Французька кухня високо цінується у всьому світі. Її страви відрізняються особливим смаком і неперевершеним ароматом. А ще французи, як ніхто інший, люблять усілякі соуси, маринади і підливи. Якщо зробити заправку за французьким рецептом, вийде не тільки пікантне доповнення до м’яса, риби або гарніру, але і продукт, що приносить величезну користь організму.

Секрет цікавого смаку та корисності заправки полягає у використанні відразу 2 рослинних олій: лляної та кунжутної.
Олія льону характеризується високим вмістом жирних кислот, клітковини, магнію і кальцію. Вона корисна при артриті, гормональному дисбалансі, а також тим, хто сидить на жиросжигаючій дієті та намагається знизити вагу без шкоди здоров’ю.

Олія кунжуту – такий же «суперфуд», як і лляна олія. У ній багато вітамінів Е і К, а також жирних кислот. Продукт має протизапальну дію, сприяє нормалізації рівня цукру в крові, покращує ліпідний обмін і навіть лікує захворювання ротової порожнини.

На Сході існує так звана техніка «витягування олії». З її допомогою зцілюються від гінгівіту і стоматиту, а також прибирають зубний наліт. Все, що потрібно – щодня натщесерце тримати лляну олію в роті по 20 хвилин, виконуючи полоскальні рухи. Потім субстанцію слід виплюнути, не ковтаючи.
Найбільш корисні сиродавлені олії, оскільки в них містяться всі цінні компоненти, наявні в насінні, зернах або ядрах, з яких вони зроблені. CraftOil пропонує якісні олії холодного віджиму: кунжутну олію, лляну олію, олію чорного кмину та інші рослинні жири, а також сушильні шафи для риби, гарбузового насіння, овочів, фруктів, ягід та іншої продукції. Купити крафтову олію або промислову сушарку можна в інтернет-магазині українського бренду CraftOil.
Інгредієнти
Для пікантної заправки по-французьки треба:
- 4 столові ложки лляної олії;
- 1 чайна ложка кунжутної олії;
- 1 чайна ложка кленового сиропу;
- 2 столові ложки лимонного соку;
- 1,5 столові ложки соєвого соусу;
Покрокове приготування
На відміну від багатьох соусів і підлив, ця заправка готується дуже просто і швидко. У глибокій піалі або соусниці слід розмішати кунжутну і лляну олії. Далі до них додається кленовий сироп і все ще раз перемішується виделкою чи ложкою.
Лимонний сік з’єднується в окремій ємності з соєвим соусом і розмішується. Потім цей мікс вливається в суміш олій із сиропом і збивається протягом 2-3 хвилин.
Найкраще не тільки полити заправкою салат або гарнір, а й подати додаткову порцію, щоб кожен міг додавати її в свою тарілку за смаком.
Примітки:
Кленовий сироп можна замінити сиропом з коричневого або навіть білого цукру, виготовленим самостійно. Любителі кисло-солодких соусів можуть використовувати замість цукрової маси мед, розтоплений в мікрохвильовій печі або на водяній бані, і розведений з водою в співвідношенні 1:1.
У заправку можна додати насіння льону або кунжуту, тоді її смак буде більш яскраво вираженим.
Кращим вибором для соусу стануть олії холодного віджиму. Замовити 100% якісну олію льону та олію кунжуту можна на сайті CraftOil. Виробник пропонує сиродавлені масла, зроблені унікальним методом на дерев’яному маслопрессе і розлиті в скляні пляшечки різного об’єму.
Аліна Анатоліївна
Взагалі цікава заправка, думаю, з нею каші будуть на порядок смачнішими й кориснішими. Лляна олія є, замовлю кунжутну олію CraftOil і зроблю неодмінно, це рецепт у мою скарбничку
Олена
Мені французька кухня дуже “заходить”, тому не пройду повз цей рецепт, тим більше, що і кунжутна олія, і лляна олія є вдома постійно, бо користуюсь ними і на кухні і в косметичних цілях
Іванка
А я вчора приготувала заправку по цьому рецепту (як раз забрала на пошті замовлені олії CraftOil), вийшло навіть смачніше, ніж сподівалась))