Найчастіше з гарбуза готують солодкі страви, додаючи його у випічку чи у каші. Але не менш смачними виходять солоні делікатеси з цим помаранчевим осіннім плодом. Наприклад, гарбузовий суп з кокосовою олією – оригінальний і незвичайний кулінарний смаколик, який стовідсотково вразить любителів пряного смаку та своєрідного аромату. У страві поєднуються, здавалося б, несумісні продукти: кокосова олія з солодкуватим ароматом, солодкий медовий гарбуз, солоний курячий бульйон та пряний, гострий порошок каррі.
Гарбузовий суп досить густий, поживний і ситний, але не дуже калорійний, так що прекрасно підійде тим, хто стежить за раціоном або дотримується дієти.

В олії кокосу та в гарбузі багато вітамінів, мінералів і цінних сполук, необхідних людському організму для повноцінної життєдіяльності. Гарбузова м’якоть багата на клітковину, що благотворно впливає на серцевий м’яз і м’яко (безболісно) очищає кишківник. У цьому плоді в 5 разів більше каротинів, ніж у моркві, а в кокосовій олії містяться жирні кислоти, які сприяють засвоєнню бета-каротину та інших корисних елементів.
Рослинний жир, отриманий з кокосових горіхів – справжній збірник жирних кислот. У ньому багато лауринової (50%), миристиновой (20%) і пальмітинової (9%) кислоти, також є олеїнова, каприлова, капринова, стеаринова і лінолева кислоти. Вживання цього продукту покращує роботу щитовидної залози, налагоджує травлення та зміцнює імунітет.
Найбільш цінними для організму є сиродавлені олії, виготовлені за технологією холодного віджиму. В інтернет-магазині українського бренду CraftOil представлений прекрасний вибір олій холодного віджиму, зроблених малими партіями на вертикальному дерев’яному маслопресі. Компанія пропонує крафтові олії, створені в день замовлення клієнтом унікальним методом без зіткнення з металом.

Щоб купити конопляну олію, лляну олію, олію чорного кмину, олію рижію, олію розторопші та інші корисні продукти, а також маслопреса холодного віджиму, зв’яжіться з консультантами через месенджери або по телефону.
Інгредієнти
Для пікантного гарбузового супу треба:
- 1 кг. гарбуза медового сорту;
- 4 зубки часнику;
- 1 столова ложка цукру;
- 1 літр курячого бульйону;
- 1 столова ложка порошку каррі;
- 2 столові ложки кокосової олії холодного віджиму;
- 1 чайна ложка насіння чорного кмину;
- 1 щіпка меленого імбиру;
- 1 щіпка меленого кайенського перцю;
- ¾ столової ложки солі;
Покрокове приготування
Гарбуз миється, очищається від шкірки та насіння, потім нарізається невеликими шматочками. У сотейнику на слабкому вогні розтоплюється кокосова олія, після чого туди всипається насіння чорного кмину, як тільки воно почне характерно гостро пахнути, додається порізаний гарбуз і все смажиться (при постійному помішуванні) 5-7 хвилин. Гарбуз повинен стати м’яким, злегка потемніти, але не пригоріти (інакше суп буде гірчити).
Часник чиститься, миється і давиться на пресі або дрібно нарізається.
До гарбуза і кмину, обсмажених у кокосовому жирі, додається часник, мелений імбир, кайенский перець, каррі і цукор. Все розмішується і смажиться на маленькому вогні ще 2 хвилини.
Обсмажені спеції та гарбуз заливаються бульйоном, всипається сіль, все доводиться до кипіння і витримується на малому вогні при закритій кришці близько чверті години.
Вистигша до теплого стану маса пюрується блендером і подається на стіл.
Примітки:
Щоб страва була більш поживною, при подачі на стіл можна посипати її тертим сиром. Гарною ідеєю стане прикрашання супу гілочкою петрушки або дрібно рубаною зеленню (кропом, петрушкою чи кінзою).
Замість солі можливо влити в суп 1 повну столову ложку соєвого соусу. Крім кокосової олії можна додати в суп олію чорного кмину (при подачі на стіл). Купити крафтову олію чорного кмину можна в інтернет-магазині CraftOil.
Алевтина
Кокосова олія має солодкий аромат, тож не знаю, чи буде це смачно, але що це буде незвичайна і дуже вітамінна страва – однозначно. Правда, олію кокоса звикла використовувати в косметичних цілях, нею волосся промаслюю, тоді кінчики не січуться