Домашній хліб не лише смачніший, але й корисніший за магазинний. Всупереч поширеній думці, хлібобулочні вироби можна та навіть варто вживати тим, хто сидить на дієті, скидаючи зайву вагу. Дієтичні хлібці з насінням льону та олією коноплі – корисний, низькокалорійний продукт, що насичує організм вітамінами та мінералами, але практично не підвищує калорійність раціону. У 100 грамах лляно-конопляних хлібців всього 134 Ккал, отже, ними цілком можна поласувати, навіть сидячи на дуже суворій дієті.
Олія коноплі корисна тим, хто страждає від захворювань серцево-судинної системи та розладів травлення. У ній багато жирних кислот Омега-3 і Омега-6, які нормалізують метаболізм та підвищують еластичність і гнучкість судин і серцевого м’яза. У рослинному жирі, отриманому з конопляного насіння, міститься кальцій, тому його варто вживати всім, хто має проблеми з опорно-руховим апаратом. Конопляна олія підвищує лактацію, прискорює відновлення після важких захворювань та операцій, а також зміцнює імунітет. Хлібці з цим рослинним жиром стануть справжнім джерелом корисностей для організму.

Інгредієнти
Для низькокалорійних дієтичних хлібців потрібно:
- 200 грам насіння льону;
- 200 грам ріпчастої цибулі;
- 1 зубок часнику;
- 2 столові ложки конопляної олії;
- 600 грам води;
- 1 щіпка солі;
- 1 щіпка соди;
- 2 столові ложки сметани;
Покрокове приготування
Вода розмішується зі сметаною до однорідності, потім туди всипається сіль і все ще раз перемішується. До суміші додається борошно та сода (сода сиплеться обов’язково на гірку з борошна). Вимішується не дуже густе тісто, до якого поступово додається конопляна олія.
Лук чиститься, миється та натирається на дрібну тертку або пюрується в блендері. Часник очищається та дробиться ножем чи пропускається через чеснокодавку. Подрібнені овочі та лляне насіння по черзі додаються в тісто при постійному помішуванні.
Форма для випікання хліба змащується будь-якою рослинною олією. Якщо вона не антипригарна, бажано вістелити її пергаментом для випікання. Тісто перекладається в форму так, щоб воно заповнювало ємність на 2/3.
Сира хлібна заготовка поміщується в попередньо нагріту духовку та печеться 40-50 хвилин при 180-190 градусах Цельсія. Хліб витягується з печі наполовину остиглим, нарізається на скибки та подається на стіл.
Примітки:
Найкраще використовувати конопляну олію холодного віджиму, оскільки вона містить максимум вітамінів і жирних кислот. CraftOil виготовляє високоякісні олії за унікальною технологією. Вихідна сировина не нагрівається, не обсмажується та не піддається механічному подрібненню. В результаті виходить олія з найчистішим смаком та ароматом, насичена всіма корисними речовинами, що містяться в насінні, плодах або кісточках, із яких вона зроблена.

Купити конопляну олію та інші корисні рослинні жири можна на сайті CraftOil.
За бажанням, в тісто для хліба можна додати зелень: кріп або кінзу. Петрушку класти не бажано, оскільки вона дасть гірчинку.
Лариса
Конопляну олію завжди використовувала для косметичних цілей. Додавала до крему для обличчя та до лосьону для тіла. Тепер замовлю конопляну олію і спробую ці хлібці, бо як раз збиралась сісти на дієту