Підпишіться на оновлення




    • Олії
    • 30.01.2023
    • 0

    Амарант – популярна декоративна рослина, яку висаджують в парках і клумбах, а також прикрашають нею двори і прибудинкові зони. Її великі махрові суцвіття мають насичений, червонувато-бордовий відтінок і просто не можуть не притягувати погляд. Але ця культура – лише один з підвидів амаранту. Насправді, існує не менше сотні амарантів, серед яких є навіть злакові.

    Коротко про рослину амарант

    Рослина амарант

    Батьківщиною рослини, відомої, як «amaranthus», вважається Південна Америка. Місцеве населення вживало її стебла, листя і навіть коріння в їжу, додаючи їх в різні страви для більш  пікантного смаку та аромату.

    В Європі амарант популяризувався як декоративна культура і вважався (і донині вважається) однією з кращих бордюрних рослин. Амарантова олія виробляється з насіння рослини і застосовується переважно в фітотерапії, натуропатії та косметології.

    В останні роки збільшилася затребуваність даного продукту в якості харчового жиру для заправки салатів та інших страв.

    Цікаво, що південноамериканські індіанці з амарантового насіння робили не лише олію, але й борошно, яке використовували для випікання коржів. Пізніше дієтологи оцінили його по достоїнству, назвавши одним з кращих дієтичних продуктів. Правда, сьогодні купити амарантове борошно практично неможливо, його замістили інші (більш прості у виробництві) аналоги. 

    Користь амарантової олії холодного віджиму

    Як і переважна більшість рослинних жирів, олія амаранту – висококалорійний продукт. У 100 грамах речовини близько 736 Ккал, але це не означає, що вживання такого рослинного жиру в їжу принесе шкоду або посприяє набору ваги. В амарантовій олії багато компонентів, користь яких для людського організму складно переоцінити:

    • Сквален – унікальне з’єднання (рідко зустрічається в продуктах), що сприяє спалюванню жирових відкладень і бере участь у виробленні більшості гормонів;
    • Фітостероли – рослинні аналоги гормонів;
    • Аскорбінова кислота або вітамін С – один з найпотужніших імуномодуляторів;
    • Вітаміни групи В – незмінні «учасники метаболізму»;
    • Токотрієнол (особлива, дуже активна форма вітаміну Е) – антиоксидант із сильними антизапальними якостями;
    • Фосфоліпіди – речовини, в яких є лецитин, що нормалізує ліпідний обмін;

    Також в рослинному жирі, що отримується з насіння амаранту, містяться різні мікроелементи (фосфор, мідь, калій та ін.), вітамін D, каротиноїди і, звичайно ж, жирні кислоти, які задіяні майже у всіх обмінних процесах людського тіла.

    Численними корисними якостями наділена тільки сиродавлена олія з амаранту, отримана методом холодного віджиму. Дана технологія дозволяє виготовляти рослинний жир без нагрівання вихідної сировини і кінцевої продукції. Український бренд CraftOil робить крафтові олії на вертикальному дерев’яному маслопресі. Кунжутна олія, конопляна олія, лляна олія, олія чорного кмину, олія розторопші, горіхова олія та інші корисні олії готуються невеликими партіями, розливаються в скляні пляшечки різного об’єму, герметично закупорюються і відправляються клієнтам по Україні та в Європу.

    Рослинні олії преміум-якості

    У кожній баночці сиродавленної олії від CraftOil 100% натуральний, чистий продукт, створений без зіткнення зерен і насіння з металом. Замовити корисні олії холодного віджиму в один клік можна в інтернет-магазині компанії CraftOil. Також бренд пропонує маслопреса холодного віджиму олії для тих, хто хоче робити сиродавлені жири самостійно.

    Цінність олії амаранту для людського організму

    Внутрішній прийом сиродавленної олії амаранту позитивно впливає на метаболізм і дає такі результати:

    • Прискорення виведення з нирок важких металів, нітратів, радіонуклідів та інших токсичних компонентів;
    • Поліпшення роботи ендокринної системи;
    • Підвищення опірності організму бактеріям, вірусам і негативним зовнішнім факторам (імуностимулятор);
    • Покращення роботи органів шлунково-кишкового тракту (особливо корисно при виразках, оскільки допомагає загоєнню пошкоджень на слизовій внутрішніх органів);
    • Усунення холестеринових бляшок зі стінок судин;

    Вважається, що амарантову олію (як і олію авокадо натщесерце) корисно приймати тим, хто відновлюється після важких захворювань або бореться із занепадом сил.

    Зовнішнє використання продукту допомагає вирішити багато косметичних проблем.

    Якщо використовувати олію для промаслювання пасом, волосся стане густішим і буде швидше рости.

    Додавання олії амаранту в маски для обличчя підвищує опірність шкіри холоду (особливо корисно восени та взимку).

    Застосування її в якості масажної олії прибирає неестетичну «апельсинову кірку» та підвищує пружність шкірного покриву.

    Нанесення амарантової олії на тіло за півгодини до походу на пляж захистить епідерміс від ультрафіолету. 

    Регулярне втирання маслянистої субстанції в зону, де утворився рубець або шрам, сприяє його швидкому розсмоктуванню.

    Олія амаранту в кулінарії

    Амарантова олія має злегка гіркуватий присмак. Проте, додавання її в салати або каші аж ніяк не погіршує їх смак і не робить гіркими. Даний продукт частково схожий на гірчичну олію та цілком може послужити для маринадів, соусів і навіть для смаження. При його нагріванні виділяється набагато менше канцерогенів, ніж при готуванні на кукурудзяному або соняшниковому жирі.

    Амарантовою олією можна замінити оливову чи кукурудзяну в тісті для піци або пиріжків (солоних).

    Рослинний жир, що отримується з насіння амаранту, має дуже широку сферу застосування, він корисний для організму і рекомендований до зовнішнього і внутрішнього прийому. В цілому, всі олії холодного віджиму можуть похвалитися багатим вітамінно-мінеральним складом і величезною цінністю, з їх допомогою можна оздоровитися, зміцнити імунітет, поліпшити самопочуття і навіть усунути безліч проблем косметичного характеру.

    Купити найсвіжіші крафтові олії холодного віджиму від українського виробника можна в інтернет-магазині CraftOil. Зв’яжіться з консультантами по телефону або через месенджери та дізнайтеся більше про корисні сиродавлені олії.

    Поділитися

    Рис по-японськи з овочами та кунжутною олією

    Салат із запеченої курки з гарбузом

    Прокоментувати “Амарантова олія: застосування та користь продукту для організму”

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок