Навряд чи хтось посперечається з тим, що соус покращує будь-яку страву, змушуючи її грати новими нотками смаку та аромату. Така добавка навіть саму буденну, звичну (і, можливо, злегка обридлу) їжу перетворить на делікатес.
Батьківщиною соусів вважається Франція, слово «соус» у перекладі означає «смак». Цікаво, що його винайшли не для гастрономічного задоволення, а банально заради того, щоб замаскувати запах зіпсованих продуктів.
Соус із цибулі відмінно підійде до каші або картопляного пюре, він чудово поєднується не тільки з м’ясом, але і з рибою. Щоб пікантна добавка була не тільки ароматною та смачною, але й корисною, в неї варто додати олію розторопші. Цей рослинний жир містить вітамін D, що зміцнює імунітет і поліпшує роботу серцево-судинної системи. Ще один важливий компонент олії насіння розторопші – вітамін К, необхідний для повноцінної роботи нирок.

Найбільш корисна олія розторопші холодного віджиму, оскільки це «живий» продукт, що зберіг в собі всі цінні якості насіння рослини, відомого, як розторопша. Купити олію розторопші, а також інші рослинні жири (олію чорного кмину, гарбузову олію, конопляну олію, тощо) можна в брендовому інтернет-магазині української компанії CraftOil. Бренд робить сиродавлені олії холодного віджиму на вертикальному дерев’яному маслопресі малими партіями. Свіжі, 100% натуральні продукти фасуються в пляшечки зі скла, герметично закупорюються і відправляються поштою покупцям в Україні та Європі.
Інгредієнти
Для пікантної заправки з цибулі треба:
- 1 велика ріпчаста цибулина (вагою близько 100 грам);
- 20 грам олії розторопші;
- 10 грам пшеничного борошна вищого сорту;
- 5 грам цукру (бажано брати коричневий);
- 5 грам свіжовичавленого лимонного соку;
- 300 грам води;
- 1 столова ложка молока;
Покрокове приготування
Спочатку готується основа для соусу. Цукор подрібнюється в ступі або ручній кавомолці, потім підсмажується на сковороді (на малому вогні), поки його відтінок не стане золотисто-коричневим (візуально трохи світліше, ніж колір кави). Далі вливається 1 столова ложка води, молоко, все розмішується, кип’ятиться і виливається в каструлю або сотейник з товстим дном. Як тільки субстанція почне закипати, всипається борошно, все ретельно розмішується (щоб не було грудок), вливається олія розторопші і при постійному помішуванні тушкується 3-4 хвилини.
Цибулина очищається від лушпиння, миється, потім дрібно ріжеться і заливається водою, що залишилася. Овоч вариться 20 хвилин на середньому вогні, потім туди додається лимонний сік і раніше приготована основа для соусу. Все розмішується до однорідності і подається на стіл остиглим.
Примітки:
За бажанням до соусу можна додавати рублену зелень (кріп, петрушку), чорний мелений перець і (або) коріандр.
Любителі томатних заправок можуть разом з цибулею відварити 2 невеликих помідори, попередньо ошпарених та очищених від шкірки.

Кращим вибором для соусу є олія розторопші холодного віджиму. Купити олію насіння розторопші найвищої якості можна в інтернет-магазині CraftOil – українського виробника крафтових рослинних жирів. Також компанія пропонує маслопреса холодного віджиму 20 тонн, 30 тонн або 50 тонн з капролоновими або ясеневими бочками для тих, хто вирішив робити корисні, якісні олії самостійно. Консультанти CraftOil завжди готові відповісти на питання про олії або пресам для віджиму олії, а також допомогти у виборі та оформленні замовлення на товар.
Віліна
Я б іще туди додала прованських трав, щоб було пікантніше. А олію розторопші вживаю регулярно, вона корисна для серця і судин. Купую олію розторопші завжди в CraftOil
Ігор Ігорович
Я також купую олію розторопші, коли почав її вживати, дійсно тиск став рідше підніматись до тих показників, коли без таблетки ніяк.
Мілана
Навіть проста засмажка з цибулі – це смачно й ароматно, то така заправка, думаю, буде дуже смачною. Лишилось замовити олію розторопші, щоб її приготувати