Друга половина весни та літо для багатьох є традиційним сезоном шашликів. Причому, більшість сучасних людей мають «на озброєнні» власні рецепти маринадів для свинини, яловичини, курятини або баранини. Незважаючи на це, мало хто відмовиться спробувати який-небудь новий, незвичайний варіант обробки м’яса. Маринад для курячого шашлику з ківі та рижієвою олією дозволить поєднати приємне з корисним. По-перше, філе після замочування в такому соусі стане надзвичайно ніжним на смак з легкою пікантною кислинкою. По-друге, олія рижієва – корисний, натуральний продукт з унікальним вітамінно-мінеральним складом та високим вмістом жирних кислот.

У рижієвій олії холодного віджиму оптимальне співвідношення Омега 3 і 6, які підвищують еластичність судинних стінок, зміцнюють серцевий м’яз, а також зменшують вміст «шкідливого» холестерину в організмі. Крім того, в даному рослинному жирі міститься більше магнію, ніж в більшості інших. Словом, цінність вживання сиродавленої олії рижієвої для людського здоров’я складно перебільшити.

CraftOil багато років робить і продає «живі» рослинні олії, створені з органічної сировини (горіхів, зерен, кісточок, тощо) на маслопресі холодного віджиму. Для отримання корисних олій застосовуються прес-бочонки з ясена, а також із капролона. У фірмовому інтернет-магазині можна вибрати і замовити олію рижієву, олію чорного кмину, олію кунжутну (з насіння білого і чорного сезаму), олію абрикосових кісточок та ін.. Крім того, компанія пропонує маслопреса холодного віджиму, укомплектовані бочками відповідного обсягу. Надійне обладнання має 1 рік гарантії та прослужить не один десяток років, дозволяючи самостійно віджимати корисні рослинні жири.
Інгредієнти
Для екзотичного шашличного маринаду для 2,5 кг. курятини (філе або гомілок) треба:
- 1 кг. ріпчастої цибулі (бажано гострого);
- 3 ківі (середнього розміру);
- 2 чайні ложки солі;
- 3 столові ложки рижієвої олії;
- 1 чайна ложка меленого чорного перцю;
- 1 чайна ложка меленого коріандру;
Покрокове приготування
Цибулини очищаються від лушпиння, миються під проточною водою, обсушуються кухонним рушником, ріжуться кільцями і складаються в глибоку ємність (наприклад, миску).
Ківі очищаються від шкірки, ріжуться на шматки і в тарілочці або неглибокій піалі роздавлюються виделкою до отримання пюреобразной маси. Після цього цибуля та ківі змішуються. В отриманий мікс по черзі всипаються сіль, перець і коріандр, все ще раз мішається. Наостанок вливається рижієва олія холодного віджиму, маринад розмішується і настоюється хоча б півгодини (цього вистачить на те, щоб вимити й нарізати м’ясо).
Примітки:
Такий рецепт маринаду однаково хороший для курятини і для свинини (не дуже жирної). Також можна додати свіжу (рублену) або сушену зелень: кріп, петрушку, кінзу.
Замовити олію рижієву преміум-якості можна через інтернет-магазин CraftOil. Консультанти завжди на зв’язку по телефону або в месенджерах і готові прийняти замовлення.
Іван Вікторович
Цікавий взагалі-то маринад. Якщо подумати, у кефірі ж маринують курятину і свининц, а він теж кислий. Мабуть, спробую, бо як раз на Паску завжди жарю шашлик. Тим більше, що рижієвої олії CraftOil лишилось як раз на те, щоб зробити маринад. Після свят буду ще замовляти, бо швидко скінчилась, всю у салати використали, виявилось, що з такою заправкою салати навіть діти їдять із задоволенням