Підпишіться на оновлення
  • Новини
  • 03.02.2023
  • 1

  EPOA або Європейського союзу з виробництва пальмової олії більше немає. Дана організація була створена з ініціативи найбільших світових виробників і переробників пальмового жиру. Проте, в перший день 2023 року представники EPOA офіційно заявили про розпуск, хоча до цього протягом 10 років активно просували екологічну пальмову олію.

  Пальмова олія

  Причини розпуску EPOA

  Дане рішення EPOA обґрунтовує тим, що всіх головних цілей, заради яких союз організовувався, вдалося успішно досягти. Наприклад, вийшло зробити так, щоб світ свідомо (і добровільно) вживав переважно екологічно чисту продукцію, яка має сертифікат. Тільки такий рослинний жир сьогодні використовується в харчовій промисловості, а також для виробництва кормів і навіть олеохімікатів. У європейських країнах близько 93% великих компаній закуповують тільки сертифіковану пальмову олію – це можна вважати успіхом, до якого Європейський альянс з виробництва пальмового жиру йшов ціле десятиліття.

  Ще одна важлива задача, успішно вирішена EPOA – прийняття в більшості країн Європи законів, що регулюють якість рослинних жирів і вимоги до їх виробництва. Більш того, в різних державах діють проекти для дрібних учасників ринку пальмового жиру (фермерів, дрібнооптових переробників, дилерів), завдяки яким вони отримують можливість виробляти таку ж якісну продукцію, як і великі компанії.

  Крім основних завдань, Союз європейських виробників пальмової олії також досяг більш дрібних (але теж важливих) цілей. Наприклад, запуску стратегій в інтернеті (особливо, в соціальних мережах), спрямованих на те, щоб донести важливість виробництва і вживання тільки екологічно чистої олії. За словами представників EPOA, за весь період існування альянсу спостерігався щорічний прогрес у поширенні та популяризації концепції, пов’язаної з екологічністю жирів рослинного походження. Перш за все, це стосувалося пальмової олії, але по суті стосується будь-якої рослинної маслянистої субстанції.  

  Екологічна олія: чому це важливо?

  Рослинні жири використовуються скрізь, наприклад, у харчовій сфері та легкій промисловості. На якість кінцевого продукту самий прямим чином впливає не тільки правильно підібрана, підходяща  за всіма параметрами вихідна сировина, але й технологія її обробки. Дане твердження найпростіше проілюструвати на особливостях виробництва жирів.

  Одним із популярних методів отримання соняшникової, кукурудзяної, горіхової, лляної та інших олій є екстракція, більш відома, як рафінація. Дана технологія полягає в добуванні жиру з сировини за допомогою специфічних хімічних реакцій. Маслянисті субстанції прекрасно розчиняються в органічних рідинах (наприклад, у гексані, який за фізико-хімічними властивостями нагадує бензин). Отримання олії шляхом рафінування базується на хімічній реакції, яка називається молекулярною або конвективною дифузією. Проблема в тому, що навіть при дуже ретельному очищенні невеликі включення речовини-очищувача залишаються в жирі. Таким чином, із вживанням рафінованої кукурудзяної або соняшникової олії в людський організм потрапляють токсичні хімічні сполуки, які навряд чи можна вважати корисними.

  Найбільш щадячою та екологічною вважається технологія холодного віджиму. Отримання олій цим методом передбачає лущення (очищення) сировини та її подальше здавлювання на спеціальному маслопресі. Таким методом виходить отримати не так багато кінцевого продукту, як при рафінації, зате сиродавлені рослинні жири зберігають вітаміни, мінерали, а також смак і аромат того, з чого вони зроблені.

  Українська компанія CraftOil пропонує корисні олії холодного віджиму, зроблені на вертикальному маслопресі унікальним способом, що не передбачає контакту вихідної продукції та готових рослинних жирів з металом. Конопляна олія, олія розторопші, олія чорного кмину, кунжутна олія, а також горіхова олія та макова олія виробляються невеликими партіями та оперативно пересилаються замовникам по Україні і в Європу.

  Корисні крафтові олії

  В асортименті CraftOil також є маслопреса холодного віджиму різної потужності. Можна купити прес для віджиму олії на 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн, 75 тонн або маслостанцію. Крім обладнання український бренд пропонує дерев’яні та капролонові бочки до пресів (об’ємом від 0,5 л.до 5,5 л.).

  Щоб більше дізнатися про сиродавлені крафтові олії та обладнання для їх виготовлення чи  зробити замовлення, зв’яжіться з консультантами по телефону або через месенджери.

  Поділитися

  Як вибрати дерев’яну бочку і на що звернути увагу: основні критерії вибору

  Зволожуюча маска для жирної шкіри обличчя з олією лляного насіння

  Один коментар до “Європейського альянсу з виробництва пальмової олії більше не існує

  • Аліса

   Дійсно останні роки люди все більше звертають увагу на якість харчовіх продуктів, у тому числі, олій. Особисто я вживаю лише крафтові олії, бо це по-справжньому корисні рослинні жири. У мене завжди на кухні стоїть лляна олія та гірчична олія CraftOil

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок