Натуральні рослинні олії холодного віджиму корисні не лише в харчових і лікарських, але і в косметичних цілях. В них багато вітамінів, мікроелементів, фітоестрогенів (аналогів статевих гормонів, що виробляються людським організмом), а також фітостеролів, фосфоліпідів і амінокислот. Кунжутна олія, гарбузова олія, мигдальна олія, олія виноградних кісточок та інші олії допоможуть позбутися від ряду шкірних проблем не гірше магазинної косметики.
Правильно підібрана олія (або олійна композиція) глибоко зволожує, живить шкіру, покращує кровообіг в епідермісі, а ще підтягує і навіть сприяє позбавленню від акне.
Як на шкіру діють олії?

Шкіра – найбільший орган людського організму – складається з декількох шарів. Ліпідний шар захищає епідерміальні клітини від негативного впливу навколишнього середовища. У рослинних жирах також є ліпіди, завдяки чому, вони з легкістю проникають глибоко в шкіру, попутно поставляючи дермі (шару шкіри, що з’єднує ліпідний шар і зовнішній шкірний покрив) та епідермісу вітаміни, мінерали й інші цінні елементи.
Проникаючи безпосередньо до жирового шару шкіри, олії нерідко допомагають відновлювати і зміцнювати його, таким чином, підвищуючи захисні властивості.
При нанесенні рослинного жиру на шкіру він утворює найтонший шар, який пропускає кисень, а значить, не заважає епідермісу дихати і не перешкоджає його видільній функції. Простіше кажучи, молекули олії корисні тим, що вони заповнюють «прогалини» між ороговілими шкірними клітинами і тим самим підвищують гладкість та пружність епідермісу.
Деякі рослинні жири прискорюють і підсилюють вироблення в шкірі колагенових волокон, що дає омолоджуючий і підтягуючий ефект.
Ряд олій (кунжутна олія, мигдальна олія, кокосова олія тощо) мають природний UF-фільтр, що захищає епідерміс від ультрафіолету і рятує його від зневоднення, передчасного старіння та навіть від раку шкіри.
Найбільшу концентрацію корисних компонентів мають сиродавлені рослинні олії. Вони виготовляються без нагрівання вихідної сировини та кінцевого продукту. Гарбузова олія, конопляна олія, олія розторопші, горіхова олія та інші корисні олії CraftOil виготовлені на дерев’яному маслопрессі холодного віджиму і герметично закупорені в скляну тару (пляшки різного об’єму). Кожен продукт крафтового українського виробника являє собою 100% чисту, ароматну, свіжу і корисну олію без консервантів, барвників та інших сторонніх домішок.
CraftOil пропонує корисні рослинні олії, а також маслопреса холодного віджиму з дерев’яними або капролоновими бочками різного об’єму. Наші консультанти із задоволенням допоможуть підібрати олію або вибрати маслопрес холодного віджиму, щоб робити корисний рослинний продукт у домашніх умовах.
Види косметичних олій для шкіри
Всі рослинні олії діляться на 2 групи:
- Базові;
- Ефірні;
У свою чергу, базові рослинні олії, які використовуються в косметичних цілях, умовно розділені на кілька груп:
- Стабілізуючі
До даного класу відносять олію жожоба, олію марули (робиться з насіння однойменного дерева), а також кунжутну олію. Такі рослинні жири, як правило, добре переносяться організмом, не викликають алергії (за винятком дуже рідких випадків) та вкрай повільно окислюються. Їх можна використовувати в якості основи для масляної композиції з базових та ефірних рослинних жирів, або замість емолентів для (і після) засмаги.
Окремої уваги заслуговує кунжутна олія – корисний продукт, зроблений з насіння кунжуту методом холодного віджиму. Регулярне зовнішнє використання даної олії допомагає впоратися з сухістю і лущенням шкірного покриву, розм’якшує загрубілі ділянки та прискорює загоєння тріщин. Особливо добре використовувати цей рослинний жир в ролі олії для кутикули і для обличчя. У маслянистій субстанції, отриманої шляхом віджиму кунжутного насіння, багато лецитину – специфічного речовини, яка глибоко проникає в шкіру та живить не лише епідерміс, але й дерму, а також ліпідний шар.
Регулярне нанесення олії кунжуту корисне тим, хто бореться з «чорними крапками» (комедонами) в носогубній зоні, оскільки продукт розчиняє сальні пробки та відкриває шкірні пори.

Найбільш ефективна та корисна кунжутна олія холодного віджиму, в якій максимально сконцентровані всі цінні біологічно активні компоненти. В інтернет-магазині CraftOil можна купити кунжутну олію та інші корисні олії в один клік.
- Доглядаючі
До таких відносять олію авокадо, олію виноградних кісточок, мигдальну олію та ін.. Вони допомагають відновлювати шкірний покрив та захищають його від негативних зовнішніх впливів (токсинів, радикалів). Найчастіше ці рослинні жири входять до складу сезонної сонцезахисної косметики. Само собою, що набагато ефективніше використовувати дані субстанції в чистому вигляді, а не додавати іх у креми чи маски.
- Баттери
Назва цієї групи походить від англійського слова «Butter», яке в перекладі означає «Масло». Це такі, як олія каріте, олія манго, кокосова олія та деякі інші. Вони мають тверду консистенцію, але при нагріванні стають рідкими. Стикаючись з епідермісом, дані речовини тануть і глибоко проникають в шкіру, відновлюючи ліпідний баланс і забезпечуючи її вітамінами. Ці олії досить жирні і застосовувати їх потрібно обережно, не дуже великими порціями.
В окрему категорію можна винести активні олії (журавлинна олія, олія бузини, олія чорного кмину, олія вечірньої примули). Такі рослинні жири швидко окислюються і при використанні в чистому вигляді можуть викликати алергію. Як правило, вони додаються в олійні композиції в пропорції 1:10. Перед застосуванням варто провести тест на алергію і упевнитися, що організм добре переносить той чи інший продукт.
Олія чорного кмину підсилює лімфотоки і кровотоки епідермісу, таким чином, активізуючи шкірний метаболізм. Її корисно додавати до масажних олій, які використовуються в боротьбі з «апельсиновою шкіркою» – целюлітом. CraftOil пропонує купити якісну, корисну олію чорного кмину, зроблену методом холодного віджиму за унікальною технологією без зіткнення з металом.
Олії рослинного походження не викликають звикання і, на відміну від косметики з магазину, дають більш тривалий ефект. Правильно підібрані, регулярно використовувані ефіри і базові жири допоможуть зберегти молодість, гладкість і красу обличчя й тіла.
Аліса
Першою олією, яку я використала для обличчя, була кокосова. Але нещодавно замовила лляну олію для салатів і спробувала її в косметичних цілях. Додала до білої глини і зробила маску на лице. Ефект перевершив очікування!!
Андріанна
Особисто мені олії набагато ефективніші у плані зволоження шкіри, ніж косметика (навіть дорога). Я регулярно користуюсь кокосовою олією та олією конопляного насіння, купленою в CraftOil
Ирина
Масла – это просто волшебное средство, использую их и для лица, и для волос. Для лица, в основном, в составе различных масок, а для волос в чистом виде. Результат всегда отличный.
Анна Сергіївна
Наша шкіра дуже чутлива і для неї потрібно особий догляд. Корисно для тіла: олія з авокада і мендальна олія, використовую кожного дня. Результати чудові
Олеся E.
При виборі відповідної олії для догляду за нашою шкірою також необхідно ознайомитися зі шкалою комедогенності (схильність до закупорювання пір шкіри). Закупорювання шкіри відбувається, коли косметичні інгредієнти, змішані з мертвими клітинами шкіри, бактеріями і шкірним салом, починають блокувати пори і перешкоджають їх нормальному функціонуванню.