Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 23.02.2023
  • 0

  З часів винаходу першого пристрою, що став прототипом сучасних медогонок, пройшло більше 150 років. Технології постійно вдосконалюються, так що сучасним бджолярам не доводиться скаржитися на малий вибір пристроїв та обладнання для обслуговування пасіки.

  Ті, хто тримають відносно невелику кількість бджолосімейств, цілком можуть викачувати мед вручну, але якщо пасіка складається з сотень груп комах, без медогонки не обійтися. У магазинах представлена така кількість різноманітних моделей, що легко заплутатися у виборі. Щоб правильно підібрати медогонку, потрібно спочатку визначитися з її типом, потім з модельного ряду вибрати обладнання, розраховане на бажану кількість рамок.

  Види медогонок

  Сучасні пристрої для викачування меду діляться на 2 групи:

  • Радіальні;
  • Хордіальні;

  Також є комбіновані моделі, що поєднують характеристики обох видів медогонок. Все обладнання  складається з 2 головних елементів – бака і касет. Якісні вироби виготовлені з нержавіючої сталі та інших інертних матеріалів, дозволених для використання в харчовій промисловості.

  CraftOil пропонує хороший вибір хордіальних, радіальних і комбінованих медогонок для пасік з різною чисельністю бджолиних сімейств. Вони зроблені з харчової сталі-нержавійки та конструктивно влаштовані так, щоб максимально полегшити роботу бджоляра. Також в інтернет-магазині українського виробника є кремовалки з декристаллизаторами, ППУ-вулики, рамки і корпуси до них. Бренд пропонує якісне, оригінальне обладнання та товари і дає на них гарантію 2 роки.

  Кожен вид медогонок має свої особливості, які можна вважати слабкими або сильними сторонами.

  Медогонка хордіальна

  Медогонка вид зверху

  Робота всіх медогонок заснована на відцентровій силі. Розподіл на радіальні і хордіальні відбувається через особливості розташування касет. У хордіальній моделі касети знаходяться боком до стінок бака, тобто, по хордах окружності (звідси і назва пристрою). Подібне обладнання  ідеально підходить для небагаточисленних пасік, з яких збирається відносно невеликий обсяг меду. 

  Для хордіальних моделей характерні наступні особливості:

  • При викачуванні меду соти можуть деформуватися і навіть ламатися. Щоб уникнути цього потрібно спочатку запускати медогонку на малій потужності, поступово нарощуючи швидкість обертів, а також постійно контролювати процес;
  • Мед викачується спочатку з одного, потім з іншого боку сот (з другого швидше);

  У хордіальної медогонки є одна важлива перевага перед радіальною – вища швидкість обслуговування сот. Якщо радіальний пристрій викачає певний обсяг меду за 8-10 хвилин, то хордіальному обладнанню на це знадобиться вдвічі менше часу.

  У більшості хордіальних медогонок моделей привід, так що вони можуть працювати незалежно від наявності чи відсутності джерела енергії (в світлі нинішніх проблем з електропостачанням даний фактор дуже важливий).

  Пристрої, в яких касети розташовані по хордах окружності бака, діляться на 2 класи:

  • Оборотні (перекидні);
  • Необоротні;

  В оборотних агрегатах касети можна «перегортати», в той час, як в необоротних знадобиться їх виймати, перевертати і вставляти заново. Для невеликих пасік найчастіше беруть 4-рамкові медогонки з кишенею до 50 літрів. Вони практичні, досить потужні і зручні в обслуговуванні.

  Медогонка хордіального типу

  Український бренд CraftOil пропонує медогонки хордіального, радіального і змішаного типу. Вирішивши купити медогонку, еко-вулик, кремовалку або що-небудь ще для пасіки, зверніться до консультантів інтернет-магазину CraftOil. Сертифіковані майстри допоможуть вибрати пристрій або вулик для пасіки, а також оперативно оформлять замовлення, відправивши товари в будь-яку точку України або в Європу.

  Компанія продає виключно якісне обладнання, займається його обслуговуванням і дає на нього гарантію 2 роки. Також в інтернет-магазині CraftOil є сушарки для фруктів і овочів і лотки, візки до них. Сушильні шафи потрібні на харчових виробництвах і в домашньому господарстві, вони дозволяють робити корисні продукти: фруктову та овочеву сушку, снеки та інше.

  Поділитися

  Чому краще вживати сиродавлені олії та як робити їх у домашніх умовах?

  Що і як лікує олія рижію: використання олії для оздоровлення та загального зміцнення організму

  Прокоментувати “Особливості та принцип дії хордіальної медогонки”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок