Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 15.02.2023
  • 0

  Соняшникова олія – один із найпопулярніших продуктів, часто використовуваних в приготуванні перших і других страв, салатів та маринадів. Від якості цього рослинного жиру залежить не тільки його смак і аромат (а значить, і смакота) їжі, приготовленої з його додаванням, але й цінність її для організму.

  На полицях продуктових магазинів і супермаркетів представлений досить великий асортимент рафінованих і дезодорованих олій із насіння соняшнику. Вони розрізняються за брендами, ціною та, частково за якістю. Втім, знайти в по-справжньому корисну олію серед них – практично неможливе завдання.

  Чому домашня олія соняшнику краще магазинної?

  В принципі, якщо не всі, то багато які домашні продукти краще за покупні. Їх головна перевага в тому, що споживачі знають, з чого і як був зроблений сир, варення, пиріг або олія. Є кілька причин, за якими краще (і корисніше) вживати крафтову олію, зроблену самостійно чи придбану у перевірених виробників:

  • Для корисної олії преміум-якості береться тільки добірне насіння соняшнику (з певним рівнем вологості, кількістю сміття та ін.);
  • Домашня, а також крафтова олія робиться методом холодного віджиму, що дозволяє зберегти в маслянистій субстанції всі цінні біологічно активні компоненти, які є у вихідній сировині. Магазинні олії виробляються промисловими масштабами з використанням технології рафінування. Тобто, для вилучення жиру з насіння його обробляють спеціальною речовиною (яка за хімічним складом нагадує бензин), потім отриманий рослинний продукт в кілька етапів очищають. Правда, невеликі залишки «хімії» в ньому  все ж залишаються, так що при регулярному вживанні магазинної олії вони осідають в організмі у вигляді токсинів і порушують метаболізм;
  • Супермаркети закуповують продукти (включаючи соняшникову олію) великими партіями, прогнозуючи в загальних рисах попит на певний проміжок часу. Перш, ніж соняшникова олія потрапить до споживача, вона тижні, а то й місяці пробуде на складі або полиці магазину, тобто там, де немає умов для її правильного зберігання. Соняшниковий жир, зроблений самостійно, виготовляється маленькими порціями, що дає можливість вживати свіжий, максимально корисний продукт;

  Українська компанія CraftOil виробляє сиродавлені олії методом холодного віджиму, що виключає нагрівання насіння і рослинного жиру, отриманого з них. Завдяки використанню вертикального дерев’яного маслопреса кінцева продукція (тобто, крафтові олії) не окислюється, зберігаючи оригінальний смак, аромат і, звичайно ж, цінність для організму. В асортименті CraftOil є макова олія, олія розторопші, лляна олія, конопляна олія, олія чорного кмину, кунжутна олія та інші корисні рослинні продукти.

  Прес на 20 тон від CraftOil

  Також бренд пропонує обладнання для домашнього виготовлення крафтових сиродавлених олій: маслопреса на 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн і 75 тонн, маслостанції, бочки з капролона і ясена під різні моделі обладнання. Компанія дає гарантію 2 роки на маслопреси і пропонує допомогу у виборі, замовленні, установці й налагодженні пристроїв.  

  Як самостійно виготовляти якісну соняшникову олію?

  У загальному й цілому, процес виготовлення рослинного жиру з соняшникового насіння виглядає так:

  • Вибір і придбання насіння;
  • Очищення від лушпиння;
  • Видавлювання жиру;
  • Фільтрування олії;

  Щоб отримувати сиродавлені олії в домашніх умовах потрібен маслопрес. Його можливо зробити власноруч або придбати. Незважаючи на значну вартість, другий варіант краще, оскільки професійне (покупне) обладнання більш надійне та продуктивне. Можна не боятися, що в його конструюванні або збірці була допущена помилка, яка призведе до поломки пресу.

  Очищення насіння

  Щоб зробити соняшникову олію у відносно невеликому обсязі, насіння можна позбавити від лушпиння за допомогою млина для насіння чи крупорушки. Якщо нічого подібного немає, підійде навіть блендер або комбайн. Після цього суміш лушпиння і насіння заливається холодною водою, оболонка спливає (в промисловості даний прийом називається гідрофлорацією) і її можна відокремити від насіння. Наостанок потрібно, щоб соняшникове насіння трохи підсохло (але не запріло) перед віджиманням олії.

  Якщо вдасться розділити лушпиння і насіння до віджиму, крім олії можна також отримати макуху. За допомогою змішування її з медом або цукровим сиропом робиться домашня, крафтового халва – одна з найпопулярніших солодощів.

  Домашню соняшникову олію, як і інші рослинні олії, слід зберігати в затемнених пляшках зі скла в прохолодному місці. Термін придатності таких продуктів досить невеликий, оскільки в них немає консервантів та іншої малокорисної «хімії».

  Різні олії CraftOil

  CraftOil виробляє корисні сиродавлені олії малими партіями, розливає їх у скляну тару різного обсягу та відправляє клієнтам у Європу та по Україні поштою або кур’єрськими службами. Олія  робиться в день замовлення, так що покупці отримують найсвіжіший, крафтовий продукт преміальної якості.

  Поділитися

  Підтягуюча маска для обличчя з рижієвою олією

  Як вибирати вулики для пасіки: основні види вуликів

  Прокоментувати “Особливості самостійного виготовлення соняшникової олії: чому домашні олії корисніші за магазинні?”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок