Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 16.03.2023
  • 2

  Серед усіх дерев’яних виробів особливою популярністю користуються бочки. Сфера їх застосування весь час розширюється. Якщо спочатку дані вироби йшли в хід переважно у виноробстві, у виробництві коньяків і бренді, а також для зберігання домашніх солінь і консервації, то сьогодні бочки з дуба, ясена, липи та інших деревних порід застосовуються навіть для декору інтер’єру. Ще одна важлива область застосування дерев’яних діжок – виготовлення сиродавлених рослинних олій.

  Строго кажучи, з маслопресами холодного віджиму застосовуються не тільки дерев’яні, але й капролонові бочки, оскільки вони зроблені з інертного, практичного та довговічного матеріалу, дозволеного для використання в харчовій і навіть медичній галузях. В асортименті української компанії CraftOil є бочки для маслопресів холодного віджиму, зроблені з ясена і капролона. Можна вибрати бочонок відповідного обсягу і замовити його в 1 клік, зв’язавшись з консультантами інтернет-магазину в месенджері чи по телефону.

  Бочки з деревини

  Що потрібно для виготовлення бочок?

  Виробництво бочок називається бондарним ремеслом. По суті, щоб перетворити дане заняття на успішну (і прибуткове) справу, потрібно виконання всього 2 умов:

  • Детальне і глибоке розуміння технології виготовлення таких виробів;
  • Наявність матеріально-технічної бази для виробництва;

  І, звичайно, як і в будь-якій справі, бондарство банально має подобатися. Зроблені з душею товари користуються набагато більшим попитом, ніж стандартні вироби великих оптовиків. В Україні поступово зростає попит на крафтову продукцію. Підвищується інтерес до «живих», натуральних олій холодного віджиму, до домашніх сирів, вин і так далі. Люди вважають за краще купувати щось, зроблене якісно і надійно, як для себе, ніж брати магазинні товари широкого вжитку.

  Технологія виробництва діжок

  Виготовлення бочок і діжок з деревини – умовно простий процес. Але, як і скрізь, тут є свої тонкощі та нюанси. Бондарна технологія має передбачає наступні етапи:

  • Заготування клепки – невеликих дерев’яних дощечок прямокутної форми. Найчастіше для дерев’яних бочок використовується дуб і ясен. Перший краще для ємностей, в яких буде настоюватися («дозрівати») алкоголь, а другі застосовуються переважно для маслопресів холодного віджиму. Високоякісна, довговічна бочка вийде тільки з добре просушених матеріалів;
  • Збірка діжок. Технологія збирання бочки з дощечок практично не змінилася за останні 2 століття. Як і раніше, барила збираються вручну. Клепки перед початком складання відправляються в спеціальну парилку. Під впливом температури дерево стає більш гнучким і, завдяки цьому, не буде тріскатися або ламатися в процесі зборки барильця;
  • Збирання остова. Це заключний етап створення бочки з деревини, що передбачає  стикування дощечок (клепок), в результаті чого виходить бочонок бажаних розмірів і форми. Щоб виріб не деформувався, використовуються металеві (рідше дерев’яні або пластикові) обручі. Наостанок бочонок обпалюється на вогні приблизно півгодини, полірується і, якщо потрібно, покривається спеціальними речовинами (найчастіше воском);

  Бочки для господарських цілей (наприклад, для декору кухні або для квашення капусти) конструктивно трохи відрізняються від виробів, призначених для маслопресів холодного віджиму. Прес-бочонки для пресів обладнані спеціальними кранами для зливу. Це спрощує віджимання рослинних олій та робить використання маслопресів більш зручним.

  Бочки з ясена

  В інтернет-магазині українського виробника CraftOil представлений хороший вибір маслопресів холодного віджиму олій різної потужності, а також прес-бочонки з ясена і капролона. Бренд пропонує корисні, смачні, ароматні сиродавлені олії: лляну олію, конопляну олію, гарбузову олію, олію чорного кмину, кунжутну олію (з насіння білого і чорного кунжуту), а також олію розторопші, олію абрикосових кісточок і макову олію. Асортимент корисних товарів весь час розширюється, поповнюючись новими, цікавими позиціями.

  Щоб більше дізнатися про бочки з ясена чи про самостійне виробництво олій холодного віджиму, а також про сиродавлені олії, зв’яжіться з консультантами CraftOil будь-яким зручним способом.

  Поділитися

  Способи отримання ефірних олій. Чому холодне пресування краще?

  Олія чорного кмину при застуді та грипі

  2 коментарів “Особливості виготовлення дерев’яних бочок

  • Лина

   Обожнюю запах натурального дерева, всі вироби з дерева це якість! Тим паче для зберігання масла чи вина. Мені здається тим хто займається виготовленням домашнього вина, буде ідеально!

  • Иван Иванович

   Для масло-пресса я бы выбрал капролоновую бочку, они более долговечные. А для хозяйственных целей лучше деревянную.

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок