Підпишіться на оновлення
  • Новини
  • 15.05.2023
  • 2

  Весна нинішнього року не радувала жителів України теплом і сонячними, погожими днями. На думку аграріїв (і деяких експертів-аналітиків сільськогосподарського ринку), це негативно позначилося на посівній, а отже, і на врожаї, який планується збирати влітку та восени.

  Який урожай зернових та олійних очікувати цього року?

  Збір урожаю

  Фахівці прогнозують, що валовий збір олійних і зернових культур на території України скоротиться приблизно на 10%, якщо порівнювати з урожаєм 2022 року. Правда, торішній обсяг соняшнику був одним із найбільших за останні роки – цьому сприяли хороші погодні умови й успішний старт сільськогосподарського сезону, незважаючи на війну в Україні. 

  Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики не так давно висловив припущення, що якщо скорочення врожайності буде тільки на 10%, то істотних змін у ціновій політиці і в обсягах поставок за кордон не відбудеться.

  Чому урожай зменшиться?

  Прогнозований обсяг зернових і олійних культур, на сьогоднішній день, становить 64 мільйони тон. Дана цифра трохи менша за торішню і позаминулорічну, оскільки не всі території, раніше задіяні під поля для вирощування пшениці, вівса, соняшнику, ріпаку та ін., зараз доступні для посіву. Частина земель знаходиться в зоні активних бойових дій або замінована і, відповідно, не засіяна. На поточний момент, непридатні до використання більше 5% площ сільськогосподарського призначення, а це не менше 5,5 мільйонів гектарів чорнозему. 

  Скорочення територій, на яких раніше садили олійні культури, становить 9%, що не може не позначитися на очікуваних обсягах врожаю.

  Друга причина зниження прогнозованої врожайності – несприятлива погода. Друга половина квітня в більшій частині української держави була дощовою, прохолодною і похмурою. Через надмірну кількість опадів грунт перезволожувався, що в свою чергу, відтягнуло старт посівної.

  У 2023 році очікується великий урожай ріпаку

  У нинішньому році очікується рекордно великий урожай ріпаку. Експерти називають цифри в районі 3,5-3,6 мільйони тон. У минулому році під дану культуру була відведена найбільша площа за останні 12 років – не менше півтора мільйонів гектарів.

  Більше половини (точніше 55%) ріпаку відправляється на експорт до Словаччини, Румунії, Угорщини, Болгарії, Польщі та інших країн. Прибуток від цього стане суттєвою підтримкою українській економіці, яка переживає не найкращі часи через військову агресію РФ.

  Крафтові олії стають більш популярними

  Органічні олії CraftOil

  Ще одна тенденція сучасного ринку олійних культур – популяризація органічних рослинних жирів. Олії холодного віджиму активно використовуються в кулінарії, косметології, натуропатії, фітотерапії і навіть в аювердичних практиках. Купівельний інтерес до них продовжує зростати, оскільки це екологічно чиста продукція, зроблена без хімічного, термічного чи будь-якого іншого впливу.

  Сиродавлені олії віджимаються за допомогою спеціальної апаратури – пресів для холодного віджиму олій. Разом з ними використовуються дерев’яні (ясеневі) або синтетичні бочки (з капролона). Під час видавлювання маслянистої речовини з горіхів, насіння або зерен (рідше з м’якоті) вихідна сировина здавлюється, не нагріваючись, не змішуючись з різними хімікатами і не заморожуючись. Виходить «живий» продукт з високим вмістом вітамінів, мікроелементів, біологічно активних сполук та ін. 

  У олій холодного віджиму своєрідний, свіжий аромат і м’який, ніжний, вишуканий смак, здатний покращити будь-яку страву. Їх регулярне вживання оздоровлює, покращує самопочуття і дозволяє позбутися від багатьох естетичних проблем.

  CraftOil багато років робить крафтові, органічні олії холодного віджиму на дерев’яних пресах для холодного віджиму олій з використанням ясеневих, або капролонових прес-бочок. В асортименті компанії є:

  • Конопляна олія;
  • Олія розторопші;
  • Олія гарбузового насіння;
  • Олія кунжутна (з чорного і білого кунжуту);
  • Олія чорного кмину;
  • Олія рижію;
  • Олія лляна;
  • Олія абрикосових кісточок;
  • Олія волоського горіха;
  • Олія соняшникова;
  • Олія насіння маку;
  • Гірчична олія;
  • Мигдальна олія;

  Також CraftOil робить і продає високоякісні, надійні преса для холодного віджиму олій та гідравлічні маслопреса для СТО. Обладнання має продуману конструкцію, мінімум зварних швів і 1 рік гарантії. Компанія пропонує післягарантійне обслуговування і повну підтримку на етапі вибору, складання, установки і подальшого використання будь-якого з пресів.

  Поділитися

  Олія чорного кмину: історія, користь і особливості застосування

  Турецькі булочки з олією чорного кмину

  2 коментарів “Урожай в Україні скоротиться на 10% через погоду

  • Арсен

   Наразі погода наче налагодилась, будемо сподіватись, що урожай буде достойний. Наші аграрії – молодці, навіть на умовно безпечних територіях посівну відкрили. Щодо сиродавлених олій – це зрозуміло, я сам вже більше 2 років тільки їх і вживаю, їх не порівняти з магазинними. Ще й користь від них в рази більша

  • Інна Валеріївна

   Наразі вже погода налагодилась, то маємо надію, що далі урожай вирівняється. Бо якщо ні, то здорожчають усі рослинні олії, нажаль(( А для мене крафтові сиродавлені олії – це те, без чого не можу уявити щоденний раціон. А ще вони мені половину доглядової косметики замінюють. Регулярно купую сиродавлену горіхову олію, лляну олію і олію розторопші.

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок