Підпишіться на оновлення




    • Новини
    • 27.03.2023
    • 1

    З осені 2022 року серед провідних експертів зернового ринку ходять чутки про те, що аграрії цього сезону засіють більшість площ не вівсом чи пшеницею, а олійними культурами. Дане припущення пояснюється тим, що через високе мито вирощування і подальша переробка ярої та озимої пшениці стала на великих площах малоприбутковою, а на малих – взагалі не рентабельною і частково навіть збитковою.

    Зернові або масляні: що вигідніше?

    Псіви соняшнику

    Поточна ситуація на світовому ринку стимулює великі сільськогосподарські підприємства змінювати вектор із зерна на соняшник, сою, ріпак і навіть розторопшу. Цієї думки дотримується Д. Терновський – провідний науковий співробітник центру агропродовольчої політики в Інституті прикладних економічних досліджень. Він впевнений, що більшість аграріїв сконцентруються на олійних культурах і навіть задумаються про їх самостійну переробку.

    Серед найбільш ходових рослин, що використовуються в масловиробництві такі:

    • Соняшник;
    • Соя;
    • Ріпак;

    Що до розторопші, про її промислове вирощування серйозно заговорили лише в цьому році. З початком війни український олійний ринок пережив сильний шок, який плавно переріс у кризу. Одним із варіантів виходу з данної (досить складної) ситуації експерти вважають імпортозаміщення. Таким чином, частина сільськогосподарських угідь «перепрофілюється» з фуражного ячменю в яру пшеницю і ріпак (з якого робиться олія). Також в 2023 році на 10-15% збільшаться площі посіву соняшнику.

    Популярність рослинних олій

    Затребуваність, а разом з нею і покупаемість олій рослинного походження в останні роки стрімко зростає. Ні, люди не стали вживати більш жирну їжу, просто область застосування рослинних жирів розширилась. Крім приготування їжі з олія льону, олія конопель, олія чорного кмину та інші йдуть в хід в косметичній, парфумерній, фармацевтичній та навіть легкій промисловості. Олії входять до складу кремів, мазей, елексирів. Вони є у біо-пальному, лако-фарбувальних і мастильних матеріалах та ін..

    Крафтові олії

    Окрема ніша ринку зайнята органічними, тобто, крафтовими продуктами, виготовленими з добірної рослинної сировини. Це олії, зроблені із зерен, насіння або кісточок рослин, які виростали в екологічно чистих регіонах без використання інсектицидів, штучних добрив та іншої «хімії». Всі «живі» жири не містять ГМО і робляться методом холодного пресування. При цьому ні вихідна сировина, ні кінцева продукція не нагрівається більше 40-45 градусів за Цельсієм.

     Компанія CraftOil більше п’яти років робить і продає по-справжньому корисні, ароматні, органічні олії холодного віджиму:

    • Олія абрикосових кісточок;
    • Олія розторопші;
    • Рижієва олія;
    • Олія волоського горіха;
    • Олія чорного кмину;
    • Олія чорного і білого кунжуту;
    • Макова олія;
    • Олія конопляна;
    • Олія лляна;
    • Олія гарбуза;
    • Олія мигдальна;
    • Олія гірчична;
    • Олія соняшникова;
    Корисні крафтові олії

    Щоб більше дізнатися про особливості виготовлення олій, а також про можливість самостійного виробництва сиродавлених рослинних жирів за допомогою маслопресів холодного віджиму, варто зателефонувати або написати консультантам CraftOil. Вони завжди на зв’язку і з задоволенням розкажуть про все, що стосується виготовлення, вибору та вживання сиродавлених олій. Співробітники допоможуть вибрати маслопрес холодного віджиму, виходячи з майбутнього обсягу віджимання продуктів, а також виду олій (від цього залежить обсяг прес-бочки).

    Сучасні покупці більш вимогливі, ніж були, наприклад, пару десятиліть тому. Часи дефіциту залишилися в минулому, а в умовах широкого асортименту і невисокої купівельної спроможності люди стали більш скрупульозно ставитися до того, за що платять гроші.

    Про користь рослинних жирів для оздоровлення і загального зміцнення організму сьогодні відомо, якщо не всім, то багатьом. Чоловіки і жінки вважають за краще правильно, збалансовано харчуватися, щоб звести до мінімуму сезонні, хронічні, запальні та інші хвороби. Сиродавлені  олії, будучи багатими на жирні кислоти, мінерали і вітаміни, є обов’язковим елементом повсякденного раціону для тих, хто стежить за своїм здоров’ям.

    Замовити олії холодного віджиму від українського виробника можна на сайті CraftOil – української компанії, що пропонує олії та маслопреса для віджиму олії в домашніх або промислових умовах.

    Поділитися

    Рецепт пісного майонезу з рижієвою олією та насінням рижію

    Солодка рисова каша з родзинками та олією розторопші

    Один коментар до “Аграрії цього року планують замінити частину пшеничних посівів олійними культурами

    • Станіслав

      То це в нас мука подорожчає, а олії подешевшають? Навряд чи….Останнім часом все лише піднімається в ціні, не спадає. Та й попит на рослинні олії зростає. Стосовно крафтових олій, тут усе зрозуміло, бо я сам їх регулярно купую. Лляна олія и конопляна олія – мої улюблені. І смак сиродавлених олій CraftOil зовсім не як у рафінованих.

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок