Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 01.03.2023
  • 1

  Сучасний продуктовий ринок настільки різноманітний. що у виборі тих чи інших товарів не складно заплутатися. На полицях магазинів, супермаркетів, дрібних гастрономів, а також в інтернеті представлено безліч однакових позицій, що розрізняються за вартістю, виробником і упаковкою. Наприклад, соняшникову або кукурудзяну олія можна взяти в магазині і супермаркеті, замовити в інтернеті чи зробити самому. Вартість одного і того ж обсягу цього рослинного жиру буде відрізнятися в рази. І справа навіть не стільки у вартості, скільки в якості даного продукту.

  Олії холодного віджиму

  Домашні рослинні олії

  Для більш глибокого розуміння відмінностей у рослинних оліях, потрібно розібратися з особливостями їх виготовлення.

  Найбільш корисними, «живими» вважаються крафтові олії, зроблені методом холодного віджиму. Незважаючи на те, що це найстаріший спосіб отримання рослинних жирів, він був і залишається найбільш екологічним і правильним, тобто, таким, який дозволяє отримати продукт, максимально насичений вітамінами, мінералами, біологічно активними компонентами та іншими елементами, необхідними людському організму.

  Українська компанія CraftOil більше 5 років виготовляє олії холодного віджиму на дерев’яному маслопресі, використовуючи бочки з ясена і капролона. Найсвіжіша продукція розливається в скляні ємності різного об’єму (100 мл, 250 мл, 500 мл) і оперативно висилається замовникам по Україні та/або за кордон. В інтернет-магазині CraftOil можна замовити крафтову лляну олію, конопляну олію, олію чорного кмину, олію розторопші, гарбузову олію, макову олію, горіхову олію, кунжутну олію та інші цінні рослинні продукти. 

  Що впливає на якість олії?

  Якість рослинних жирів, по суті, залежить від 2 факторів:

  • Якісність вихідної сировини (зерен, насіння та ін.);
  • Способу отримання олії;

  Чим ретельніше відбираються горіхи, зерна або насіння для масловиробництва, тим краще. Бажано, щоб в них було не більше 3% сміття і бою (пошкоджених, розламаних зерняток). Також важливий рівень вологості насіння і ступінь їх зрілості. Для виготовлення смачної, ароматної олії підходять тільки повністю дозрілі (але не перестиглі) горіхи або насіння. Перед використанням їх бажано додатково просушити (але не перестаратися, інакше вийде не якісна олія).

  Особливості виготовлення рослинних олій

  Що до технології виготовлення корисних олій, рослинні жири можна виготовляти на шнекових пресах або маслопресах холодного віджиму. Строго кажучи, обидва продукти вважаються сиродавленнимі, але глобально відрізняються в плані якості, а також за смаковими та  ароматичними властивостями. Така різниця пояснюється особливостями роботи шнекового преса і маслопреса холодного віджиму.

  Використання шнека дозволяє отримати більший обсяг олії в порівнянні з маслопресом. Правда, така продукція помітно поступається в якості оліям, отриманим методом холодного віджиму.

  Зерна, насіння або горіхи перед завантаженням в шнек подрібнюються, виходить так звана мятка або мезга. Для отримання з неї жиру виконуються наступні дії:

  • Попереднє прогрівання (для підвищення масловіддачі), в результаті якого температура сировини може підвищуватися до 110 градусів;
  • Перемішування і зволоження;
  • Спресовування мятки на шнековому маслопресі і отримання кінцевого продукту – рослинної олії;

  При нагріванні зерна, насіння, ядра та інші рослинні елементи втрачають більшу частину вітамінів і мінералів, так що в олії, отриманій із них, не залишається практично ніяких цінних компонентів.

  При використанні маслопреса холодного віджиму сировина ніяк не обробляється перед використанням. Якщо рослинний жир буде віджиматися з великих зерен або ядер, досить злегка порушити їх оболонку. Немає необхідності в дробленні, перемелюванні та іншому механічному впливі. В процесі віджиму олій вихідна сировина, як і кінцева продукція, не нагрівається вище кімнатної температури, а значить, в рослинному жирі залишаться всі корисні елементи, які були в зернах або насінні. По суті, вийде «екстракт корисностей» із лляного, гарбузового, конопляного насіння або іншої сировини рослинного походження.

  Прес для олії на 50 тон

  Український бренд CraftOil робить рослинні олії на дерев’яному маслопресі холодного віджиму. Вихідна сировина і кінцевий продукт не стикається з металом, не окислюється і, завдяки цьому, зберігає оригінальний смак і аромат. Компанія пропонує купити маслопреса холодного віджиму на 20 тон, 30 тон, 50 тон, 75 тон, а також маслостанцію і бочки з капролона і/або ясена для них.

  CraftOil продає якісне, довговічне обладнання і займається його гарантійним та післягарантійним обслуговуванням. Преса дуже надійні і прості в експлуатації, вони ідеально підходять, як для домашнього застосування, так і для власної справи з виробництва олій. Щоб більше дізнатися про технології холодного віджиму або підібрати маслопрес, а також замовити олії, зв’яжіться з консультантами будь-яким зручним способом: в листуванні або по телефону.

  Поділитися

  Домашні млинці з кислого молока та гарбузової олії

  Як влаштований вулик і на що звернути увагу при виборі

  Один коментар до “Що таке олія холодного віджиму. Особливості виготовлення олій на маслопресах

  • Захар

   На смак і аромат дуже відрізняється магазинна рафінована олія і сиродавлена. Я після того як спробував олію льону холодног овіджиму, перестав взагалі купувати олії в магазині. Зараз думаю купити маслопрес холодного віджиму, щоб завжди мати свіженьку олію

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок