Основою тосканської кухні були й залишаються бобові: соя, квасоля, горох і так далі. Вони багаті на клітковину, вітаміни і мінерали, а ще дають тривале відчуття ситості. При цьому, більшість тосканських страв готуються досить просто та швидко. Вони на ура виходять навіть у тих, хто не набив руку в кулінарній майстерності.
Одним з найпопулярніших смаколиків італійської кухні є квасолевий суп. Він так і називається: тосканський суп з квасолею та рослинною олією. Спочатку він готувався на оливковому жирі, а останнім часом не тільки в Тоскані, але і в інших регіонах сонячної Італії його все частіше стали робити з використанням сиродавленої олії конопель – рослинного жиру, одержуваного з насіння рослини під назвою канабіс.

Сиродавлена олія конопель багата на вітамін D, що підвищує тонус шкіри і поліпшує обмінні процеси, вітаміни А і Е, дубильні речовини, а також хлорофіли, які мають протизапальну і антисептичну дію. В рослинному жирі, отриманому з конопель, багато жирних кислот Омега-3, Омега-6 і Омега-9, що нормалізують ліпідний обмін і виводять «поганий» холестерин із організму.
Найбільш корисна конопляна олія холодного віджиму, зроблена без термічної обробки канабісового насіння і маслянистої субстанції, вичавленої з нього. Український бренд CraftOil більше 5 років робить «живі» крафтові олії за допомогою дерев’яного маслопреса з бочками з ясена або капролона.

У фірмовому інтернет-магазині можна замовити кунжутну олію, конопляну олію, гарбузову олію та інші корисні олії, а також різні моделі сушилок для овочів і фруктів, придатних для промислового чи домашнього використання.
Інгредієнти
Для пікантного супчика знадобляться (4 порції):
- 2 чайні ложки сиродавленої олії конопель;
- 1 середня цибулина (бажано фіолетова);
- 1 часниковий зубок;
- 1 середня морква;
- 2 селерові стебла;
- 400 грам свіжих або маринованих томатів;
- 400 грам вареної квасолі;
- 1 чайна ложка томат-пасти;
- 600 грам овочевого бульйону;
- 1 чайна ложка солі;
- 1 щіпка чорного меленого перцю;
- 1 щіпка чебрецю;
Покрокове приготування
Цибуля, морква і часник чистяться, миються та дрібно нарізаються. Селера промивається під проточною водою та дрібно ріжеться. На сковороді розігрівається конопляна олія, потім туди всипається цибуля і смажиться до тих пір, поки не стане золотистою. Слідом кладеться морква, часник і селера. Все тримається на маленькому вогні приблизно 10 хвилин.
Свіжі томати ошпарюються і очищаються від шкірки, потім давляться виделкою або ріжуться на часточки ножем. Якщо помідори мариновані, з них знімається шкірка, після чого вони також давляться.
Помідори, томатна паста і бульйон послідовно додаються в сковороду з тушкованими овочами. Як тільки все закипіло, кладеться варена квасоля та спеції: сіль, перець і чебрець. Суп томиться на мінімальному вогні приблизно чверть години, потім остигає до кімнатної температури.
Отриманий обсяг страви ділиться навпіл, після чого одна частина пюрується в блендері і перемішується з порцією, що лишилась. Тосканський суп подається теплим, але може вживатися і в холодному вигляді.
Примітки:
Щоб суп був більш ситним, можна при подачі на стіл заправити його сметаною, додавши кисломолочний продукт у тарілки.
Страва буде смачнішим і кориснішим, якщо посипати його подрібненою зеленню: кропом, петрушкою або базиліком.
Оптимально використовувати для ціього супу масло конопель холодного віджиму. Купити конопляну олію преміум-якості можна в інтернет-магазині CraftOil.
Альбіна
Люблю томатні супчики, але цей ще не готувала. Замовлю конопляну олію та спробую, бо читаю і слина тече))) Про користь конопляної олії давно знаю, отже, буде привід перевірити на собі її вплив
Богдан Денисович
Олійна заправка – це те, що робить звичайне блюдо справжнім шедевром кулінарії. Завдяки правильній заправці їжа стає не тільки смачнішою, а й кориснішою. Особливо якщо ця заправка на основі якісної конопляної олії.