Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 05.04.2023
  • 3

  Затребуваність сиродавлених рослинних олій невпинно зростає. Це пояснюється відразу декількома причинами. По-перше, смак і аромат натуральних, крафтових продуктів в рази краще того, що можна знайти на магазинних полицях. По-друге, користь олій холодного віджиму не йде у порівняння з ефектом від вживання рафінованих, дезодорованих жирів. Для самостійного виготовлення сиродавлених рослинних продуктів потрібен спеціальний апарат – прес для холодного віджиму олії. Його можна виготовити власноруч або купити готовий агрегат у виробника.

  Маслопрес холодного віджиму: купити або зробити?

  Маслопреса холодного віджиму олії навряд чи можна назвати дешевими товарами. Але їх ціни виправдані тим, що обладнання робиться з міцних, надійних матеріалів, дозволених для застосування в харчовій сфері. Якісний апарат служить довго, не створює складнощів в роботі та в обслуговуванні, а ще ніяк не позначається на якості рослинних жирів, що на ньому віджимаються. Тобто, хороший прес для холодного віджиму олії не окисляє і не нагріває маслянисту субстанцію, одержувану з лляного, конопляного, кунжутного або іншого насіння.

  CraftOil пропонує оригінальні маслопреса холодного віджиму олії, зроблені з високоякісних матеріалів з мінімумом зварювальних швів. Обладнання має 1 рік гарантію від виробника і дозволить робити натуральну, «живу» сиродавлену олію з горіхів, насіння, кісточок та інших продуктів. Обладнання підходить для домашнього та промислового використання. Замовити маслопрес холодного віджиму олії на 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн, або 75 тонн можна в інтернет-магазині CraftOil.

  Маслопрес від CraftOil

  Самостійне виготовлення преса холодного віджиму олії

  Незважаючи на те, що надійніше купувати прес для холодного віджиму олії, чимало людей вважають за краще зробити його самостійно. Значна вартість готового агрегату наштовхує деяких на помилкову думку, що покупка матеріалів для виготовлення обійдеться набагато дешевше придбання преса. Економія дійсно є, але не така значна, як може здатися. Надійність саморобного пристрою не порівнянна з характеристиками преса, створеного професіоналами. 

  Для багатьох конструювання або складання виробів за готовими кресленнями – щось схоже хобі. Самостійне виготовлення маслопреса холодного віджиму здається таким людям умовно простим завданням. Агрегат і правда можна створити власноруч, але доведеться відшукати або спроектувати «правильні» креслення і строго їм слідувати.

  Збірка маслопресса для віджиму олії

  Прес-бочонок для віджиму олії – неодмінний елемент будь-якого пристрою для отримання сиродавлених жирів. Він вибирається в залежності від того, які олії холодного віджиму планується робити. Зокрема:

  • Для обробки насіння чорного кмину потрібен бочонок на 2 літри;
  • Для обробки більш твердого насіння та горіхів потрібна бочка на 3 літри і більше;

  Щоб зробити маслопрес холодного віджиму, буде потрібен залізний швелер (шириною не менше 1,2 см.), а також частина швелера довжиною близько 30 см. Зі швелера виробляється станина, а 30-сантиметровий фрагмент привариться до її нижньої частини. Після складання преса для холодного віджиму олії його рама знежирюється і покривається фарбою.

  Чим менше зварювальних швів має пристрій, тим довше він прослужить. У маслопресах холодного віджиму CraftOil продумана конструкція з мінімальною кількістю з’єднань. Завдяки цьому, вони дуже надійні, продуктивні і довговічні.

  Підключення гідравлічного циліндра до пресу

  Щоб прикріпити гідравлічний циліндр до станини, знадобиться фланець з внутрішнім діаметром 3 см. Також буде потрібен другий фланець, який приварюється до п’яти. Для барильця на 3 літри і більше його діаметр становить 5,9 см., з 2-літровим прес-бочонком для віджиму олії йде в хід фланець зовнішнім діаметром 1,5 см.

  Наостанок до пресу підключається гідравлічний циліндр і датчик тиску (манометр). Крім нього знадобиться насосна станція. Гідроблок фіксується за допомогою болтів. Для гідроциліндра на 30 тонн досить 2 болтів «на 17», пари гайок під них і 4 шайб. Останні служать для закріплення гідравлічного блоку і фіксації насосної станції. 

  Після цього на станину можна ставити прес-бочонок для віджиму олії. Саморобний прес бажано встановити на підставку, щоб було зручно розмістити ємність для зливу рослинного жиру.

  Зібраний маслопрес

  Від якості і правильності складання маслопреса безпосередньо залежить якість олій холодного віджиму, вироблених на ньому. Оригінальне обладнання Craftoil дозволяє отримувати найчистіші сиродавлені олії без окислення, нагрівання, а також без сторонніх домішок. Щоб більше дізнатися про технології холодного пресування або про крафтові олії, зв’яжіться з консультантами інтернет-магазину CraftOil.

  Поділитися

  Як працюють маслопреси, призначені для холодного віджиму олії

  Відкачування меду без спеціального пристрою. Чому медогонка краще?

  3 коментарів “Збірка саморобного маслопресса. Як зробити прес для холодного віджиму олії та підключити до нього гідравлічний насос?

  • Євген

   Друг купив собі таку штуку нещодавно. Взагалі тепер забули про магазинну олію) Реально різниця величезна

  • Юля

   Довго шукала, читала в інтернеті і нарешті купила, не можу нарадітись! Це так легко виявилось, а про результат взагалі мовчу!

  • Иван Иванович

   Я б все таки не наважувався самому складати гідравлічний прес. Більше довіряю фахівцям цієї справи.

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок