Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 19.04.2023
  • 1

  Все більше людей замислюється над самостійним виготовленням рослинних олій. Це можна пояснити кількома причинами. По-перше, споживач може отримувати бажані продукти невеликими обсягами, а значить, завжди буде вживати в їжу або зовнішньо найсвіжіші (а значить, найбільш корисні) олії. По-друге, самостійний віджим жирів дає абсолютну впевненість в їх якості.

  Відомо, що чимало сучасних виробників продають сиродавлені олії, зроблені на шнекових пресах. Технічно, такі жири і правда відповідають своїй назві, оскільки отримані з необсмажених зерен або насіння. Але при отриманні маслянистої субстанції за допомогою шнека відбувається нагрівання (вихідної сировини та олії з неї) до 50-60, а іноді і до 70 градусів Цельсія. В результаті продукт набуває більш темного відтінку (іноді й гірчинку) та втрачає більшу частину своїх вітамінів і мінералів.  Щоб вживати по-справжньому ароматні та корисні сиродавлені олії, потрібно замовляти їх у перевіреного виробника або робити самостійно.

  Маслопреса CraftOil

  Преса CraftOil

  CraftOil більше п’яти років виробляє «живі», крафтові олії холодного віджиму: олію розторопші, олію чорного кмину, олію насіння кунжуту (чорного, білого), гарбузову олію, горіхову олію та ін. Всі вони отримані на маслопресах холодного віджиму з прес-бочонками для віджиму олії, зробленими з деревини (ясена) або з екологічного синтетичного матеріалу капролону.

  Також компанія пропонує широкий вибір маслопресів холодного віджиму під різноманітні обсяги виробництва олій. У фірмовому інтернет-магазині є моделі з зусиллям на 20 т., 30 т., 50 т., 75 т., маслостанція і прес-бочонки для віджиму олії об’ємом від 0,5 до 5,5 л.. Товари мають 1 рік гарантії та відрізняються високою якістю і довгим часом служби. Щоб більше дізнатися про преса, особливості їх роботи, а також про корисні сиродавлені олії, зв’яжіться з консультантами CraftOil в месенджерах або по телефону.

  Як зробити маслопрес?

  Оскільки прес для віджиму олії – не дешевий апарат, багато хто вирішує, що вигідніше зробити його самостійно. В Інтернеті є маса варіантів виготовлення саморобних масльонок. Для цього можна використовувати радянські соковижималки або збирати агрегати за кресленнями, закупивши металеві куточки, профілі та інші необхідні матеріали. Як варіант, маслопрес можна створити, використовуючи домкрат.

  Маслопрес із домкрата

  Маслопрес із домкрата

  Такий апарат – хороше рішення, коли потрібний не дуже габаритний пристрій, що створює тиск у кілька тон. Спочатку такі «машини» робили переважно для пресування горючого сміття (для більш зручного спалювання його в печі). З популяризацією сиродавлених олій  «кваліфікація» подібних пристроїв трохи змінилася, вони стали частіше застосовуватися для віджиму рослинних жирів, ніж для обробки відходів.

  Щоб самостійно зібрати маслопрес холодного віджиму з домкрата потрібно:

  • Вибрати гідравлічний домкрат пляшкового, або стаканного типу. Рейкові пристрої також можна використовувати, але тільки для механічних пресів. Слабкою стороною пресів на їх основі буде втрата не 5%, а цілих 25% зусиль оператора. У деяких джерелах можна зустріти опис збірки преса на основі механічного домкрата. Такий агрегат не буде досить потужним і дозволить отримувати мінімальний обсяг олії (даний домкрат реально замінити слюсарними лещатами, встановленими вертикально);
  • Для виготовлення станіни використовувати швелер із заліза товщиною не менше 0,8 см. Застосування більш тонкої деталі може привести до деформації преса при запуску. Виріб зі звичайної сталі, яка йде в хід для ванн, водопровідних труб та інших сантехнічних виробів, не підходить, оскільки вона не ударостійка. При роботі такий прес не тільки не видасть бажаного обсягу олії, але й може травмувати того, хто з ним працює;

  При самостійному виготовленні преса для віджиму олії потрібно приділити особливу увагу підбору домкрата. Бажано брати апарат, який може підняти близько 20 тон. Це дає запас міцності і робить маслянку більш надійною.

  На просторах світової павутини є чимало креслень маслопресів на основі домкратів. Слід скористатися тим, який дозволяє робити якомога менше зварних або інших нерухомих з’єднань. Такі преса більш довговічні та продуктивні.

  Важливо розуміти, що ефективність, як і безпеку роботи саморобного преса для олій холодного віджиму ніхто не може гарантувати. Отже, витратившись на матеріали для створення агрегату, оператор ризикує отримати недостатній обсяг продукту чи жир не тієї якості, яка потрібна.

  До того ж, повністю безпечними, простими, зручними в роботі є тільки оригінальні маслопреса холодного віджиму, створені професіоналами з якісних, міцних матеріалів. CraftOil пропонує прес для віджиму олії з мінімумом зварних швів з гарантією 1 рік, а також гарантійним і післягарантійним обслуговуванням. Щоб уточнити щось чи отримати відповіді на питання, що стосуються обладнання для самостійного віджиму сиродавлених олій, зв’яжіться з консультантами CraftOil.

  Поділитися

  Сирні галушки з рижієвою олією

  Особливості приготування пастили в сушилці для фруктів: чому це краще, ніж у духовці?

  Один коментар до “Саморобний маслопрес із домкрата: як зробити і наскільки він надійний?

  • Катерина

   Ми з чоловіком рік тому придбали маслопрес CraftOil е 20 тон і задоволені. Навіть у думці не було робити його самим. Прес працює добре, досить потужний, віджимає олію чисто, навряд чи саморобні механізми так би працювали

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок