Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 10.08.2022
  • 0

  Щоб корисні якості олій зберегти, рекомендуємо тару щільно закривати, та ставити її в прохолодне та темне місце, наприклад, у холодильник/підвал.

  При попаданні сонячних променів та повітря відбувається процес окислення продукту, а також він втрачає свій аромат та смак. Наприклад, лляне масло, що має солодкуватий смак, ніжний аромат та квітковий присмак, в процесі окислення стає гірким та починає пахнути риб’ячим жиром. Тому часто в супермаркетах ми купуємо олію льону, яка гірчить та не тішить нас своїм смаком. Адже з часу її віджиму до моменту її продажу минає чимало часу, на тару потрапляє світло, незважаючи на те, що вона, зазвичай, темного кольору. Проте процес окислення вже запущений.

  Олія сиродавлена

  Прекрасний метод для одержання живої олії – використання дубового пресу. Але цей метод має свої мінуси, серед яких:

  • Бочка з дубу масивна, не ергономічна, тобто займає чимало місця. У міській квартирі на кухні вона навряд чи поміститься. А ось у своєму будинку місце для неї знайдеться, причому дубова бочка – чудовий екологічний варіант.
  • Дубовий прес розрахований на виготовлення великої кількості олії. У нього не можна завантажувати трохи сировини, наприклад, для приготування невеликої кількості олії. Але це нормальний варіант для малого виробництва чи, скажімо, багатодітної родини.

  А ось для сім’ї з 4 – 5 осіб оптимальним варіантом буде шнековий маслопрес. З його допомогою можна виготовляти олію малими порціями – це, у своєму роді, нагадує подрібнення зернят у кавомолці перед тим, як відправити мелену каву до кавоварки. Маслопрес дозволяє приготувати масло, скажімо, на тиждень використання, або для одного разу приготування будь-якої страви. Таким чином, при отриманні живої олії, в ній зберігаються всі її корисні якості: вітаміни, ензими, корисні жирні кислоти тощо. Також за допомогою маслопресу Ви можете приготувати першокласну олію з будь-якої сировини: відбірних горіхів або, наприклад, будь – якого насіння хорошої якості. У цьому випадку Ви знаєте напевно, що масло, яке Ви вживаєте всією сім’єю, отримано з сировини хорошої якості, а не з сировини другого сорту, що не пройшла відбір для прямих продажів. Будьте впевнені, Ваш організм обов’язково віддячить Вам за якісний продукт.

  Гарантований період зберігання сиродавлених олій, які ми виробляємо за дотримання вище перерахованих правил:

  • олії лляної від 1 до 2 місяців;
  • олії соняшникової від 4 до 5 місяців;
  • олії горіха волоського – 4 міс.;
  • олії гарбузової від 5 до 6 міс.;
  • олії кунжутної – півроку;
  • олії конопляної – до 4 місяців;
  • олії гірчичної від 5 до 6 міс.

  Щоб максимально зберегти всі корисні якості сиродавлених олій у невеликих обсягах, необхідно при використанні дерев’яних пресів уникати використання високих температур та контакту із залізом, а також використовувати спеціальну упаковку, яка надійно захищатиме від потрапляння сонця та світла. Ми не зберігаємо олії після віджиму. Безпосередньо віджимання ми робимо виключно в день надходження замовлення. Отриманий продукт ми поміщаємо в тару, яка захищає олію від світла, та швидко надсилаємо замовнику. Як правило, час з моменту виготовлення олії до моменту відправки проходить всього 2 – 3 години.

  Поділитися

  СКЛАД ОЛІЇ РОСЛИННОЇ, СПОСОБИ ЇЇ ОЧИЩЕННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ

  Методи приготування олій рослинних

  Прокоментувати “ТЕРМІНИ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ОЛІЙ ХОЛОДНОГО ВІДЖИМУ ДЛЯ МАКСИМАЛЬНОГО ЗБЕРЕЖЕННЯ ЇХНІХ КОРИСНИХ ЯКОСТЕЙ”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок