Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 01.02.2023
  • 0

  Рослинні олії – популярний, затребуваний продукт. Вони знайшли застосування майже у всіх сферах сучасного життя. Жирами рослинного походження можна замінити ряд косметичних продуктів, ліків, БАДів і так далі. І, звичайно ж, лляна олія, конопляна олія, гарбузова олія та інші з легкістю перетворюють звичні, повсякденні страви у смаколики з фантастичним смаком і ароматом.

  У корисності рослинних олій нікого не доводиться переконувати, мало який продукт може похвалитися настільки високим вмістом вітамінів, мінералів, жирних кислот і біологічно активних сполук. Правда, це відноситься тільки до високоякісних рослинних жирів, у яких немає барвників, консервантів, стабілізаторів та іншої «хімії». 

  Від чого залежить користь рослинних олій

  Користь рослинної олії (і її корисність для організму) безпосередньо залежить від 2 факторів:

  • Якість вихідної сировини (зерен, насіння, м’якоті та ін.);
  • Технологія виготовлення;

  CraftOil пропонує сиродавлені олії преміум-якості, зроблені на вертикальному дерев’яному маслопресі. Продукція виробляється малими партіями, розливається в скляні пляшечки різного об’єму, герметично закупорюється і відразу ж відправляється клієнтам по Україні та в Європу.

  Конопляна олія, лляна олія, гарбузова олія та інші олії виготовляються в день отримання замовлення. Унікальна технологія дозволяє виробляти рослинні жири без нагрівання і без контактування з металом, так що в кожній баночці фірмового масла 100% натуральний, корисний крафтовий продукт.

  Щоб зрозуміти, як вибирати (або навіть виготовляти самостійно) по-справжньому якісні рослинні жири, потрібно більш детально розглянути, з чого і як робиться дана продукція.

  Якою має бути сировина для олії?

  Насіння для виробництва олії

  Рослинні олії виробляються із зерен, насіння або ядер (рідше з м’якоті) плодів і горіхів. Відповідно, чим вище їх якість, тим смачнішу і кориснішу олію вийде зробити. До основних характеристик сировини для виробництва рослинного жиру відносять:

  • Олійність;
  • Вологість;
  • Ступінь зрілості;

  Олійність безпосередньо залежить від культури (виду рослини) і умов її зростання. Простіше кажучи, у насіння соняшнику, кукурудзи, рижію і льону різна масловіддача. З однакової кількості сировини вийде зробити різний обсяг маслянистої субстанції.

  Що до вологості, ця характеристика для кожного виду насіння або горіхів своя. Наприклад, для соняшникового насіння вона становить 6%. Погано, якщо продукція для виробництва олії занадто суха або надто волога. І справа не лише в тому, що в такому випадку вона має більш низьку масловіддачу, але і в тому, що якість кінцевого продукту при цьому буде не найвища.

  Ступінь зрілості – один з найважливіших факторів відбору вихідної сировини. Вона повинно бути повністю дозрілою, але не переспілою. У таких горіхах, насінні, зернах або м’якоті міститься максимум вітамінів і мінералів, які при правильному методі виробництва «перекочують» в олію.

  CraftOil виробляє олії з культур, які виросли в екологічно чистих зонах. Насіння, горіхи та інша продукція проходить ретельний відбір, до виробництва олій допускається тільки найякісніша сировина, з якої виходять по-справжньому корисні сиродавлені олії.

  Як робиться рослинна олія?

  Існує 3 способи виготовлення рослинних жирів:

  • Гаряче пресування;
  • Рафінація (екстракція);
  • Холодний віджим;

  При гарячому пресуванні відбувається нагрів вихідної сировини та кінцевого продукту, в результаті,  запускається ряд хімічних реакцій, що знищують більшу частину вітамінів і мінералів. Таким чином, в олії майже не залишається корисних компонентів, які позитивно впливають на організм. До того ж, нагрівання частково змінює смак і аромат речовини, наприклад, жир, отриманий з ядер волоських горіхів методом гарячого пресування, матиме більш темний відтінок і присмак смажених, а не сирих горіхів.

  Екстракцію в основному використовують виробники, що виготовляють олії в промислових масштабах. Її суть полягає у «вивільненні» маслянистої субстанції з вихідної сировини за допомогою хімічних реакцій. Зерна та насіння замочуються в препаратах, за складом схожих на бензин, потім кінцева продукція (тобто, олії) проходять кілька етапів очищення. Але на 100% прибрати з рослинного жиру залишки хімічних компонентів не можливо, так що в незначних кількостях вони все ж залишаються в продукті, а при регулярному вживанні таких олій в їжу осідають в організмі у вигляді токсинів.

  Найбільш щадящим, екологічним, хоча й не дуже продуктивним вважається спосіб холодного віджиму. Ця технологія передбачає здавлювання горіхів, зерен або насіння на спеціальному пресі. Рослинний жир стікає в спеціальну ємність – бочку з деревини або капролону. В процесі тиснення  олії ні вихідна сировина, ні кінцевий продукт не нагріваються, тому сиро давлені олії мають оригінальний смак і аромат, а ще можуть похвалитися багатющим вітамінно-мінеральним складом. Холодне пресування – єдина технологія, що дозволяє отримувати «живу», крафтову рослинну олію.

  CraftOil виробляє продукцію на вертикальному дерев’яному маслопресі. Рослинні жири не контактують з металом, а значить, не окислюються, зберігаючи оригінальний смак, аромат і фізико-хімічний склад. В інтернет-магазині українського бренду можна замовити сиродавлену лляну олію, конопляну олію, олію чорного кмину, макову олію, кунжутну олію (з білого і чорного кунжуту), а також горіхову олію, олію рижію та олію розторопші.

  Маслопрес на 20 тон

  CraftOil також пропонує різні моделі маслопресів потужністю 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн і 75 тонн під різні обсяги виробництва. Компанія продає виключно якісне обладнання, дає на нього гарантію 2 роки та займається гарантійним і післягарантійним обслуговуванням.

  Поділитися

  Салат із запеченої курки з гарбузом

  Як вибрати дерев’яну бочку і на що звернути увагу: основні критерії вибору

  Прокоментувати “Від чого залежить якість рослинної олії: вимоги до сировини і технологія її переробки”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок