Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 09.01.2023
  • 2

  Оливова олія – один з найпопулярніших рослинних жирів. Вона використовується в кулінарії, фітотерапії, натуропатії і навіть у натуральній косметології. Для тих, хто стежить за своїм харчуванням та дотримується основних правил ЗСЖ, олія, отримана з оливок, є своєрідним «суперфудом». Не так давно у цього продукту з’явився конкурент – олія каноли – рослинний жир, зроблений з модифікованого ріпаку.

  Обидва рослинних продукти характеризуються високим вмістом жирних кислот Омега-9, що беруть участь в ліпідному метаболізмі та відповідають за роботу серцевого м’яза. Строго кажучи, рапсова олія – аж ніяк не новинка, щоправда, через не дуже приємний смак (гіркуватість) і різкий аромат вона застосовувалося переважно в технічних цілях.

  На відміну від ріпакової, олія каноли зовсім позбавлена гіркості та практично не має запаху, так що цілком може використовуватися для смаження і навіть в якості заправки для різноманітних страв.

  Олія каноли

  Олія із каноли: опис та особливості продукту

  Канолова олія – маловідомий харчовий жир, який виробляється з насіння ріпаку (рослини з того ж сімейства, що й ріпа). Батьківщина модифікованого (покращенного) ріпаку – Канада. Своє ім’я він отримав від цієї країни: «Canadian Oil Low Acid», що перекладається, як «канадська олія малої жирності».

  Приблизно в 70-х рр.. минулого століття селекціонери вивели рослину «канола», в якій була практично відсутня ерукова кислота. Саме вона була тим компонентом, який надавав рапсовій олії неприємного смаку та аромату. Щоб остаточно позбавити маслянисту субстанцію від гіркоти, перед продажем вона хімічно очищується.

  Переваги олії каноли

  Даний продукт має кілька важливих плюсів, що роблять його все більш і більш популярним і затребуваним:

  • Ключова перевага канолового жиру особливе співвідношення жирних кислот, дуже схоже на склад оливової олії (користь якої ні в кого не викликає сумнівів);
  • Олія із каноли не впливає на баланс жирних кислот (Омега-3 та Омега-6), чим вигідно відрізняється від соняшникової олії (особливо рафінованої);
  • Рослинний жир, отриманий з модифікованого (зміненого) ріпаку, не прогорає навіть при досить високих температурах, а значить, може використовуватися не лише для заправки салатів або в соусах, але і для смаження;

  В олії каноли приблизно 7% насичених жирних кислот – це майже вдвічі менше, ніж, наприклад, у кукурудзяній, соєвій та навіть оливовій оліях. Зате в даному продукті більше половини (якщо точніше, 60%) олеїнової кислоти, що бере участь у багатьох процесах метаболізму.

  В основному, побоювання щодо використання каналової олії, засновані на сумнівах, які стосуються вживання в їжу генно-модифікованих продуктів. Втім, немає жодного дослідження, що однозначно доводить шкоду ГМО для людського організму, так що олія каноли, по суті, нічим не гірша за оливовову олію або будь-який інший рослинний жир. При цьому, вона коштує помітно менше більшості сиродавлених рослинних жирів.

  Рослинні жири – невід’ємна складова здорового харчування

  Користь жирів рослинного походження для людського організму складно перебільшити. Всупереч поширеній думці, їх вживання (в помірній кількості) не лише не призводить до збільшення ваги, але й навпаки, сприяє схудненню за рахунок нормалізації обміну речовин. Лляна олія, рижієва олія, конопляна олія та інші олії мають позитивний вплив на організм:

  • Сприяють повноцінному засвоєнню жиророзчинних вітамінів;
  • Поповнюють енергетичні запаси;
  • Роблять тіло менш схильним до впливу низьких температур;
  • Покращують роботу серцево-судинної системи;
  • Благотворно впливають на стан шкіри, нігтів і волосся;

  Само собою, все перераховане вище стосується тільки якісних, корисних сиродавленних олій. CraftOil пропонує крафтові олії, зроблені унікальним методом на дерев’яному маслопресі холодного віджиму.

  Олії від CraftOil

  В інтернет-магазині можна замовити конопляну олію, кунжутну олію, олію чорного кмину, лляну олію та інші корисні олії. У кожній баночці продукту 100% натуральний рослинний жир з найчистішим смаком і ароматом без будь-яких сторонніх домішок.

  Український виробник також пропонує хордіальні, радіальні та комбіновані медогонки для самостійного викачування меду в домашніх або промислових умовах. Консультанти завжди готові відповісти на будь-яке питання або прийняти замовлення по телефону чи в месенджерах. Ми розповімо про користь крафтових олій, а також про все, що стосується медогонок для пасік з різною чисельністю бджолиних сімейств.

  Поділитися

  Моркв’яний салат з олією розторопші

  Пісний кекс із гарбузовою олією та яблуками

  2 коментарів “Олія каноли – бюджетна альтернатива оливовій олії

  • Тамара

   Дійсно рослинні олії здатні позитивно впливати на самопочуття. З тих пір. як я стала регулярно вживати кунжутну олію та конопляну олію, покращилось травлення, трохи схудла (хоча це за мету не ставила собі) і навіть тяжкість у шлунку тепер майже не турбує. Замовляю рослинні олії завжди в CraftOil

  • Аліса І.

   Оливову олію намагаюсь регулярно додавати до салатів і у гарніри. Особливо смачно заправляти нею рис. Якщо канолова олія така ж смачна і корисна, але дешевша, то варто перейти на неї. Правда, в магазинах я такої олії не бачила

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок