Татуювання – один з найдавніших способів прикрашання тіла. Малюнки, візерунки і знаки на шкірі відображали соціальний статус, сімейний стан і навіть біографію людини. Сучасні чоловіки та жінки за допомогою малюнків підкреслюють свою індивідуальність, роблять образи більш виразними, а ще ефективно приховують різні естетичні дефекти: рубці, шрами, сліди опіків і так далі. Для максимально швидкого, безболісного загоєння «нашкірної картинки» використовуються спеціальні олії для татуювань. Вони являють собою композицію з рослинних жирів і парфумерних (а іноді і фармацевтичних) компонентів, які надають регенеруючу, антизапальну і антисептичну дію на епідерміс.
Коли і як використовуються олії для татуювань?
При створенні візерунка на тілі тату-майстри працюють спеціальними інструментами («машинками»), які найтоншими голками проколюють верхній шар епідермісу і вводять чорнило. Це викликає локальне запалення, що супроводжується легким почервонінням, печінням, а іноді невеликий набряком. По мірі заживання поверхня тату починає лущитися і свербіти.
Всупереч поширеній думці, олії для татуювань потрібні не тільки на час, поки шкіра заживає після нанесення візерунка, але і для подальшого догляду за тату.
Використання олій під час створення татуювання
На тату-сеансах майстри використовують спеціальні мікси з рослинних і мінеральних олій. Вони дозволяють:
- Зменшити неприємні (больові) відчуття. Продукт зменшує травмування верхнього шкірного шару при проколюванні голкою;
- Спростити фахівцеві роботу з чорнилом. Тонер не розмазується по шкірі, а наноситься саме туди, де він необхідний;
- Зменшується роздратування тіла, викликане стиранням крові і сукровиці, а також залишків барвників;
- Знижується ймовірність інфікування і запалення. Через проколи голок з повітря в епідерміс можуть проникати бактерії. Олія для татуювань створює найтоншу плівку, яка «закриває вхід» всім мікроорганізмам. Це особливо важливо при набиванні великих малюнків і візерунків;
- Запобігає загрубінню шкіри. Шкірні покриви залишаються еластичними навіть на тривалих тату-сеансах і під час загоєння «натільних картинок»;
Фахівці давно оцінили плюси олій для татуювань. Вони дозволяють швидше і легше працювати, до того ж, клієнти вже на початку сеанса бачать чіткий ескіз майбутнього малюнка і менше нервують про те, що щось може піти не так. Спочатку майстри користувалися звичайним вазеліном. Але сучасні спеціалізовані засоби на вазеліновій основі з кокосовою, оливовою та іншими оліями в рази краще та ефективніше виконують свої функції.
Олії в догляді за тату
Естетичність, привабливість візерунків на тілі багато в чому залежить не тільки від правильного вибору розмірів і тематики, але й від якості роботи майстра. На зовнішній вигляд і навіть на швидкість вицвітання малюнка впливає догляд за ним. Не секрет, що місця татуювань – це зони тіла, яким потрібно приділяти більше уваги. Щоб натільний візерунок довше залишався яскравим і красивим (як відразу після загоєння), потрібно правильно за ним доглядати. Для цього використовуються рослинні олії для татуювань.
В принципі, будь-яка олія підходить для зволоження, живлення епідермісу. Ефективність її впливу безпосередньо залежить від якості жиру. Найкраще сприймаються шкірою сиродавлені олії з кісточок, кістянок, горіхів або насіння. Для них характерний високий вміст жирних кислот (поліненасичених) і фітокомпонентів, які позитивно впливають на епідерміс. Наприклад, в олії авокадо містяться бактерицидні речовини, а в олії льону є зволожуючі та регенеруючі компоненти.

CraftOil пропонує корисні, натуральні олії холодного віджиму. Олія абрикосових кісточок, конопляна олія, олія розторопші, лляна олія та інші продукти, що отримані методом холодного пресування. Компанія виробляє сиродавлені олії, використовуючи оригінальне обладнання: маслопрес холодного віджиму і бочки з деревини (з ясена) і з капролона. У кожній пляшечці корисної олії 100% натуральний, ароматний органічний продукт, цінний для організму.
Кращі рослинні олії для татуювань
Для догляду за натільним малюнком або візерунком можна використовувати будь-яку рослинну олію. Причому, не обов’язково купувати косметичний продукт на основі жиру, досить придбати будь-яку крафтову (якісну) олію холодного віджиму.
Найбільш ефективними в догляді за тату-візерунками вважаються:
- Кокосова олія (в ній не менше 50% лауринової к-ти);
- Олія примули вечірньої (в ній 75% лінолевої кислоти і 9% гамма-ліноленової к-ти);
- Оливова олія (має, як мінімум, 72% олеїнової кислоти);
- Олія обліпихи (має 34% лінолевої к-ти, 31% альфа-ліноленової к-ти);
Жири можна використовувати в чистому вигляді (окремо) чи створювати на їх основі масляні композиції, додаючи ефіри чайного дерева, лимона, іланг-ілангу, грейпфрута та інші. Такі мікси допомагають швидше загоювати зону нанесення тату і в майбутньому запобігати пересиханню та лущенню шкіри.
Майстри татуювань стверджують, що регулярне застосування олій у перші тижні після нанесення тату-візерунка запобігає відшаровуванню епідермісу. І хоч подібне трапляється нечасто і відбувається через запалення, застосовувати олії в профілактичних цілях корисно всім, хто зважився на тату.
Використання олій у догляді за татуюваннями

Користуватися оліями для татуювань дуже просто. Невелика кількість рослинного жиру акуратно наноситься на шкірну поверхню, а через кілька хвилин промакується косметичною серветкою (прибираються надлишки олії). Поки тату візерунок, потрібно користуватися ватним диском або ватою, в подальшому при догляді за татуюваннями олію можна наносити руками.
Зволожувати і живити зони, де є нашкірні малюнки, потрібно регулярно. Оліями варто скористатися після ванни або душу, після походу на пляж, а також після тривалого перебування на вулиці в жаркий, сонячний день.
Якщо шкіра в зоні тату розтягується або деформується, олії допоможуть запобігти появі розтяжок і «перекосам» натільної картинки. Це важливо тим, хто худне або нарощує м’язову масу, а також жінкам в період вагітності.
CraftOil пропонує якісні олії рослинного походження, корисні для шкіри (і внутрішнього прийому). Купити лляну олію, конопляну олію, олію абрикосових кісточок та інші продукти можна через брендовий інтернет-магазин. Всі олії корисні як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування.