Кокосова олія добре відома навіть тим, хто не відносить себе до фанатів рослинних жирів. Вона не одну сотню років активно використовується в домашній косметології, фітотерапії та натуропатії. Що до кулінарної сфери, додавати маслянисту субстанцію, отриману з кокосів, в салати, страви і навіть випічку стали відносно недавно – в XXI столітті. Сьогодні затребуваність даного продукту зростає, а вчені знаходять у ньому нові й нові корисні елементи.
Що являє собою олія кокоса та з чого вона робиться?

Як випливає з назви, кокосова олія виготовляється з кокосів. Якщо точніше, з копри – висушеної м’якоті горіхів даного виду. При кімнатній температурі продукт має щільну, тверду структуру, білий відтінок і характерний свіжий, солодкуватий аромат (як у м’якоті кокосів).
На сьогоднішній день, основними виробниками (і постачальниками) цього сиродавленного жиру є Тайланд, Малайзія, Індія, Індонезія, Філіппіни та Шрі-Ланка.
Кокосова олія буває 2 видів:
- Косметична;
- Харчова;
Продукт, який використовується в оздоровчих або б’юті-цілях, як правило, робиться методом гарячого пресування. М’якоть кокоса відділяється від шкірки, подрібнюється і сушиться, далі з неї виробляється масляниста субстанція.
Для харчових цілей кокосова олія робиться методом холодного віджиму. Попередньо просушена копра поміщається в спеціальні маслопреса, які видавлюють із неї олію. Такий продукт набагато корисніший за олію, отриману гарячим пресуванням, оскільки при підвищенні температури в ньому зникає ряд цінних біологічно активних сполук і вітамінів, спочатку присутніх в копрі.
Український бренд CraftOil пропонує корисні сиродавлені олії преміум-якості. В асортименті компанії є конопляна олія, лляна олія, макова олія, кунжутна олія та інші корисні олії. Продукція виробляється на дерев’яному маслопресі за унікальною технологією, що дозволяє виключити контакт вихідної сировини та сиродавлених олій із металом. Олії холодного віджиму від CraftOil мають багатий вітамінно-мінеральний склад і приносять величезну користь організму.

Також бренд пропонує різні моделі маслопресів холодного віджиму та капролонові або дерев’яні бочки до них. Виробник дає 2 роки гарантію на обладнання і надає його гарантійне та післягарантійне обслуговування.
Користь кокосової олії
Корисність крафтової олії кокосу для людського організму грунтується на її багатому фізико-хімічному складі. Більше 50% в складі продукту займають жирні кислоти:
- Лауринова;
- Капринова;
Вони наділені потужним бактерицидним, антизапальним, противірусним і антипротозойним ефектом. Вважається, що за протекторними та імуномодулюючими властивостями цей рослинний жир може змагатися тільки з грудним молоком. У крафтовій олії з кокосових горіхів також містяться вітаміни К і Е, фітостероли та холін.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВОЗ) офіційно додала кокосову олію до переліку продуктів, які виступають профілактикою інфаркту, інсульту та інших захворювань серцево-судинної системи.
Цей рослинний продукт допомагає позбутися від стригучого лишаю і навіть молочниці. Вченими доведено, що всі види грибків «Кандіда» чутливі до кокосової олії. Ефект від її застосування можна порівняти з препаратом «Флуконазол» – одним із найпотужніших протигрибкових засобів.
Внутрішній прийом олії покращує роботу щитовидної залози, прискорює метаболізм і нормалізує перистальтику (скорочення) кишківника.
Як використовувати олію кокоса?
Для поліпшення стану шкіри олією можна замінити лосьйон або засіб для масажу. Промаслювання пасом даними рослинним жиром покращує структуру волосся і перешкоджає посіченості на кінцях.
Кокосовий жир корисно додавати в доглядову косметику (креми, маски) незалежно від типу шкіри. Також його варто наносити на вії, щоб ті були більш густими і\або швидше відновлювалися після нарощування.
Для профілактики серцево-судинних недугів, а також атеросклерозу і розладів харчування кокосовий жир потрібно приймати всередину по 1-2 чайні ложки натщесерце 2 рази на день. Годуючим мамам внутрішній прийом цього продукту особливо важливий, оскільки він допомагає зміцнити імунітет та робить грудне молоко більш цінним для організму немовляти.
Кокосова олія в кулінарії
На окрему увагу заслуговує використання крафтової олії кокоса в кулінарії. Продукт практично не окислюється при взаємодії з повітрям, отже, може зберігатися набагато довше більшості рослинних жирів. При нагріванні олія кокоса не прогоркає та виділяє в рази менше канцерогенів, ніж кукурудзяний або соняшниковий продукт.
Сиродавленою олією кокоса можна з легкістю замінити вершкове масло, додаючи її в каші та інші другі страви. Продукт варто використовувати для тушкування овочів і риби, а також для смаження солодких млинців, сирників і пончиків.
У Тайланді кокосова олія є незмінним інгредієнтом більшості соусів та заправок. Її навіть використовують як фритюрний жир для приготування овочів та м’яса.
Кокосова олія – універсальний продукт, що наділений колосальною користю для людського організму. Вона має приємний аромат, своєрідний смак і майже не викликає алергії. Як і інші сиродавлені олії рослинного походження, цей жир виступає відмінним помічником в оздоровленні і загальному зміцненні тіла, а також у наведенні краси.
Лідія
Не знала, що кокосова олія буває ще й харчовою, а от у косметиці застосовую її давно. Вона допомагає зволожувати шкіру, особливо влітку після пляжингу відчувається сухість. Варто після душу змастити нею тіло і шкіра стає, як шовкова. Ще дуже добре зволожує шкіру лляна олія, регулярно купую олію льону в CraftOil