Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 22.03.2023
  • 1

  Рослинні олії – не лише невід’ємна складова багатьох страв, але й інгредієнт більшості косметичних і навіть лікарських продуктів. Особливою популярністю (та затребуваністю) користується лляна олія, що застосовується практично скрізь, починаючи від фітотерапії чи натуропатії та закінчуючи промисловим виробництвом фарбувальних сумішей та лінолеумів.

  У сиродавленій олії льону високий вміст Омега-жирних кислот (Омега-3, пальмітинової, Омега-6, стеаринової), а також токоферолу (вітаміну Е), стигмастерину, лігнану, флавоноїдів та інших цінних компонентів, без яких неможлива нормальна життєдіяльність людського тіла.

  Корисна олія льону

  Природно, користю й цінністю може похвалитися тільки «правильно зроблена», тобто, «жива» олія, отримана з якісної сировини без окислення і нагрівання. CraftOil – український виробник олій, який більше п’яти років займається виготовленням і продажем крафтових рослинних жирів. Компанія пропонує замовити лляну олію, а також конопляну олію, олію розторопші, олію чорного кмину та інші рослинні олії в 1 клік. Якщо хочете більше дізнатися про цінність «живих» олій чи купити обраний продукт, просто напишіть або зателефонуйте консультантам.

  Щоб бути на 100% впевненим в якості олії, багато хто приймає рішення робити її самостійно. Для виробництва по-справжньому якісного продукту, потрібен маслопрес холодного віджиму олії, спеціальна бочка (з деревини або капролона) і ретельно відібране лляне насіння.

  Що впливає на якість сиродавленої лляної олії?

  До основних факторів, які можуть негативно вплинути на смак, аромат, колір і користь олії льону, відносяться:

  • Кисень (контакт з повітрям викликає прогіркання);
  • Вода (також підсилює гірчинку);
  • Ультрафіолет (світло запускає специфічні хімічні реакції в речовині, в результаті чого в ній зникають деякі вітаміни);
  • Температура (при нагріванні швидкість протікання всіх реакцій підвищується в кілька разів, тобто, оліяпросто псується від термічного впливу);
  • Іони металу (контакт з залізом провокує появу окислювальних процесів, що  «вбивають» корисні компоненти продукту);

  Для виробництва олії найкраще підходить насіння, зібране в поточному році і просушене без нагріву (не обсмажене). Самостійно сушити сировину для масловиробництва бажано в сушилці, а не на балконі, у дворі приватного будинку чи в інших подібних місцях. Лише в спеціальному апараті можна виставити температурний режим, вологість і повністю виключити потрапляння на насіння сонячного світла або води.

  CraftOil продає різноманітні сушилки для овочів, фруктів та інших продуктів. На сайті можна вибрати відповідну модель і замовити її в 1 клік. Консультанти завжди на зв’язку і при необхідності готові допомогти і розповісти про особливості та ключові характеристики тієї чи іншої сушилки.

  З урахуванням того, що лляне насіння досить тверде, віджимати олію з нього потрібно тільки на оригінальному, якісному маслопресі холодного віджиму. Якщо використовувати металевий агрегат або шнек, температура насіння (і жиру з нього) підвищиться, як мінімум, до 50 градусів Цельсія. Це негативно позначиться не тільки на смаку й ароматі, але й на якості олії.

  Домашній маслопрес

  Оптимально тримати рослинні олії у скляній тарі в прохолодному місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Як і у всіх «живих» продуктів, у сиродавленних жирів відносно невеликий термін зберігання, тому їх оптимально замовляти чи робити самостійно невеликими порціями, щоб завжди користуватися тільки найсвіжішою лляною, конопляною, гарбузовою або іншою олією.

  Поділитися

  Маска від посічених кінчиків волосся з рижієвою олією

  Навіщо потрібна домашня сушилка для овочів і чому без неї не обійтись?

  Один коментар до “Особливості самостійного виготовлення лляної олії на маслопресі холодного віджиму

  • Валерій Іванович

   Я останнім часом задумався щодо самостійного виготовлення лляної олії. Бо купую олію льону холодного віджиму постійно, то вигідніше і надійніше було б її робити для своїх. Проте, що не оприділився остаточно, який маслопрес мені треба.

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок