавлені олії на маслопресі холодного віджиму (а не на шнековому маслопресі). Готова продукція відразу розливається в скляні ємності та герметично закупорюється. Компанія продає гарбузову олію, конопляну олію, кунжутну олію та інші рослинні жири, а також маслопреси холодного віджиму для тих, хто бажає робити олії самостійно.
Гірчична олія в кухнях країн світу
На відміну від інших олій рослинного походження, цей продукт дуже стійкий до окислення, так що термін його зберігання значно більший, ніж, наприклад, у кунжутної або горіхової олії. Масляниста субстанція, що отримується з гірчичного насіння на масло пресі холодного віджиму, має більш ніжний, пікантний смак, ніж соняшникова або кукурудзяна олія.
Французи першими оцінили цю олію й почали додавати її до супів, соусів та салатів. Якщо класти гірчичну олію в випічку, хліб, булка або інший борошняний виріб стане не тільки смачним і корисним, але й буде довго зберігатися.
Одна з азіатських кулінарних традицій – додавання гірчичної олії підчас тушкування овочів та в маринад для риби.
Продуктом, отриманим з насіння гірчиці, варто заправляти каші, а також салати зі свіжої зелені та овочів. Як варіант, на гірчичній олії можна смажити млинці, сирники та навіть пончики. Словом, варіантів використання цього рослинного жиру в кулінарії безліч.
На Кавказі в якості пряної приправи використовується не тільки олія та насіння, а й молоде листя гірчиці. Воно вважаються однією з кращих добавок до баранини.
Користь олії з насіння гірчиці
Гірчична олія – корисний натуральний продукт, багатий на вітаміни, мінерали оа біологічно активні сполуки. Для неї характерний високий вміст:
- Фосфору;
- Калію;
- Вітамінів В3, В6, Е, А, D, До;
- Лінолевої та ліноленової кислот;
Масляниста субстанція з насіння гірчиці благотворно впливає на людський організм. Регулярне вживання гірчичної олії дає наступні результати:
- Поліпшення роботи ендокринної системи;
- Прискорення виведення токсинів та вільних радикалів;
- Зменшення і придушення запальних процесів;
- Відновлення гормонального балансу (у жінок);
- Профілактика аденоми і простатиту (у чоловіків);
- Зміцнення нервової системи;
Вважається, що гірчична олія допомагає боротися зі стресом та безсонням, які нерідко виникають через нервове напруження. Вона підвищує засвоюваність вітаміну D і, таким чином, сприяє зміцненню кісткової тканини та сухожиль.
Добова доза корисної олії з насіння гірчиці 1-1, 5 столових ложки. Найкраще додавати рослинний жир до салатів або каш. У тих, хто має підвищену кислотність шлункового соку, продукт може викликати печію. Також потрібно обережно вживати рослинну субстанцію хворим на коліт і панкреатит.
Цікаві факти про гірчичну олію
Гірчиця – «далекий родич» капусти. Вона є представником роду Капустяних. Її латинська назва Sinápis перекладається, як «шкідлива для очей». Це пояснюється тим, що в процесі розтирання насіння гірчиці з водою виділяється гірчичний ефір, який викликає сльозливість і легке печіння в очах (через подразнення слизової).

Яскраво жовті гірчичні квіти вважаються символом весни в Індії. Жителі цієї держави використовують олію з насіння гірчиці не лише в кулінарії, але і в народній медицині. Відносно невелика вартість зробила даний продукт загальнодоступним. Правда, 27.08.1998 р. уряд Індії офіційно заборонив продаж гірчичної олії, щоб таким чином збільшити попит на більш дорогий рослинний жир, виготовлений із сої.
Купити корисну олію гірчиці, а також гарбузову олію, кунжутну олію та інші олії та маслопреси холодного віджиму можна на сайті інтернет-магазину CraftOil – виробника якісних сиродавлених рослинних жирів на маслопресі холодного віджиму.