Грейпфрут – популярний цитрусовий плід зі свіжим ароматом і виразним, кисло-солодким смаком з легкою гіркуватістю. По користі він перевершує апельсини, мандарини і навіть лимони. Латинська назва екзотичного фрукта «Citrus Paradisi», на сьогодні, відомо, що він є одним з найбільш корисних представників великого цитрусового сімейства.
Корисну олію грейпфрута отримують 2 способами:
- Дистилювання парою;
- Пресування;
У другому варіанті виходить набагато корисніший (більш насичений цінними речовинами) продукт, який використовується в фітотерапії, косметології, ароматерапії та навіть в аювердичних практиках.

Хімічний склад і властивості олії грейпфрута
Цінність маслянистої субстанції полягає в її унікальному, специфічному хімічному складі. У корисній олії грейпфруту є наступні компоненти:
- Вітаміни С, В2 і РР;
- Ланаола;
- Гераніола;
- Міцена;
- Цитраль;
- Лімонелла;
- Пінена;
- Каротин;
- Мірцен, терпінен, пінен, цитронелол (рослинні антиоксиданти);
Лімонелла або лімонен – специфічна речовина, яка захищає клітини ДНК від пошкодження, що запобігає появі пухлин і ракових утворень. Також даний елемент прискорює вироблення в організмі циткінов – речовин, що відповідають за активність імунної системи.
Чим корисна олія грейпфрута
Грейпфрутова ефірна олія використовується в оздоровчих та загальнозміцнюючих цілях, для підняття настрою і навіть в побуті (для дезінфекції житлових приміщень).
Продукт має довгий список цінних якостей, зокрема:
- Сприяє зниженню стресу, підняттю настрою і позбавленню від дратівливості, злості і пригніченості;
- Нормалізує кровотоки, допомагає уникнути гіпертонії;
- Покращує роботу лімфатичної системи організму;
- Полегшує дихання при бронхіті, запаленні легенів, астмі та легеневій недостатності;
- Налагоджує травлення і підсилює відтік жовчі;
- Прискорює виведення зайвої рідини з організму (має протинабряковий ефект);
- Підвищує ефективність засвоєння жирів, оптимізує травлення;
- Зменшує відчуття голоду;
- Уповільнює прогресування атеросклерозу;
Грейпфрутову олію корисно приймати всередину, як профілактику бактеріальних захворювань шлунково-кишкового тракту. Вона пригнічує активність хвороботворних бактерій і вірусів, серед яких такі відомі «вороги організму», як сальмонела і кишкова паличка.
Речовина має сильний дезинфікуючий ефект і швидко знищує грибки. Розтирання і компреси з цією цитрусовою олією підвищують ефективність протигрибкового лікування. Всього 1 крапля речовини на 1 літр води знезаражує рідину і робить її придатною для пиття.
Грейпфрутова олія для активності мозку
Не так давно журнал японської фармакології опублікував результати медичних досліджень, які доводять, що олії грейпфруту, троянди, естрагону, м’яти перцевої і фенхеля мають схожі властивості, вони розслаблюють, але при цьому підвищують позитивну активність мозку (зниження стресу без появи апатії, загальмованості та сонливості).
Дорослі учасники досліджень регулярно проводили аромасеанси з цими оліями. Вчені відзначили у них підвищення відносної симпатичної мозкової активності в 2 рази. Це сприяло поліпшенню настрою і зниженню негативних наслідків стресу (паніки, злості, почуття безсилля та ін.).
Також було зафіксовано зниження систолічного тиску у тих, хто проводив аромасеанси з корисною олією грейпфруту. Це доводить, що речовина допомагає уникнути гіпертонії (при систематичному використанні).
Олійна «дієта» Дженніфер Лопес
Зірка Голлівуду Дженніфер Лопес давно відкрила для себе цінні властивості ефірної олії грейпфруту. З його допомогою кінодіва ефективно знижує вагу. Вона не приховує, що любить смачно поїсти, а ефірний продукт допомагає їй вгамувати голод.
Кожен раз, коли Джей Ло вирішує, що час трішки схуднути, вона наносить на зап’ястя трохи ефірної субстанції і нюхає її при нападах голоду. Зірка стверджує, що її мозок відразу ж отримує таку порцію задоволення, як і при з’їданні шоколадки. До того ж, Лопес помітила, що використання цієї олії для аромаванн прискорює спалювання жиру.

Олія грейпфруту в косметології
Грейпфрутова олія давно і активно застосовується для домашніх б’юті-процедур. Щоб позбутися від акне та вугрового висипання, слід точково наносити речовину на проблемні ділянки. Простіше і найлегше це робити ватною паличкою. Шкіру слід попередньо очистити.
Якщо потрібно звузити пори, позбутися від сального блиску на обличчі, можна проводити парові сеанси з ефірною олією. У 300 грам гарячої води додається 3 краплі ефіру, потім над ємністю з цією сумішшю потрібно нахилитися, щоб шкіра пропарилась. Час від часу варто піднімати обличчя і робити вдих свіжого повітря (щоб уникнути запаморочення). Тривалість парового сеансу становить 10-15 хвилин.
Власницям сухої шкіри варто змішувати 1 краплю грейпфрутової олії з 1 столовою ложкою меду і наносити на шкіру обличчя в якості маски, а через 20 хвилин ретельно вмиватися теплою водою (без мила і засобів для вмивання). Живильні сеанси бажано проводити 1 раз в тиждень, іноді чергуючи таку поживну суміш з міксом каоліну та оливкової олії.
Якщо в шампунь для волосся додавати по 1 краплі цієї корисної олії при кожному митті голови, волосся стане більш шовковистим і менш ламким. Засіб підходить для всіх типів волосся і не впливає на кількість жиру, що виділяє шкіра голови.
Якісні, корисні олії рослинного походження з давніх часів використовуються в лікарських і косметичних цілях, вони наділені великою кількістю корисних якостей, що робить їх здатними замінити багато ліків.

Крафтові корисні олії холодного віджиму від CraftOil – це продукти, зроблені з любов’ю до покупців і в відповідності до найвищих стандартів якості. В інтернет-магазині можна вибрати і замовити гарбузову олію, конопляну олію, олію чорного кмину та інші продукти для бадьорості, краси, здоров’я та довголіття.
Валентина
Взагалі не дуже люблю сильні ефірні аромати, але цю олію з задоволенням додаю по кілька крапель у ванну. Помітила, що шкіра стала м’якшою та приэмнышою на дотик
Катерина
Про “олійне схуднення” було цікаво дізнатись)))))) можна буде й собі спробувати, коли припече істи опівночі))