Акуратна, доглянута борода – такий же елемент стилю чоловіка, як, наприклад, укладка для жінки. Але щоб виглядати дійсно естетично, мало просто відростити рослинність на обличчі. Борода (як і шевелюра), потребує правильного, регулярного догляду. Щоб волосся на щоках та підборідді росло швидко, було густим, не сіклося і не сплутувалося, варто користуватися олією для бороди.
Від чого залежить якість бороди?
Те, які у чоловіка вуса та борода, напряму залежить не лише від його спадковості, індивідуальних особливостей організму та стану здоров’я. Слухняна, гладка, красива борідка найчастіше є результатом постійної турботи про волосся.
Благотворний ефект на бороду мають:
- Правильно підібрана косметика (засоби для миття);
- Регулярне розчісування;
- Використання масок та олій для живлення волосся та шкіри обличчя;
Не останню роль у зовнішньому вигляді чоловіка грає якість його сну та поживний раціон. Найбільший ефект дає внутрішнє й зовнішнє використання корисних олій рослинного походження.
По суті, будь-який рослинний жир (олія чорного кмину, конопляна олія, олія чайного дерева, гарбузова олія та ін.) має позитивний вплив на людський організм. Підбирати олію для бороди потрібно, виходячи з особливостей рослинності на обличчі, а також відповідно до того, від якої проблеми волосся потрібно позбутися.

Види корисних олій для бороди та вусів
Всі олії, що використовуються чоловіками для догляду за бородою та вусами, умовно діляться на кілька категорій:
• Спеціалізовані. До цієї групи належать в основному речовини, які стимулюють ріст волосся не лише з активних, алей й зі «сплячих» волосяних фолікулів. Для посилення ефекту в таку косметику додають екстракт червоного перцю або імбиру. Вони підсилюють кровообіг зовнішнього шару шкіри та активізують відростання волосків;
• Універсальні. Такі олії однаково хороші, як для обличчя, так і для рослинності на ньому. Вони зволожують, живлять шкіру та волосяні цибулини, а також спрощують щоденний догляд за обличчям. Найпопулярнішими (і найчастіше використовуваними) універсальними оліями для бороди та вусів є: олія макадамії, лляна олія, олія розмарину та олія паростків пшениці;
Купити корисні олії рослинного походження в один клік можна на сайті інтернет-магазину CraftOil. Компанія виробляє високоякісні рослинні жири на масло пресі холодного віджиму. Лляна олія, олія чорного кмину, гарбузова олія та інші олії виробляються малими партіями і практично відразу відправляється замовникам.
Як користуватися оліями для бороди
Найкраще наносити корисні олії на шкіру обличчя й на волосся після миття (коли шкіра розпарена і її пори максимально розширені). Оптимально починати масляний сеанс з підборіддя, поступово піднімаючись вгору. Субстанцію варто вилити на долоні, розтерти і потім наносити на епідерміс. Рухи повинні бути м’якими, масажними (не втираючими та не поплескуючими).
Для одного разу (на бороду не більше 5 см.) досить 2-3 крапель рослинного ефіру. Бажано чергувати руху: спочатку проти росту, а потім по росту волосся. Припинити намазування можна, коли на долонях практично не залишиться маслянистої субстанції. В середньому, на один масляний сеанс йде 5-10 хвилин.
Наостанок корисно розчесати бороду гребінцем, щоб надати їй потрібну форму. Надлишки олії зі шкіри і волосся обов’язково слід прибрати м’яким рушником.
Як підібрати олію для бороди і вусів?
Вибір олій для догляду за рослинністю на обличчі безпосередньо залежить від особливостей епідермісу та структури волосся:
- Якщо борода жорстка, неслухняна, волоски стирчать, потрібно користуватися пом’якшувальною, живильною олією;
- Якщо борода росте нерівномірно або занадто повільно, варто застосовувати олії, що стимулюють кровообіг зовнішнього шару шкіри;
Найбільший ефект дає поєднання декількох олій, одна з яких є базовою. В якості основи (бази) найкраще використовувати лляну олію – корисний натуральний продукт, багатий на Омега-3 і Омега-6, а також пальмітинову, стеаринову та інші ненасичені і насичені жирні кислоти. Продукт містить багато вітаміну Е, стигмастерину, бета-ситостеринів, а також кампестерину, скваленів, флавоноїдів, лігнану та унікального антиоксиданту тіопроліну.
Лляна олія корисна не тільки для самої бороди та вусів, але і для шкіри обличчя. Вона має зволожуючий, живильний і регенеруючий ефект. Регулярне промаслювання рослинності на обличчі цим рослинним жиром дає наступний результат:
- Прискорення росту волосків;
- Посилення пігментації волосся;
- Поява блиску волосків;
Лляна олія добре поєднується практично з будь-яким рослинним ефіром. Наприклад, у популярних магазинних оліях для бороди нерідко зустрічаються поєднання корисної олії лляного насіння з олією розторопші, олією макадамії, олією аргану, олією ши і навіть кокосовою олією.
Олія чайного дерева, рожева олія, лимонна олія і грейпфрутова олія мають досить сильний аромат, їх потрібно вкрай обережно використовувати в догляді за бородою. Такі ефіри додаються до базової олії в пропорції 1:10. Використовувати ефірні субстанції можна тільки за умови, що їх запах добре переноситься і не викликає головного болю (це більшою мірою стосується олії чайного дерева та лимонної олії).
Найкраще вибирати для косметичних (а також лікарських і кулінарних) цілей сиродавлені олії, вони найбільш корисні для людського організму і дають максимальний позитивний ефект.

CraftOil виробляє крафтові сиродавлені олії без будь-яких сторонніх домішок. Продукція давиться на дерев’яному пресі без контакту з залізом, так що в кожній пляшечці масла 100% натуральний, корисний продукт, багатий на вітаміни, мінерали та біологічно активні сполуки. Зручно замовити корисні олії лляного насіння, олію розторопші, олію чорного кмину та інші продукти в один клік у фірмовому інтернет-магазині CraftOil.
Василь
Цікава інфі, особливо у світі того, що борода – це стиль і це зараз в моди
Валентина
Дуже цікава інформація для мого чоловіка, який полюбляє носити бороду. Будемо знати чим її можно підтримувати щоб вона була красивою
Валентина
Будемо знати чим її можно підтримувати щоб вона була красивою , дякую за інформацію