Рослинні олії давним-давно стали невід’ємною складовою щоденного раціону, компонентом косметики і навіть основою для ароматичних композицій. Вони використовуються в аювердичних практиках і фітотерапії, натуропатії та нутриціології. Словом, сфера використання конопляної олії, лляної олії, рижикової або горіхової олій постійно розширюється.
Крім відомих (і активно застосовуваних) жирів є і менш популярні, але від цього нітрохи не менше цінні і корисні для організму. Наприклад, рисова олія – натуральний рослинний жир, одержуваний, (як випливає з назви) із рису. Його не часто можна зустріти на полицях аптек і тим більше в магазинах. Але замовити цю олію в інтернеті не становить проблем.

Що таке рисова олія і з чого вона робиться?
Традиційно більшість рослинних жирів виробляються з насіння, горіхів або зерен. На противагу їм, крафтова олія рису (або олія рисових висівок) робиться з оболонки рисових зерен, а не з самих крупинок.
Батьківщиною рису та олії з нього є Азія, де цей продукт і зараз вважається незамінним компонентом у приготуванні багатьох страв, а також відмінним засобом оздоровлення та профілактики різних захворювань.
За поживним складом і частково за зовнішнім виглядом олія рисових висівок схожа на кукурудзяну. Вона має світло-жовтий відтінок і ледь вловимий, свіжий рослинний аромат. Яскраво вираженого смаку (як олія чорного кмину або гірчична олія) цей продукт не має.
В даному рослинному жирі багато ліноленової кислоти, що уповільнює процеси окислення і продовжує термін його придатності. При нагріванні дана олія утворює в рази менше канцерогенів, ніж соняшникова, що традиційно використовується для смаження.
Крім олії рисових висівок також існує олія рисових зародків. Вона виробляється з оболонок пророслих рисових зерен і може похвалитися набагато більшою концентрацією вітамінів, мінералів і біологічно активних компонентів.
Користь рисової олії
Крафтова олія рисових висівок і/або зародків є відмінним імуномодулятором, при регулярному вживанні вона знижує рівень «поганого» холестерину, покращує роботу серцево-судинної системи і навіть сприяє нормалізації гормонального балансу. Особливо корисна олія рису жінкам в період клімаксу, оскільки вона зменшує неприємні прояви на зразок припливів, різких стрибків артеріального тиску та головного болю.
У сиродавленній олії з рису містяться наступні цінні компоненти:
- Вітаміни: А, Е, РР, В;
- Жирні кислоти: лінолева, ліноленова, олеїнова, стеаринова, пальмітинова;
- Антиоксиданти: токотріенол, токоферол, орізанол;
- Сквален;
Крім того в цьому рослинному продукті є, ні багато ні мало, 27 різних фітостеронів.
Речовина під назвою оріназол міститься тільки в крафтовій олії з рисових оболонок або зародків. Вона необхідна людському організму для вироблення тирозинази – елемента, який запобігає віковій пігментації шкіри та захищає тіло від негативного впливу вільних радикалів.
Численними корисними якостями наділена виключно сиродавлена олія рису, отримана технологією холодного віджиму. Недобросовісні виробники роблять продукт без додаткового очищення, в результаті чого в ньому може міститися незначна кількість миш’яку (який присутній в необроблених рисових зернах). При регулярному прийомі всередину або зовнішньому використанні він накопичується та отруює організм людини.
Українська компанія CraftOil робить корисні олії холодного віджиму на дерев’яному маслопресі. Рослинні продукти не контактують з металом і, таким чином, не окислюються, зберігаючи оригінальний, свіжий смак і аромат, а також багатий вітамінно-мінеральний склад.

В інтернет-магазині CraftOil можна купити конопляну олію, гарбузову олію, олію абрикосових кісточок, макову олію, олію чорного кмину, олію розторопші та інші олії холодного віджиму, створені з сировини найвищої якості. Також компанія пропонує товари для пасік: еко-вулики з пінополіуретану (ППУ-вулики), різні медогонки, кремовалки з декристаллизаторами, фільтри-відстійники, столи для розпечатування рамок та інші вироби та обладнання, що полегшують працю бджолярів.
Особливості застосування крафтової олії з рису
Рисова олія холодного віджиму чудово підходить для заправки салатів і гарнірів. Вона на 30% вбирається в їжу, роблячи її більш ситною та корисною. На олії можна обсмажувати овочі, м’ясо або рибу, а також готувати оладки і млинці. Для тривалого термічного впливу (наприклад, для тушкування продуктів) вона не підходить, оскільки з часом починає прогоркати.
Олію корисно наносити на «проблемні» ділянки шкіри, де є рубці, шрами або ділянки запаленого, пересохлого епідермісу, що лущиться. Промаслювання волосся цим рослинним жиром допомагає зміцненню волосяних цибулин і прискорює ріст пасом.
Рисова олія холодного віджиму – корисний рослинний продукт, який надає звичним стравам незвичайного смаку та допомагає вирішити безліч проблем зі здоров’ям і самопочуттям.
Наталія
Знаю, що в Китаї рисова олія додається пвідчас приготування багатьох страв, але не знала, що на ній можна жарити. Я купую для жарки рижієву олію CraftOil