Гладка, чиста шкіра без прищів – мрія багатьох чоловіків та жінок. Дівчата і хлопці готові на будь-що, аби позбутися від неестетичних та малоприємних висипань на лобі, щоках, носі або підборідді.
У боротьбі з акне будуть корисні олії холодного віджиму, а також ефірні рослинні олії. Правильно підібрана суміш допоможе прибрати запалення, інфікування окремих шкірних ділянок, повернувши епідермісу здоров’я і зовнішню привабливість.

Чому виникають прищі та як із ними боротися?
Всупереч поширеній думці, шкірні висипання – це не тільки підліткова проблема. Поява прищиків на обличчі може бути викликана не лише гормональним дисбалансом, який переживають хлопці й дівчата в перехідному віці. До поширених причин появи акне відносять:
- Надмірне виділення шкірного жиру;
- Закупорка пор;
- Потрапляння інфекції у верхній шар шкіри;
- Занадто щільний шар ороговілих епідерміальних клітин на поверхні шкіри;
Дерматологи одностайні в тому, що шкірні висипання є результатом гормонального дисбалансу, неправильного харчування, хвороб шлунково-кишкового тракту і навіть стресу. Бразильські вчені провели масштабні дослідження, які довели, що за останнє десятиліття кількість людей, які страждають від шкірних висипань, збільшилася майже вдвічі. Причому, в досліджувану аудиторію входили чоловіки та жінки різного віку і рас.
Найбільший ефект дає поєднання зовнішнього використання і внутрішнього прийому корисних олій. Одні рослинні жири допомагають налагодити метаболізм (наприклад, конопляна олія холодного віджиму), інші нормалізують гормональний фон, треті покращують стан шкіри і так далі.
Найкорисніші олії холодного віджиму, виготовлені без нагрівання вихідної сировини: насіння, кісточок, ядер, плодів тощо. CraftOil пропонує сиродавлену олію розторопші, олію чорного кмину, гарбузову олію та інші корисні олії, які можна (і потрібно) використовувати в кулінарних, фітотерапевтичних і косметичних цілях. Також в інтернет-магазині CraftOil можна замовити маслопреса холодного віджиму з дерев’яними і капролоновими бочками різного об’єму (від 0,5 літрів до 5,5 літрів), медогонки та інші корисні товари для краси, бадьорості і довголіття.
Більшість ефірних олій мають комплексну дію. Наприклад, лавандова олія та олія мускатної шавлії не лише благотворно впливають на епідерміс, але й сприяють нормалізації гормонального фону, знижують тривожність, прибирають (або зменшують) стрес, а також борються з розладами сну (безсонням, частими і безпричинними нічними пробудженнями).
Олії для боротьби з прищами

Підбирати базові та ефірні олії для боротьби з висипаннями слід, виходячи з того, що викликало появу прищів. Найбільш широкий спектр впливу та найбільш яскраво виражений ефект в боротьбі з висипаннями мають:
Кілька років тому вченими-медиками були проведені дослідження, які довели, що масляниста речовина, що отримується з чайного дерева, ефективно лікує легкі та середні форми acne vulgaris. Правда, не варто очікувати від ціього ефіру миттєвого результату. При щоденному використанні перші позитивні зміни наступають не раніше, ніж через 40-50 днів.
Найпростіший варіант використання олії чайного дерева – точкове нанесення на «проблемні» ділянки. Також можна розвести 2-3 краплі речовини в 1 чайній ложці базової олії (наприклад, лляної олії) і цією сумішшю регулярно (не пізніше, ніж за 2 години до сну) промокати очищене обличчя.
- Олія лаванди
На відміну від олії чайного дерева, лавандовий ефір має приємний, ніжний аромат, який добре переноситься переважною більшістю людей. Продукт є прекрасним антиоксидантом та антисептиком.
У позаминулому році журнал медичної асоціації Тайланду опублікував результати дослідження впливу даного ефіру на людський організм. Виявилося, що олія лаванди покращує сон, знімає судинний спазм (а значить, корисна при мігрені та ВСД), а ще зменшує вироблення себума – шкірного жиру.
Щоб шкіра обличчя знову стала, «немов персик», досить під час купання у ванній додавати кілька крапель субстанції в воду. Змішуючись з водними парами, частинки ефіру проникають глибоко в епідерміс і налагоджують обмінні процеси в дермі.
- Олія бораго
В’язка, масляниста рідина, що отримується з рослини під назвою Бораго або (по-народному) Огірочник, ефективна при лікуванні таких серйозних шкірних проблем, як розацеа, псоріаз, важка форма акне. Ключовий компонент олії – GLA (Gamma Linoleic Acid) – речовина, що глибоко й ефективно зволожує епідерміс та захищає його від зневоднення. Дослідженнями американських дерматологів було доведено, що впоратися з висипаннями, викликаними гормональним дисбалансом, можна, якщо протягом 1-1, 5 місяця кожен день робити маски з олією огірочника.
Базові олії для позбавлення від прищів
Одним з кращих базових рослинних жирів для лікування прищів вважається олія обліпихи. Вона вкрай рідко викликає алергію, добре переноситься шкірою і має антисептичну, а також зволожуючу та омолоджуючу дію. Цей продукт особливо корисний власникам схильного до подразнення епідермісу.
Не менш ефективна в якості «бази» лляна олія. Рослинна субстанція, що отримується з лляного насіння методом холодного віджиму, пом’якшує шкіру, прибирає лущення, почервоніння, а також пригнічує запальні процеси у верхньому шарі епідермісу. Вважається, що регулярне зовнішнє використання та внутрішній прийом (з їжею або натщесерце) лляної олії корисний тим, хто хоче назавжди позбутися від висипань, викликаних інфекцією чи запаленням шкірного покриву. До того ж, продукт має розгладжуючий ефект, отже, він корисний тим, хто хоче позбутися від дрібних зморшок і трохи підтягнути овал обличчя.

В інтернет-магазині CraftOil можна в 1 клік замовити лляну олію, а також інші корисні сиродавлені олії та маслопресса холодного віджиму для тих, хто прийняв рішення робити рослинні жири в домашніх умовах.
Галина А.
Лляну олію давно використовую, як базову. Додаю до неї кілька капель трояндової олії і змащую лице після ванни. Ефект вражає, бо жоден крем не дає такого відчуття м’якості шкіри.