Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 22.02.2023
  • 0

  Рослинні жири – обов’язковий елемент раціону тих, хто дотримується здорового харчування, стежить за корисністю раціону і навіть сидить на дієті. Дієтологи, нутриціологи і гастроентерологи давно довели, що олії – не «вороги», а «друзі» тих, хто хоче налагодити метаболізм, позбавитися від зайвої ваги та поліпшити самопочуття. Природно, мова про натуральні, корисні олії, багаті вітамінами, мінералами, мікроелементами та іншими цінними речовинами.

  Вживання сиродавлених олій

  Чим корисні олії?

  Роль жирів в організмі складно перебільшити. Вони є частиною клітинних мембран, беруть участь у виробленні гормонів і навіть входять до складу мозкової речовини.

  Взяти хоча б середземноморську дієту, що вважається одним з найбільш корисних типів харчування для людського організму. У такому раціоні багато рослинних жирів: оливкової олії, горіхової олії, а також олії авокадо.

  Всі жири рослинного походження характеризуються високим вмістом мононенасичених і поліненасичених жирних кислот (Омега-3, Омега-6, Омега-9 та ін.), що знижують рівень «поганого» холестерину та нормалізують ліпідний обмін.

  У кожній олії присутній свій, унікальний набір вітамінів і мінералів, необхідних для нормальної життєдіяльності людського тіла. Оптимально вживати різні рослинні продукти: лляну олію, гарбузову олію, конопляну олію та ін..

  Українська компанія CraftOil пропонує хороший вибір крафтових сиродавлених олій, зроблених на вертикальному дерев’яному пресі з сировини преміум-якості. Корисні олії холодного віджиму виготовляються невеликими партіями, розливаються в скляні ємності, герметично закупорюються та пересилаються клієнтам по Україні і в Європу. Замовники отримують найсвіжіші, ароматні та смачні олії, багаті вітамінами, мінералами та жирними кислотами. 

  Щоб замовити олію чорного кмину, макову олію, гірчичну олію, кунжутну олію та інші рослинні жири, зв’яжіться з консультантами по листуванню або по телефону.

  Цінність і користь олій

  Якщо розібратися, далеко не всі рослинні олії однаково корисні. В оливковій, кукурудзяній, соняшниковій або навіть лляній олії, куплених в магазині, практично немає ніяких вітамінів або мінералів, зате присутні канцерогени. Тобто, нічого хорошого в тому, щоб заправити таким продуктом салат або додати його в лосьйон для тіла, немає.

  Великі виробники (які постачають супермаркетам олії) роблять рослинні жири методом екстракції або рафінування. Дана технологія передбачає використання таких сильнодіючих хімічних розчинників, як гексан, ацетон та інші подібні. Навіть при самому ретельному очищенні, їх залишки все ж зберігаються в олії.

  Для зручності транспортування (а також для здешевлення кінцевої вартості) магазинні олії розливаються в прозорі пластикові пляшки. Така тара не підходить для зберігання рослинних жирів. На них потрапляє світло сонячних променів, яке запускає певні хімічні процеси в олії та  робить її менш смачною та корисною. Наприклад, оливковий жир після короткочасного впливу ультрафіолету стає гіркуватим і не придатним для заправки салатів.

  Під впливом світла термін придатності рослинної продукції стрімко скорочується, проте, на магазинних полицях олії проводять тижні і навіть місяці перш, ніж потраплять до кінцевого споживача. До речі, в Європі всі рослинні жири продаються тільки в напівпрозорій або не прозорій скляній тарі, щоб у них збереглися всі цінні компоненти і вітаміни.

  Сиродавлені олії

  Найбільш корисними вважаються олії холодного віджиму. Вони робляться на маслопресах і є «живими» натуральними продуктами, своєрідними «концентратами корисності» вихідної сировини (тобто, горіхів, насіння та ін.).

  Кращим вибором для виготовлення таких рослинних жирів є дерев’яний маслопрес. Причому, краще і надійніше купити маслопрес холодного віджиму, ніж робити його самостійно. Для спресовування горіхів або насіння створюється зусилля в 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн і більше. Якщо в конструкції саморобного апарату була допущена помилка чи матеріали, з яких він зроблений, недостатньо міцні, є ризик поломки преса при першому ж сеансі роботи.

  На домашньому маслопресі не вийде робити величезні обсяги олії, але це й не потрібно, оскільки краще регулярно віджимати рослинні жири невеликими партіями і вживати в їжу або використовувати в косметології тільки свіжі продукти. Щоб отримувати максимально корисну олію, потрібно:

  • Ретельно вибирати сировину для масловиробництва, звертаючи увагу на його засміченість (відсоток сміття), сухість та інші характеристики;
  • Після віджиму олії прес треба чистити, регулярно змащуючи бджолиним воском. Це допоможе уникнути заоліфіванія агрегату і появи на ньому грибка;
  • Використовувати для маслопреса холодного віджиму бочки з деревини чи капролона, виключаючи металеві або пластикові ємності;
  • Відразу після виготовлення переливати сиродавлені олії в затемнену скляну тару і поміщати в прохолодне місце (наприклад, на дверцята холодильника);
  Прес від CraftOil

  Український бренд CraftOil пропонує високоякісне, надійне обладнання для виготовлення сиродавлених олій. Консультанти із задоволенням розкажуть про всі особливості роботи домашніх пресів для віджиму олій, а також допоможуть підібрати модель під потреби та цілі  клієнта. В інтернет-магазині є маслопреса на 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн, 75 тонн, маслостанція і бочки з ясена та капролона.

  Також компанія пропонує обладнання для пасік: медогонки, кремовалки, вулики з ППУ і корпусу до них. Якісні товари мають гарантію 2 роки і при нескладному догляді прослужать досить довго.

  Поділитися

  Моркв’яний салат з олією авокадо

  Особливості та принцип дії хордіальної медогонки

  Прокоментувати “Чому краще вживати сиродавлені олії та як робити їх у домашніх умовах?”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок