Спаржа – смачний та корисний овоч, який можна тушкувати, смажити, варити, запікати, а ще використовувати у фітотерапії. Народна назва рослини Заячий холодок. Найсмачнішими (а заодно й максимально багатими на вітаміни та мінерали) вважаються молоді пагони спаржі. Якщо додати до них олію розторопші холодного віджиму, користь такого кулінарного смаколика збільшиться в рази.

Рослинний жир, одержуваний з насіння розторопші (яка в народі зветься молочним Чортополохом), багатий на жирні кислоти Омега-3 і Омега-6, а також речовину під назвою хлорофіл, що є природним антисептиком.
Олію розторопші корисно вживати при порушенні роботи ендокринної системи і гормонального балансу. Вона підсилює імунітет, сприяє налагодженню ліпідного обміну в організмі та прискорює відновлення після важких захворювань.
Олія холодного віджиму розторопші від виробника CraftOil виготовляється на вертикальному дерев’яному маслопресі. При виготовленні рослинного продукту ні насіння Розторопші, ні олія, отримана з нього, не нагріваються, не стикаються з металом (отже, не окислюються), зберігаючи багатий вітамінно-мінеральний склад.
В інтернет-магазині CraftOil можна купити олію розторопші, гарбузову олію та інші корисні олії, а також маслопреса для віджиму олії в домашніх умовах. В асортименті українського бренду є преса на 20 тон, 30 тон і 50 тон, а також дерев’яні (ясеневі) та капролонові бочки для них. Консультанти CraftOil завжди готові відповісти на питання, що цікавлять, та розповісти про користь олій, а також про особливості вибору й домашнього використання маслопресів.
Інгредієнти
Щоб приготувати спаржу з корисною олією розторопші, треба:
- 500 грам спаржі;
- 500 грам води;
- ½ чайної ложки солі;
- 1 щіпка цукру;
- 1 столова ложка лимонного соку (бажано свіжовидавленого);
- 30 грам вершкового масла;
- 1 столова ложка олії розторопші;
- 4 столові ложки панірувальних сухарів;
- 1 щіпка солі;
Покрокове приготування
Спаржа миється, потім з неї обрізаються кінчики. У каструлю або іншу ємність виливається вода, лимонний сік, всипається цукор, сіль і все ставиться на вогонь. При закипанні в рідину кладеться спаржа і вариться на середньому вогні близько 5 хвилин, після чого виймається і відкидається на друшляк. Після висихання спаржа обвалюється в панірувальних сухарях.
Вершкове масло розтоплюється на сковороді на малому вогні. Як тільки воно стало рідким, вливається олія розторопші та викладається спаржа з панірувальними сухарями. Все смажиться близько 5-7 хвилин на слабкому або середньому вогні (поки сухарі не зарум’яняться).
На стіл подається тепла або холодна страва.
Примітки:
До спаржі, обваляної в панірувальних сухарях, можна додати насіння кунжуту, обсмаживши їх разом з овочем на сковороді.
При бажанні, блюдо можна прикрасити рубленою зеленню (переважно петрушкою).

Найкраще використовувати сиродавлену олію розторопші, оскільки останні наукові дослідження довели, що в ній зберігаються речовини, які виступають профілактикою онкологічних захворювань та деяких інфекційних хвороб. Купити корисну олію розторопші та інші крафтові продукти для здоров’я та бадьорості можна в інтернет-магазині CraftOil.
Галина Олексіївна
Як раз є у холодильнику трохи замороженої спаржі, а олію розторопші вчора замовила, так що цей рецепт як раз мені підходить